Nejlepší kameny pro znamení Ryb

Piesces - ryby

Ryby jsou znamením, které rádo pomáhá druhým. Jsou velmi empatičtí a citliví a mnohdy jsou velkými snílky. To jim může přinášet problémy s nepochopením, zradou či odmítnutím od druhých, což zase vede ke smutku, ztrátě optimismu a depresím. Naštěstí existují minerální kameny, které mají sílu jim v určitých situacích pomáhat, vyrovnávat emoce, podporovat a dodávat sílu. Pojďme se nejprve na toto znamení podívat podrobněji, ať snáze pochopíme, jaké kameny Rybám pomohou a s čím. 

Jaké jsou Ryby

Lidé narození ve znamení Ryb mají obrovskou představivost a fantazii. Často se mohou uchylovat do svého vysněného světa, kde se ukrývají jako v ulitě a nemusí se jim z ní chtít ven. Mají také silnou intuici, takže často vycítí, když druhé něco trápí. Svou obětavostí mnohdy až překvapí. Jsou velmi citliví a empatičtí a dokážou naslouchat druhým. Pokud je Ryba vaším přítelem, važte si jí. Udělá všechno, co je v jejích silách, aby vám v komplikovaných situacích pomohla. Stane se vaší nenahraditelnou vrbou a svými bláznivými nápady vás vytáhne ze splínu nebo letargie. Tito lidé jsou hodně soucitní, což jim může způsobovat smutek a depresivní nálady. Je potřeba, aby se naučili se svými emocemi lépe pracovat, jinak je vlastní splíny pohltí. 

Ryby jsou také dobře přizpůsobivé, což je pro ně velké plus – rychle se zaběhnou – třeba v novém zaměstnání. Na druhou stranu jejich fantastický vnitřní svět je může někdy oddělovat od kolegů v kolektivu a Ryby tak hůře “zapadnou”. 

Situaci v zaměstnání i ve vztahu jim mohou komplikovat i jejich další vlastnosti, pro Ryby tak typické – nedůslednost, nesamostatnost a neprůbojnost. Někdy se mohou stát až pasivními a vykonávat skutečně jen to, co je jim určeno. Svým vnitřním světem se mohou nechat natolik strhnout, že se začnou přetvařovat. Někteří lidé tak k nim mohou ztrácet důvěru, i přes velkou empatii a citlivost, kterou Ryby disponují. 

Lidé narození ve znamení Ryb mají často problémy se stravováním a metabolismem. To se může podepsat na jejich játrech a celkovém zažívání. Mají pak málo energie, protože konzumují potraviny s rychlými cukry a tuky. Mohou dokonce trpět nespavostí, nebo se probouzet s pocity únavy a nedostatečného odpočinku. Tito lidé také často trpí na problémy dýchacích cest, astma apod. Možná je to dáno i tím, že se o své zdraví příliš nestarají a spíše upřednostňují pomoc druhým. 

Nejlepší kameny pro Ryby

Jak vidíte, snílkovské a empatické Ryby mohou mít svých zdravotních problémů plynoucích z jejich typických vlastností více než dost. Aby tyto komplikace zmírnily nebo zcela odbouraly, je dobré mít u sebe či alespoň v místnosti, kde žijí či pracují, minerální kameny. Jaké jsou pro ně vhodné, zjistíte níže. 

Vybíráme pro vás produkty

Ametyst

K tomu, aby se Ryby odpoutaly od starých návyků a vlastností, jež jim přináší komplikace, je vhodný ametyst. Podporuje v nich odvahu i odhodlání odpoutat se od zažitých zvyklostí a překonat je. Zároveň u nich zmírňuje, mnohdy až odstraňuje jejich negativní vlastnosti, včetně frustrace, hněvu a strachu. Ametyst ale dokáže mnohem více. V Rybách podporuje a zvyšuje empatii, pochopení s druhými, probouzí v nich lásku a moudrost. 

Hlavní účinky

Odstranění negativních vlastností a zažitých špatných návyků. 

Ametyst ucinky

Tyrkys

Tento krásný modrozelený kámen je určený především k nastolení harmonie v životě a v lidské psychice. S tím pomáhá i Rybám. S tyrkysem více zapojí intuici v životě a naučí se ji rozpoznávat. Ryby sice jsou velmi intuitivní a citlivé, ne vždy však dokážou své pocity správně zpracovat a odhalit znamení, které jim intuice přináší. S tyrkysem budou lépe zpracovávat negativní emoce, zmírní je, harmonizují a naučí se řešit ožehavé situace ve větším klidu. Vzhledem k tomu, že Ryby jsou náchylné k nachlazení a k problémům s dýchacími cestami, i v tomto jim bude tyrkys nápomocen. Ochrání je od těchto nemocí a když k nim dojde, zmírní jejich proces. 

Hlavní účinky

Zapojení intuice a zmírnění negativních emocí. 

Chryzopras

Vzhledem ke své citlivosti se Rybám často stává, že neovládnou své emoce a hněv. Chryzopras jim pomůže předcházet impulzivnímu jednání a výbuchům vzteku. Uklidní jejich psychické rozpoložení a pomůže nastolit harmonii v těle, v hlavě i v životě. Také jim dodá pocit bezpečí a zlepší jejich spánek. Klidné Ryby bez bouřlivých emocí budou zkrátka lépe usínat a jejich spánek bude kvalitnější. 

Hlavní účinky

zklidnění emocí a hněvu, nastolení harmonie v duši i těle. 

Labradorit

Ryby trpící nedostatkem sebedůvěry by u sebe měly nosit labradorit. Je to kámen posilující důvěru v sebe sama a dodávající odvahu do činností, do kterých se Rybám moc nechce. Pokud si v sobě Ryby vytvořily nějaké citové bloky, které je potřeba odbourat a naučit se s nimi pracovat, rovněž jim pomůže labradorit. Zároveň v nich posílí lásku a aktivuje očistu. Labradorit je pro Ryby vhodným kamenem při meditaci a k nalezení svého “já”. 

Hlavní účinky

Dodává odvahu a sebedůvěru, odbourává psychické bloky. 

Barevný labradorit

Lapis Lazuli

Modrý kámen lazulit, někdy označován jako lapis lazuli, je vhodný především ke zklidnění duše a k harmonizaci vztahů s blízkými, přáteli nebo i kolegy v práci. V Rybách zvyšuje pocit bezpečí a jistoty a zklidňuje strach a negativní emoce pramenící z nejistého. Pokud mají Ryby se svými blízkými problémy, což se v případě jejich snílkovství, někdy až přehnané snahy o pomoc a zároveň nespolehlivosti může stát, lapis lazuli pomůže tyto vztahy urovnat a případné neshody uklidnit. 

Hlavní účinky

Odbourává strach a nejistotu, zvyšuje pocit bezpečí a důvěry. 

lapis-lazuli-lazurit-ucinky

Aragonit

Pokud jsou Ryby v napětí, neklidu a prožívají stres, měly by u sebe nosit aragonit. Pomůže jim zvýšit odolnost psychiky i celkového organismu a lépe tyto situace zvládat. Zvýší jejich soustředění, podpoří duchovní vývoj a pomůže jim s duševní nerovnováhou nastolením harmonie. 

Hlavní účinky

Ryby budou lépe zvládat napětí a stres a posílí svůj organismus proti negativním vlivům. 

Fluorit

Pokud mají Ryby problémy s učením a soustředěním, pomůže jim fluorit. Tento růžovo-fialový průsvitný kámen je ideální, když se potřebujete učit, soustředit se na text či jakoukoliv jinou činnost a vaše pozornost kolísá nebo neustále utíká jinam. Podpoří zároveň vaši zručnost a tím i sebedůvěru. Pomůže vám s nalezením vnitřního klidu a kromě toho je vhodný i při nemocech dýchacích cest, nachlazení nebo při detoxikaci. 

Hlavní účinky

Zvyšuje soustředěnost, posiluje sebedůvěru a zručnost, pomáhá, když je pozornost odváděna od cílené práce. 

fluorit krystal

Unakit

Unakit je zeleno-červený kámen, který není příliš známý. Pro Ryby má podobné účinky, jako lapis lazuli. Zklidňuje a harmonizuje jejich emoce, zvyšuje empatii, toleranci a pochopení s druhými a je jakýmsi strážcem šťastných vztahů, ať už mezi blízkým příbuzenstvem, přáteli či kolegy v práci. Unakit je vhodný pro zlepšení zažívání Ryb, protože s tím mají často problémy a odstraňuje nebo alespoň snižuje jejich úzkost. 

Hlavní účinky

Harmonizace duše, zklidnění emocí, zlepšení vztahů. 

Akvamarín

Jestliže většina minerálních kamenů Ryby spíše zklidňuje a uzemňuje, akvamarín jim pomůže k větší tolerantnosti, oddanosti a věrnosti. Zároveň je inspiruje, dodá chuť do života, pomůže rozvíjet jejich kreativitu a fantazii a očistí jejich organismus. Vhodný je zároveň na problémy s dýchacími cestami, trávením a zažíváním, posiluje imunitní systém a podporuje detoxikaci organismu. 

Hlavní účinky

Akvamarín ryby zklidní, očistí jejich tělo i myšlenky a posílí v nich toleranci a oddanost. 

Akvamarin zilky krystal

Jaspis 

Jaspis je kámen s uzemňovacími a zklidňujícími účinky. Ryby dostane rychle do duševní rovnováhy, takže se budou lépe soustředit na své aktivity. Zároveň v nich vzbudí chuť objevovat a zkoušet nové věci. Nosit by jej u sebe měly i Ryby, které trápí netrpělivost, nervozita nebo dokonce stres. Zároveň jim pomůže zlepšit trávení a odbourá zažívací obtíže. 

Hlavní účinky

Dostane Ryby rychle do rovnováhy a duševního klidu. 

Tyrkenit

Vzhledem k tomu, že Ryby často trpí nedostatkem kvalitního spánku, nebo mají problémy s usínáním, měli by mít pod polštářem nebo alespoň na nočním stolku tyrkenit. Tento kámen si můžete snadno splést s tyrkysem, protože jejich barva i povrch jsou hodně podobné. Tyrkenit pomáhá Rybám zklidnit mysl, snáze usnout a spát hluboce a klidně celou noc, což posílí jejich organismus. Zároveň jim pomůže s duševní nerovnováhou, posílí jim sebedůvěru a odbourá stres. 

Hlavní účinky

Nejlepší kámen pro zlepšení kvality spánku. 

Jadeit

Rybám je doporučován také kámen jadeit. Zvyšuje u tohoto znamení optimismus, pochopení a empatické cítění s druhými, které Ryby sice mají, ale ne vždy s ním dokážou správně pracovat. Pokud Ryby bojují s předsudky, jadeit jim je pomůže zmírnit. Zvýší jejich laskavost, toleranci a lásku. Jadeit je dobrý ke zlepšení a podpoře imunitního systému a pomáhá i se zažívacími obtížemi a trávením. 

Hlavní účinky

Zvyšuje empatii, lásku a porozumění k druhému, pomáhá pochopit. 

Celestin

Tento pastelově zbarvený kámen není příliš známý. Přesto by o něm Ryby měly vědět, protože jim může pomoci zmírnit nervozitu, strachy i úzkosti. Pomůže jim také odbourat pocity méněcennosti, kterými někdy tito lidé trpí. Naopak jim dodá sebedůvěru, energii a optimismus a posílí jejich spolehlivost. Celestin si umí poradit při detoxikaci organismu.

Hlavní účinek

Zmírňuje strach, nervozitu a pocity úzkosti. 

Měsíční kámen

Tento minerál je ideální k posílení mezilidských vztahů, pochopení a k tlumení vznětlivosti. Rybám pomáhá snížit jejich necitelnost a často až hrubost k ostatním a údajně je ideálním kamenem ve chvíli, kdy se řeší vztahy mezi partnery. Tlumí emoce a pomáhá Rybám pochopit druhé. 

Hlavní účinky

Zjemnění hrubosti a necitelnosti vůči druhým. 

neopracovaný měsíční kámen

Kunzit

Ani kunzit není příliš známým kamenem a přitom Rybám usnadňuje mnohé. Zlepšuje jejich vztahy, protože podporuje toleranci a pochopení vůči druhým. Zároveň pomáhá potlačit těmto lidem vlastní ego a učí je dívat se na svět s nadhledem, který jim mnohdy chybí, hlavně proto, že se Ryby uzavírají ve svém vysněném a často zcela nereálném světě. Pomáhá jim také odstraňovat vnitřní blokády a nalézt duševní harmonii. 

Hlavní účinky

Pomůže dívat se na věci s nadhledem a potlačit vlastní ego. Zlepšuje mezilidské vztahy. 

Olivín

Olivově zelený kámen nesoucí příhodný název olivín pomáhá Rybám očistit organismus, tělo i ducha. Zklidní a harmonizuje jejich emoce a více je napojí na cyklický běh Země a přírody. Dodá jim energii, podpoří kreativitu a pozitivně působí na jejich citlivost. Pomůže jim zlepšit trávení a rychleji s ním najdou svůj vnitřní klid. 

Hlavní účinky

Očista organismu, zklidnění mysli, nalezení vnitřního klidu. 

Angelit/Anhydrit

Nebesky modrý kámen anhydrit je někdy označován jako angelit, což je název mnohem příhodnější. Odkazuje k andělům a nebeské čistotě. Rybám pomáhá se zmírněním hněvu, úzkostí a strachu. Rychleji s ním najdou vnitřní klid a jejich emoce nebudou tak výbušné. Zároveň jim pomáhá najít soucit s blízkými, lépe je pochopit a případně i odpustit křivdy, kterých se na nich dopustili. 

Hlavní účinky

Zklidnit emoce, hněv a strach, zlepšuje mezilidské vztahy. 

Ametrín

Ametrín je speciální odrůda ametystu, která je vhodná především pro hlubokou meditaci a nalezení svého vlastního “já”. Zrozence v Rybách zklidňuje, snižuje u nich stres a úzkostlivé pocity a pomáhá v případě duševní nerovnováhy. 

Hlavní účinky

Kámen vhodný pro meditaci a celkové zklidnění mysli. Odbourává stres a úzkost. 

Kameny, které by měly mít Ryby při sobě

Všechny minerální kameny, které jsme výše zmínili, více či méně pomáhají Rybám dosáhnout plnohodnotného života v harmonii, lásce a úctě, ať už k sobě samým nebo ke druhým. Přesto jsou kameny, které by měly tito lidé nosit při sobě neustále, obzvlášť, pokud si uvědomují některé své vlastnosti, které jim komplikují život. 

Jedním z takových kamenů je jadeit. Pomáhá Rybám odstranit předsudky a dívat se na věci s větším nadhledem. Angelit v nich zase probouzí soucit a odpuštění a klidní jejich rozbouřené emoce. Také jaspis by Ryby neměly odkládat. Pomáhá jim najít duševní rovnováhu, zklidnit mysl a odbourat stres. Fluorit jim pak pomůže najít ztracenou sebedůvěru a zvýší jejich soustředěnost i zručnost. Zapomenout nesmíme na tyrkenit, který Rybám zlepší spánek, jež většinou velmi postrádají. 

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *