Nejlepší kameny pro aktivaci čakry krku/hrdla

Čakry jsou něco jako centra vitality a energie pro lidské tělo. Kameny je dovedou účinně aktivovat, probouzet a pozitivně ovlivňovat a především v nich doplňovat energii. Jelikož má každá čakra svou vlastní barvu, jsou jim přiřazovány i různé kameny, které mají stejnou nebo podobnou barvu. My jsme se v tomto článku zaměřili na čakru hrdla, někdy ji můžete najít pod označením čakra krku, která ovlivňuje hlas, hlasivky a celkovou komunikaci. 

Co je čakra hrdla

Čakra hrdla, nebo také čakra krku – Višuddha čakra, ovlivňuje naše mluvení, hlas a je centrem komunikace. Tato čakra má světle modrou barvu, někdy až tyrkysovou. Nachází se těsně pod hrtanem, přesněji mezi krčním žlábkem a hrtanem. Pokud budete kameny na toto místo přikládat, budete ji tím pozitivně ovlivňovat. Můžete ji znovu probudit k životu – aktivovat, dodat větší energii a vibrace. 

Krční čakra ovlivňuje štítnou žlázu, ústrojí řeči a sluchu, krk, šíji i čelist. Dále působí na hltan a jícen, průdušky, horní část plic a na horní končetiny. Přestože se nachází v místě poměrně malém, její rozsah na lidském těle je velký. Také kamenů, které jsou pro ni vhodné, je celá řada. Pojďme se podívat, které to jsou. 

čakry

Jaké kameny ovlivňují čakru hrdla?

Jelikož má čakra hrdla a krku světle modrou barvu, budou pro ni nejvhodnější také kameny modré, popř. tyrkysové barvy. Může se zdát, že na výběr je poměrně mnoho minerálů. Mezi ty nejlepší však patří turmalín, akvamarín, chalcedon, angelit, safír, lapis lazuli, tyrkys a pár dalších. Nyní se na tyto minerály podíváme jednotlivě a popíšeme si, jaké mají vlastnosti a jak čakru krku ovlivňují. 

Vybíráme pro vás produkty

Modrý akvamarín

Akvamarín je sice označován jako kámen lásky, ale v tomto případě se zaměříme na jiné jeho vlastnosti. Je to především kámen ovlivňující pozitivně dech, dýchací ústrojí a také plic. Je ideálním kamenem v případě nachlazení, kašle nebo chronických onemocnění. Zmírňuje bronchitidu, alergie, astma i sennou rýmu. Vzhledem k tomu, že čakra hrdla ovlivňuje i čelist, také modrý akvamarín příznivě působí při bolestech čelisti nebo zubů, mírní je a poskytuje úlevu. Do rovnováhy pak uvádí funkci hypofýzy a štítné žlázy, která je rovněž spojena s krční čakrou. 

Modrý akvamarín je vhodné využívat k pročištění krční čakry. Kromě očisty ji zároveň uvede do rovnováhy a ochrání vaši auru. Udrží harmonii mezi tělem a duší a pomůže vám při složité komunikaci. 

Angelit

Angelit má krásnou schopnost přeměňovat negativní energie i emoce v mír, klid a lásku. Vede nás k vyššímu uvědomění a je především kamen komunikace. Podporuje nás, abychom se nebáli říkat pravdu, klidní náš hněv a pomáhá k usmíření a navození míru a spokojenosti. Díky lepší komunikaci budete s angelitem uzdravovat i vaše vztahy s ostatními. Budete se cítit čistější, opravdovější a upřímnější.

Angelit má sílu odblokovávat meridiány i energetické dráhy. Zbaví vás psychických bloků a podpoří znovuzrození, ať se týká vaší duše nebo těla.  

Modrý turmalín

Turmalín je nádherný krystal, který se v přírodě vyskytuje v různých barvách. Krční čakře se připisuje především turmalín modrý, který pomáhá zbavovat stresu i strachu, učí nás trpělivosti a podporuje toleranci. Díky tomu zlepšuje naši komunikaci a pomáhá dokonce při vadách řeči. Zklidňuje a harmonizuje mysl a zlepšuje spánek.

Safír

Safír je známý především jako drahý kámen. Málokdo však ví, že je také kamenem pro duchovní očistu, obnovu, tlumí ukvapené reakce a zjitřené emoce a tiší hněv. Je ideální k harmonizaci duše a mysli, pomáhá lepší komunikaci a pochopení druhých a odhaluje pravdu. Se safírem budete upřímnější, posílíte svou loajalitu a věrnoust a budete intenzivněji pociťovat i vyjadřovat lásku. Stejně jako jiné krystaly spojené s krční čakrou, i safír zlepšuje funkci štítné žlázy a krevního oběhu. Pomáhá při nemocech horních cest dýchacích a zmírňuje bolesti hlavy, dásní a ušních, nosních i čelních dutin. 

Chalcedon

Modrý chalcedon dokáže harmonizovat naši mysl, tělo i ducha a posilovat mezilidské vztahy. Dokáže zklidnit naše obavy a povzbudit víru v lepší budoucnost. S tímto kamenem bude váš život jednodušší, protože se ho naučíte brát takový, jaké je. Získáte potřebný nadhled a vše kolem vás vám přijde přirozené. Chalcedon je dobrý i na zmírnění stresu nebo depresí. 

Vzhledem k tomu, že pozitivně ovlivňuje čakru hrdla, pomáhá také s látkovou výměnu. 

Lapis lazuli

Také lapis lazuli je vhodný pro aktivaci krční čakry. Je to krystal pro lásku, přátelství a moudrost. Posiluje mezilidské vztahy a ve spojení s krční čakrou napomáhá komunikaci. S ním budete mít větší pocit bezpečí a budete si jistější. Pomáhá totiž odstraňovat obavy i neopodstatněný strach. V případě komunikace nám pomáhá naslouchat lépe druhým a vcítit se do jejich nálady, pocitů a názorů. Tím je pro nás jednodušší mluvit a upřímně říci vlastní názory. 

Ve spojení s krční čakrou pomáhá zlepšit činnost štítné žlázy, brzlíku a krevního oběhu. Zlepšuje srdeční činnost a pomáhá při zánětu průdušek. Také dobře posiluje celý imunitní systém. 

Tyrkys

Tyrkys pomáhá zahnat vše zlé v našem životě. Chrání před negativními vlivy, které by mohly špatně působit na naši duši, ale dokáže odstraňovat i škodlivé vlivy prostředí. Odbourává negativní pocity a pomáhá nám harmonizovat mysl. Dokáže také zmírnit náš hněv. 

Chryzokol

Také chryzokol je kámen s modrými prvky a tudíž je vhodný pro aktivaci a podporu krční čakry. S tím souvisí i jeho vlastnosti a účinky. S tímto krystalem lépe pochopíme sebe sama i druhé, budeme empatičtější, soucitnější a zlepší se naše vzájemná komunikace. Pomáhá také v náročných situacích, kdy se něčeho bojíte nebo si nevíte rady. S chryzokolem získáte potřebný nadhled, ale také toleranci a trpělivost vytrvat a nevzdávat boj předem. 

Pyrit

Pyrit sice nemá světle modrou barvu, je spíše hnědý, někdy s kovově lesklým povrchem, ale vhodný pro aktivaci krční čakry je rovněž. Je skvělý především pro odstranění psychických i fyzických bloků a dobře působí i na celý trávicí systém – žaludek, žlučník, střeva atd. Pyrit zklidní bolesti a pokud jej budete u sebe nosit dlouhodobě, posílí váš imunitní systém. Pročišťuje a zlepšuje funkci žláz a ve spojení s krční čakrou záněty průdušek a celkově dýchací problémy a plíce. 

Jak kameny využívat?

Čakry jako energetická centra těla dokážou přijímat, rozdělovat i vyzařovat energii. Pokud nám energie dochází, je možné ji prostřednictvím kamenů doplnit. Je to něco jako dobíjení baterek. Čakry vykazují tzv. energetické vlnění a odlišují se podle barev. Jak už jsme si napsali, krční čakra má barvu světle modrou až tyrkysovou. Abyste kameny doplnili energii čaker, stačí, když na daná místa – čakry – budete kameny přikládat. 

Zdroj: 

https://www.nefertitis.cz/kameny-pro-jednotlive-cakry/

https://www.nefertitis.cz/turmalin/

5/5 - (Počet hodnocení: 1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *