Nejlepší krystaly pro sebevědomí a sebedůvěru

Pokud je někdo sebevědomý, může na ostatní působit namyšleně a nepřístupně. Jenže není sebevědomí jako sebevědomí. Pokud se jedná o tzv. zdravé sebevědomí, podpořené sebedůvěrou, tedy povědomím o vlastních hodnotách a kvalitách, sebeláskou a sebepřijetím, pak se jedná o jednoznačně pozitivní záležitost, která vám pomůže ke kvalitnějšímu a šťastnějšímu životu. 

Problémem je, že spoustě lidí zdravé sebevědomí a sebedůvěra chybí. Krystaly mohou pomoci najít své vlastní já, pochopit se a naučit se přijímat takoví, jací doopravdy jsme. Které minerály jsou pro to nejvhodnější? 

Krystaly pro sebevědomí a sebedůvěru

Pojďme se podívat na krystaly, které jsou nejvhodnější a nejúčinnější pro posílení vnitřního já, beselásky a sebedůvěry, a díky nimž získáte vyšší sebevědomí. 

Vybíráme pro vás produkty

Achát

Achát je kámen vynikající svou schopností povzbuzovat sebedůvěru a sebevědomí. Dodává odvahu pustit se do náročných akcí, rozhovorů, zkoušek, zkrátka všeho, nad čím váháte, nebo o čem si myslíte, že nezvládnete. Jak se říká, když se chce, všechno jde. A s achátem jako ochráncem vašich kroků to půjde o to lépe. Pomůže vám uvědomit si vlastní identitu a propojí vás na duchovní úrovni s Matkou Zemí. Tím získáte větší jistotu a vytrváte na své cestě za štěstím nebo plněním cílů, jež jste si vytyčili. 

šedý achát

Avanturín

Zeleně zbarvený avanturín je ideální pro osoby s citlivou povahou. Pomáhá najít své vlastní já a lépe mu porozumět. Odbourává stres a dodává potřebný životní optimismus a elán. Pomáhá k sounáležitosti s přírodou a nastolí duševní rovnováhu. To vše povede ke zvýšení vašeho sebevědomí a důvěry ve své schopnosti. 

Aventurin vyznam

Citrín

Citrín je vhodný pro citlivé jedince, kteří potřebují především srovnat v hlavě i ve svém nitru hodnoty a priority. Pomáhá překonat strach a podporuje v rozhodování. K tomu přispívá i rozvoj intuice a zároveň kreativita, díky níž budete jasněji vidět možnou cestu i výsledek. S citrínem zklidníte svou mysl, očistíte duši od všeho negativního a zvýšíte své sebevědomí od základů. 

citrin krystal popis

Fluorit

Fluorit je kámen skvělý k navození duševní rovnováhy a hlubokého vnitřního klidu. Bude podporovat váš duchovní vývoj a soustředění a probudí lásku jak k sobě samým, tak ke všemu, co vás obklopuje – lidé, příroda, zvířata… Probudí také vaši auru a nastolením celkové harmonie ve vašem těle i mysli zvýší sebevědomí i sebedůvěru. 

zluty fluorit

Granát

Granát je označován jako kámen lásky a vášně. Svádí k tomu i jeho rudá barva. Ve skutečnosti je to kámen probuzení – lásky, k sobě sama i bližním, sebedůvěry a kreativity. Granát vám dodá potřebnou životní energii, i vytrvalost a odhodlanost překonávat zkoušky, v nichž si příliš nevěříte. Pokud v sobě máte zakořeněné předsudky nebo dokonce psychické bloky, které vám brání v určité činnosti, granát je pomůže odbourat. Získáte s ním stabilitu potřebnou pro zdravé sebevědomí

cerveny granat

Karneol

Také karneol je kámen skvělý pro zvýšení sebevědomí a hlavně důvěry v sebe sama. Je vhodný pro citlivé osoby a stejně jako granát dokáže odbourávat psychické bloky, které nám brání v rozletu. Dodá vám odvahu a energii překonávat těžké překážky a posílí vaši cílevědomost. Zároveň s ním budete na svět hledět optimističtěji a pocítíte vyšší spojení s přírodou a Matkou Zemí. Díky tomu získáte stabilitu a pevný základ, o který se budete moci opřít, nebo se od něj rovnou odrazit. 

Křišťál

Křišťál očistí vaši mysl i duši od všeho negativního, co by ji mohlo brzdit. Pomůže se zbavit chmurné nálady a dodá životní optimismus a elán. Pomůže odstranit blokády a aktivuje vaši auru. Tím vším ve vás posílí zdravé sebevědomí a nastolí ve vás hluboký vnitřní klid a rovnováhu. 

Modrý křišťál

Labradorit

Labradorit se doporučuje převážně k meditacím. Má velkou sílu odstranit psychické bloky a posílit vnitřní já. Pokud jej zatím nedokážete vnímat a správně uchopit, meditace s labradoritem by měla pomoci. Ve chvíli, kdy pochopíte sami sebe a začnete se mít rádi, pocítíte v sobě i nečekanou sebedůvěru a cílevědomost. Budete stát pevně nohama na zemi a získáte odvahu čelit překážkám, i kreativitu, díky níž snadno přijdete na to, jak je překonat. 

Barevný labradorit

Malachit

Malachit má nádherné nazelenalé zbarvení a už jen pohled na něj uklidňuje. Zklidnění myšlenek je důležité, protože se tak dokážeme lépe naladit na své pocity a uvědomit si, kdo jsme a co od života chceme. I malachit vám dokáže pomoci překonat blokády, očistit vás od všeho negativního a probudí ve vás lásku a hlubokou sebedůvěru. Tím pozdvihne i vaše sebevědomí, které ještě povzbudí kreativitou, trpělivostí a schopností lépe a snadněji se rozhodovat. 

malachit krystal

Obsidián

Obsidián v sobě ukrývá hlubokou vnitřní sílu, kterou posílí vaši sebedůvěru a probudí vás k vyššímu zdravému sebevědomí. Propojí vás s Matkou Zemí, čímž vás uzemní a stabilizuje. A na pevných základech se lépe staví. Dodá také potřebný životní optimismus. 

Obsidián neopracovaný

Pyrit

Pyrit není mezi milovníky krystalů tak známý, přesto i on má v sobě sílu dodat sebevědomí a posílit důvěru v sebe sama. Dosahuje toho především odstranění starých křivd a duševních bloků, zmírněním depresí a naopak dodáním odvahy a jistoty. Posiluje také optimistický přístup k životu a vitální energii.

Růženín

Růženín nepatří přímo ke krystalům, které by vám pozvedly sebevědomí, ale je vhodný pro citlivé jedince, kteří potřebují nejprve odstranit negativitu a citové bloky. Poskytuje ochranu a probouzí v lidech nesobeckou lásku, a to nejen k okolí, ale i k sobě sama. S růženínem budete citlivější a vnímavější ke svému okolí, snáze budete navazovat přátelství a získáte potřebnou jistotu a trpělivost v rozhodování. Pokud vám chybí sebedůvěra v případě navazování kontaktů nebo máte celkově problém s mezilidskými vztahy, růženín je pro vás ten pravý. 

Sluneční kámen

Sluneční kámen je světlo, které se probudí ve vaší duši. Pomůže vám zbavit se nejistoty, strachu i bezradnosti a posílí vaši sebedůvěru. Ochrání vás před negativními vlivy a dodá potřebný nadhled i vitální energii, s níž vyjdete vstříc výzvám a budete s optimismem překonávat životní překážky. Pokud vás bude něco tížit, sluneční kámen vám pomůže přijmout problém takový, jaký je a vnitřně se s ním srovnat. Snáze tak přijmete i věci, které nelze změnit. 

Sodalit

Sodalit je další krystal, který vás vnitřně zklidní a dodá potřebnou stabilitu. Je doporučován pro meditaci, kterou podporuje a posiluje. Lépe se s ním vcítíte do svého vnitřního světa a najdete odpovědi na otázky, které se vás bezprostředně dotýkají. Získáte jasné vědomí o tom, čeho chcete dosáhnout a jakou cestou se vydat, posílíte v sobě sebedůvěru, důslednost i sílu na své cestě vytrvat. Povzbudíte své sebevědomí a nastolíte uvnitř sebe hluboký duševní klid a rovnováhu. 

Tygří oko

Poměrně známý a velmi oblíbený krystal tygří oko je symbolem síly a odhodlanosti. Dodává vytrvalost, trpělivost a posiluje soustředění. Uzemní vás hlubokým propojením s Matkou Zemí, dodá potřebný optimismus do života a pomůže vám při rozhodování. I on je vhodný ke zvýšení zdravého sebevědomí

Tygří oko účinky

Jak krystaly zvýší sebevědomí? 

Většina krystalů má schopnost dostat vás do duševní rovnováhy a celkové psychické pohody. Pokud patříte k lidem, kteří si příliš nevěří a mají nízké sebevědomí, neznamená to, že vám ho dodají tím, že budete určité krystaly nosit u sebe. Je potřeba na sobě pracovat a začít skutečně od základů. Vyjasnit si, v čem tkví váš problém – jste nejistí při jednání s lidmi? Bojíte se nejisté budoucnosti? Nedělá vám dobře velký kolektiv? Nebo se bojíte proto, že už se vám v minulosti něco nepovedlo a mohlo by se to opakovat? 

Prací a citlivým přístupem k sobě samým můžete postupně odstranit všechny blokády, které vás svazují. Přestanete se bát a začnete si věřit. S vyšším sebevědomím jde ruku v ruce i sebedůvěra a sebeláska. To vše se propojí v klidné a vyrovnané mysli a vy zažijete velkou změnu. 

Kameny vám mohou prostřednictvím meditací a nošením jich při sobě na této cestě proměny pomoci. Buďte trpěliví, vše nejde najednou. Někdo se změní za měsíc, jinému to trvá roky. Podstatné je začít si uvědomovat své vnitřní já a pracovat na svých hodnotách a sebepřijetí. 

Zdroj:

https://www.estemia.cz/zvyseni-sebevedomi

https://www.nefertitis.cz/kameny-proti-stresu-uzkosti-obavam/

5/5 - (Počet hodnocení: 4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *