Archiv kategorií: Kameny podle čaker

Nejlepší kameny podle čaker představují speciálně vybrané krystaly a drahokamy, které mají silný vliv na naše energetické centra, známé jako čakry. Tyto kameny jsou pečlivě vybírány pro svou schopnost harmonizovat a vyvážit naši energii, zatímco nás spojují s naší vlastní intuicí, tvořivostí a léčivými silami.

  1. První čakra, čakra kořene (Muladhara) – je spojena s pocitem stability, bezpečnosti a přízemnosti. Pro posílení této čakry se doporučuje používat červené kameny, jako je červený jaspis nebo granát. Tyto kameny mají silnou a stabilizující energii, což pomáhá k posílení kořenové čakry a spojení s fyzickou rovinou.
  2. Druhou čakrou je sakrální čakra (Svadhisthana), která se spojuje s kreativitou, emocemi a sexualitou. K posílení této čakry se doporučuje používat oranžové kameny, jako je karneol nebo měsíční kámen. Tyto kameny mají živou energii a podporují tok kreativity a vitality v těle.
  3. Třetí čakra je pupeční čakra nebo čakra solar plexus (Manipura), která se spojuje s vnitřním odhodláním, sebevědomím a vůlí. Pro posílení této čakry se doporučuje používat žluté kameny, jako je citrín nebo žlutý jaspis. Tyto kameny mají stimulující energii, což pomáhá k posílení sebevědomí a vůle v těle.
  4. Čtvrtá čakra je srdeční čakra (Anahata), která se spojuje s láskou, soucitem a emocemi. Pro posílení této čakry se doporučuje používat zelené nebo růžové kameny, jako je růženín nebo aventurín. Tyto kameny mají jemnou a harmonizující energii, což pomáhá k posílení lásky a soucitu v těle.
  5. Pátá čakra je čakra krku (Vishuddha) která se spojuje s komunikací, vyjádřením a kreativitou. Pro posílení této čakry se doporučuje používat modré kameny, jako je akvamarín nebo lapis lazuli. Tyto kameny mají klidnou a vyjadřující energii, což pomáhá k posílení komunikace a kreativity v těle.
  6. Šestá čakra čela nebo se jí také říká čakra třetího oka (Adžňa), která se spojuje s intuicí, viděním a předvídáním. Pro posílení této čakry se doporučuje používat fialové nebo tmavě modré kameny, jako je ametyst nebo sodalit.
  7. Sedmá čakra je korunní čakra (Sahasrára) – je spojena s naším duchovním spojením a vědomím. Nejlepšími kameny pro korunní čakru jsou ametyst, křišťál a bílý jaspis. Tyto kameny pomáhají posilovat a podporovat naše duchovní spojení a rozšíření našeho vědomí.

Vybíráme pro vás produkty

Níže jsou informace o jednotlivých čakrách.

Nejlepší kameny pro čakru čela

Ádžňa, šestá čakra, které se také říká čakra čela nebo třetí oko, se nachází nad...

Nejlepší kameny pro čakru kořene

Kořenová čakra, nebo také čakra Muladhara – čakra kořene, je první ze sedmi čaker lidského...

Kameny pro korunní čakru

Korunní čakra, čakra temene či Sahasrára. To všechno jsou názvy pro sedmou čakru, která ovlivňuje...

Kameny pro pupeční čakru

Pupeční čakra – Manipura, známá také pod názvem solar plexus, je třetí čakrou ze sedmi....

Nejlepší kameny pro sakrální čakru

Druhá čakra nese mystický název Svádhišthána, tedy čakra sakrální. Je označována za čakru vitality a...

Kameny pro srdeční čakru

Srdeční čakra – Anáhata, je známá jako čakra srdce, lásky a harmonie. Ovlivňuje nejen srdce...

Nejlepší kameny pro aktivaci čakry krku/hrdla

Čakry jsou něco jako centra vitality a energie pro lidské tělo. Kameny je dovedou účinně...