Šungit

Šungit

Šungit je polyminerální uhlíková hornina, která je bohatá na všechny chemické prvky. Obsahuje fullereny. Jedná se o nekrystalický uhlík, který zřejmě vznikl z mikroskopických řas. V první chvíli vypadá jako neprůhledný černý kámen, který může mít kovový lesk.

Už od 18. století byl šungit využíván na výrobu černé barvy. V Rusku byly větší bloky použity dokonce jako stavební materiál na několik ruských katedrál. V 19. století se lidé pokoušeli využít šungit dokonce i jako palivo, avšak neúspěšně.

Ve 20. století se začal využívat jako izolační materiál, který má nízkou hmotnost. Využívá se také jako adsorbent na čištění vody při zpracovávání ropy. Teprve v roce 1992 v něm byly nalezeny fullereny, které mají supravodivost.

I přes spíše technické využití je šungit dodnes využíván pro své bohaté účinky.

Šungit je vhodný pro znamení

Šungit patří mezi minerály, které svým složením prospívají všem znamením zvěrokruhu. Proto by jej měl každý zařadit mezi minerály, které nosí při sobě. Má totiž řadu skvělých účinků, kterými podporuje duševní i fyzický stav.

Vybíráme pro vás produkty

Šungit účinky a vlastnosti

Šungit je minerál, který dokáže ve velkém pohlcovat elektromagnetické záření. Pokud jej vložíte do vody, promění ji na biologicky aktivní tekutinu. Je považován za všelék, protože dokáže pomáhat na všechny možné neduhy a bolesti.

Šungit význam a účinky

Šungit dokáže proměnit stres v životní energii, která vám dodá chuť do života a pocit radosti. Čistí emoce a tím nás uklidňuje. S ním budete mít lepší pocit ze svého života. Šungit se využívá k posílení imunity.

Ze šungitu se dělá již zmíněná aktivní voda. Můžete ho ale využít i jinak – položte si ho pod polštář nebo na noční stolek, noste jej ve formě korálků či amuletu u sebe, nebo jej přikládejte na bolavá místa na těle. Pomůže vám očistit od všeho negativního a dodá větší radost ze života.

Tento černý minerál je skvělý pro omlazení pleti a vyhlazení vrásek. Navrací pleti i vlasům pružnost a zdravou barvu. Pomáhá zlepšit činnost vnitřních orgánů, jako slinivky, jater, žlučníku, ale i cév a srdce. Skvěle působí na impotenci a proti chudokrevnosti. Vhodný je i pro pacienty s cukrovkou.

Historie

Šungit byl poprvé objeven v 18. století v oblasti Karélie okolo Oněžského jezera, kde bývaly lázně. Název získal podle vesnice, ve které byl nalezen – Šuňga. Jeho stáří je nejspíš až 2 miliony let. Nejspíš vznikal zároveň se vznikem Země. Údajně je jeho vznik spojován s dopadem obřího meteoritu, kterým vzniklo Oněžské jezero. Šungit je prý vesmírného původu. Faktem je, že se jedná o horninu neskutečně bohatou na minerální látky.

Zajímavosti

Car Petr Veliký po objevení šungitu nakázal svým vojákům, aby u sebe kus tohoto minerálu nosili a využívali jej k dezinfekci špinavé vody. Šungit totiž dokáže vodu očistit od škodlivin a vytvořit z ní vodu aktivní a pitnou.

Výskyt šungitu

Šungit je minerál, který se nachází především v Rusku v Karélii okolo Oněžského jezera. To je první místo, kde byl tento minerál objeven a také dosud největší. Menší ložiska se pak objevují ve Východokazašské oblasti, v Rakousku, Kongu, Indii a v Michiganu.

Šungit kameny

Zbarvení

Šungit je minerál černé barvy, která může mít kovový lesk ve větším či menším množství. Jiné zbarvení, než černé, však šungit nemá.

Zdroj:

Irina Vobliková, Šungit: legendy, fakta, informace, Praha 2005.

Regina Martino, Šungit: kámen života: ochrana, léčení a detoxikace, Olomouc 2018.

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ungit

https://www.svetmineralu.cz/sungit/

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *