Tyrkenit

Tyrkenit

Tyrkenit je ve skutečností modrý (barvený) howlit, o němž už jsme na našem webu sepsali samostatnou kapitolu. Je oblíbený především díky tomu, že je levnější než tyrkys, podle kterého se také odvozuje jeho název. Oba minerály byste si totiž mohli snadno splést.

Na Mohsově stupnici tvrdosti má tyrkenit číslo 4 – 4,5. Tento krásný minerál vniká zvětrávání hadců a ultrabazických hornin nejčastěji v Zimbabwe. Najdete ho ale i v jiných částech světa, včetně České republiky. Jedná se o receptivní minerál.

Tyrkenit je vhodný pro znamení

Tyrkenit, jako minerál vhodný pro dobrodruhy, je skvělý na podporu povahy Blíženců. Ze stejného důvodu učaruje i Střelcům. Doporučuje se také Rybám, kterým navodí hluboký klid a Vodnářům, které zharmonizuje.

Vybíráme pro vás produkty

Tyrkenit účinky a vlastnosti

Tyrkenit je chladivý a má mimořádné uklidňující účinky. Zklidňuje mysl, která je příliš aktivní a odmítá se ztišit, především v noci. Proto je doporučován jako prevence před nespavostí.

Tyrkenit význam a účinky

V duchovní sféře je tento nádherně modře zbarvený minerál doporučovaný pro ty, kteří chtějí nahlédnout do svých předchozích životů a do doby, kdy byli tzv. mezi dimenzemi. Doporučuje se přiložit si při meditaci tyrkenit na třetí oko. Pomůže vám také naladit vaše vědomí na přijetí do vyšších sfér a nahlédnout do nitra dění. Při soustředění se na tyrkenit (hlavně přiložením na třetí oko), můžete cestovat do jiné dimenze nebo do svých minulých životů.

Tyrkenit výborně podporuje cílevědomost a sebedůvěru a navodí v nás správnou rovnováhu při dělání nových kroků. Pomáhá nám poznat a lépe pochopit naše vnitřní já.

Tyrkenit je doporučován na psychické problémy, neklidný spánek nebo celkově při problémech s usínáním. Díky tomu, že obsahuje velké množství magnézia, pomáhá zrychlit metabolismus. Je skvělý pro zlepšení trávení, detoxikaci organismu a pomáhá neutralizovat tělesný pach.

Tento modrý kámen vám pomůže se zubními kazy i s bolestí hlavy. Pomáhá snižovat horečku a mírní zimnici.

Zajímavosti

Zajímavostí tyrkenitu je především jeho poréznost, díky které je schopen poměrně rychle absorbovat tekutiny.

Výskyt tyrkenitu

Tyrkenit se nachází ve světě především v Brazílii, Zimbabwe, USA, v Jižní Africe a v Číně. Jeho výskyt je doložen i v České republice, konkrétně na Srní nebo v jihočeské Křemži.

Tyrkenit kameny

Zbarvení

Jelikož se jedná o barvený howlit, který se nápadně podobá tyrkysu, je jeho barva modrá až modrozelená. Jiné zbarvení nemá.

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *