Nejlepší kameny pro sakrální čakru

Nejlepší kameny pro sakrální čakru

Druhá čakra nese mystický název Svádhišthána, tedy čakra sakrální. Je označována za čakru vitality a nachází se v oblasti kříže. Pojďme se podívat, co tato čakra ovlivňuje a jak můžete její funkci zvýšit pomocí kamenů. 

Co je sakrální čakra? 

Svádhišthána, neboli sakrální čakra, má oranžovou barvu. Najdete ji v oblasti kříže, v případě předního pohledu v podbřišku. Svými vibracemi ovlivňuje především oblast podbřišku, přibližně pár prstů nad pohlavními orgány. Není tedy divu, že je to čakra výrazně ovlivňující naši sexualitu. Druhá čakra se zobrazuje jako lotos se šesti okvětními lístky a jejími vlastnostmi jsou sexualita, energie a vitalita, kreativita a také vytrvalost. 

Sakrální čakra ovlivňuje především oblast podbřišku a vnitřní pohlavní orgány. Působí také na močový měchýř, trávicí šťávy, krevní mízu a ledviny. Žlázy, které se k ní vztahují a které jsou touto čakrou ovlivňovány, jsou vaječníky, prostata a varlata. 

Pokud je druhá čakra aktivní a vydává tu správnou energii, je naše sexualita zdravější a aktivnější. K partnerovi jsme otevřenější, uvolněnější a v souladu s jeho požadavky a touhami. Je přitom jedno, zda jste muž či žena. Sakrální čakra ovlivňuje naši sexualitu a pohlavní orgány stejně. 

Zablokovanou sakrální čakru poznáme tak, že se u nás začnou projevovat především nemoci pohlavních orgánů. Na vaječnících se mohou vytvořit cysty, muže začne zlobit prostata, nebo se projeví nemoc varlat. 

Sakrální čakra má stejnou sílu, jako všechny ostatní – působením jemných vibrací nám dodává energii a zlepšuje naše pocity i život. Pokud je zablokovaná, výše zmíněné orgány a vše, co ovlivňuje, nebude fungovat jak má a my se nebudeme cítit dobře. Proto je nutné, chceme-li se cítit plní energie a mít zmíněné orgány v pořádku, udržovat druhou čakru odblokovanou a nabitou energií. Tu můžete dobíjet právě kameny, především oranžové barvy. Stejně, jako vám dodají energii prostřednictvím čakry, mohou čakru i odblokovat a aktivovat. 

Mezi kameny vhodné pro sakrální čakru patří ohnivý opál, hyacint, sluneční kámen, karneol a mnoho dalších. Pojďme se na ně nyní podívat podrobněji. 

čakry

Nejlepší kameny pro druhou čakru

Pro druhou – sakrální čakru máme menší množství kamenů, než u jiných čaker. Pokud však vyberete správně, pomohou vám vyčistit a aktivovat sakrální čakru i jeden či dva kamenů. Vůbec nevadí, že nebudete mít všechny. Vyberte si podle vlastností jednotlivých kamenů a podle účinků, které od nich očekáváte. 

Vybíráme pro vás produkty

Citrín

Citrín je spojen díky svým vlastnostem spíše s pupeční čakrou, ale i na čakru sakrální má pozitivní vliv, proto jej tady zmínit musíme. Dodává svému nositeli klid a vyrovnanou mysl. Pokud na nás působí negativní vlivy, pomůže je eliminovat. Celkově citrín svou barvou i energií přináší pocit klidu a jistoty do života. Pokud váháte s nějakým úkolem, citrín dodá odvahu a odhodlání se do něj pustit. Zároveň nás podněcuje k poznání vlastního já a našeho vnitřního vědomí. Celkově má detoxikační schopnosti, které pomáhají čistit nejen tělo, ale i zablokované čakry. 

Karneol

Karneol je kámen ochrany, sexuality, ale i důvěry. Umístěný v domácnosti přináší klid a mírní hádky. Na nočním stolku navozuje klidný spánek a zahání noční můry. Dokáže chránit před záští i žárlivostí a podporuje sexualitu, čímž vylepšuje po této stránce partnerské vztahy. S karneolem získáte větší sebedůvěru, budete kreativnější a tvořivější. Pokud se vás dotýká smrt někoho blízkého, nebo dokonce vás samotných, karneol vám pomůže pochopit a přijmout životní cyklus. Bez smrti by nebyl život, bez života by nebyla smrt. 

Opál

Pokud potřebujete pročistit sakrální čakru a dodat jí energii, je vhodný žlutý či ohnivý opál. Oba tyto druhy kamenů mají schopnost ochraňovat a pokud si neuvědomujete své nedostatky a rádi byste to napravili, opál vám bude dobrým průvodcem. Zároveň ve vás posílí odhodlání překonávat i náročnější překážky a zklidní vaši mysl při obavách, že něco nezvládnete. S opálem můžete duchovně růst a posilovat své sebevědomí i vnitřní já. 

Měsíční kámen

Také měsíční kámen je propojen se sakrální čakrou. Má vliv na naše hormony, především udržuje hormonální systém v rovnováze. Zároveň posiluje funkci pohlavních orgánů a tlumí napětí v těle žen při menstruaci – může zmírnit i menstruační bolesti. Měsíční kámen se doporučuje nosit při sobě v těhotenství i následně při kojení. A působí příznivě i v případě, že se chystáte teprve počít. Pokud už děti máte a jsou hyperaktivní, měsíční kámenl je zklidní. 

Měsíční kámen klidní emoce a prohlubuje intuici a empatii. Dokáže udržovat v rovnováze ženskou i mužskou energii a tím přispívá k harmonickým vztahům. Celkově vám pomůže vrátit organismus do rovnováhy, zklidní váš spánek a zažene případnou nespavost. 

Topaz

Topaz je kámen, jehož síla probouzí naše city a zlepšuje vnitřní rozpoložení. Říká se, že ženám dodává krásu a v mužích posiluje rozum. Je ideální ve chvílích, kdy se motáme v jakémsi bludném kruhu a nevíme, jak z něj ven. Jak se dostat z mrtvého bodu, na němž jsme se ocitli? Topaz nám pomůže najít novou cestu a dodá odvahu a odhodlání se po ní vydat. Díky podpoře inspirace dodává sebedůvěru, posiluje naši vnitřní mysl a pomáhá nám k harmonii těla a duše.

Tygří oko

Tygří oko je kámen, který pomáhá při početí a zlepšuje zdraví reprodukčních orgánů v případě neplodnosti. Zároveň je ale skvělou ochranou před depresemi, psychickými poruchami a duševním onemocněním. Zmírňuje projevy schizofrenie a pomáhá k vyrovnané a klidné mysli. Podporuje lepší činnost jater a je doporučován pro zničení virů nebo bakterií. Po duševní stránce nám tygří oko dodává odvahu a rozhodnost, zvyšuje soustředěnost a posiluje v nás empatii a city k druhým, stejně jako naši vnitřní intuici. Na všech úrovních dodává rovnováhu, sílu a celkovou životní vitalitu. Pokud patříte mezi věčné pesimisty, kteří nemohou najít smysl svého života, tygří oko vám pomůže stát pevně nohama na zemi a přesto vnímat svět optimističtěji, s lepšími vyhlídkami do budoucnosti. 

Hyacint

Hyacint má sice stejný název, jako známá rostlina, ale jedná se o minerál. Je jednou z odrůd zirkonu a má hnědooranžovou barvu. Je skvělý pro povzbuzení a rozproudění látkové výměny, regeneraci organismu a má plno dalších užitečných účinků. Využívá se ke zlepšení stavu astmatiků, pomáhá uzdravit horní cesty dýchací a dobře působí i na játra, slinivku a slezinu. K sakrální čakře se váže především svým zbarvením. Dokáže ji odblokovat a aktivovat. Pomáhá nám při depresích, tlumí výbušnost a hněv, dodává vytrvalost a sebejistotu a pokud bojujeme s přebytkem energie, hyacint nás zklidní a pomůže energii lépe zpracovat. 

Sluneční kámen

Také sluneční kámen odkazuje na spojení se sakrální čakrou již svým zbarvením. Je skvělý při odbourávání stresu, strachu a celkově negativních myšlenek. Dodává nám odvahu a sebedůvěru a v mysli nastolí klid. Harmonizuje tak nejen duši, ale i tělo. V rovnováze udržuje i všechny vnitřní orgány, včetně pohlavních, které sakrální čakra ovlivňuje. Zklidní i náš spánek a pomůže zahnat nespavost a časté probouzení.

https://www.lecivasilamineralu.cz/Kameny-caker-a5_56.htm

https://www.nefertitis.cz/kameny-pro-jednotlive-cakry/

https://www.svetmineralu.cz/cakra-sakralni/

https://milujemekameny.cz/cakra/2-cakra/

5/5 - (Počet hodnocení: 3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *