Thulit

Thulit

Minerál thulit je jednou z odrůd zoisitu. Poznáte ho podle růžové barvy, která přechází od bledě růžové až po tmavě růžovou. Může na sobě mít bílé skvrnky způsobené kalcitem. Růžovou barvu má na svědomí vysoký obsah manganu.

Thulit se dnes využívá jako dekorační předmět (kámen), ale i jako doplněk do šperků. Vyrábí se z něj tromlované kameny, různé amulety atd.

Nejvíce thulit souzní se srdeční (čtvrtou) čakrou, ale pozitivně působí i na čakru sedmou, korunní. Dá se nosit na jakémkoli místě na těle, nebo jej na sebe můžete při meditaci pokládat.

Thulit je vhodný pro znamení

Tento překrásný růžový minerál je vhodný zejména pro zrozence ve znamení Blíženců, které podporuje v dobrodružné povaze, zlepšuje jejich náladu a pomáhá harmonizovat vztahy. Ocení ho i Střelci, kterým dodává více kreativity a pocitů nezávislosti a v Býcích zase podněcuje více laskavosti. Vhodný je i pro Vodnáře.

Vybíráme pro vás produkty

Thulit účinky a vlastnosti

Thulit je označován jako „strážný kámen“. Tento minerál nám pomůže ve chvíli, kdy se bojíme nečekaných věcí, nebo nás čeká cesta do neznáma, setkání s neznámými lidmi či máme vykonat něco, co jsme dosud nedělali a máte z toho obavu. Zklidní naši mysl, odbourá strachy a tlumí stres. Pomáhá také těm, kteří někde přednáší a mají obavy z mluvení před větším množstvím lidí.

Thulit význam a účinky

Pokud potřebujete prohloubit touhu, smyslnost, nebo rozdmýchat více lásky a něžnosti ve vztazích, thulit může pomoci. Je skvělý také pro umělecké a kreativně založené duše, v nichž podporuje fantazii a tvůrčí činnost. Je výborným pomocníkem ve chvíli, kdy si chceme plnit svá přání a potřebujeme svého „anděla“, který nad námi bude držet ochrannou ruku.

Thulit je zároveň vhodný pro osoby, které jsou příliš plaché nebo stydlivé. Pomáhá jim tyto pocity překonat. Svědčí novým vztahům, přináší do nich štěstí a je skvělý i pro posílení přátelství. Je to zkrátka minerál, který vám vnese do života energii, radost a lásku.

Zlepšuje činnost srdce a klidní krevní oběh. Pomáhá také snižovat krevní tlak. Účinným pomocníkem je při horečkách a různých virových onemocněních.

Je doporučován lidem s nedostatkem vápníku a pomáhá při žaludečních potížích. Dokonce zvyšuje plodnost.

Historie

Thulit se poprvé objevil v Norsku na Saulandu, a to v roce 1820. Název je odvozen od mystického ostrova Thule. Není divu, thulit se svou tmavě růžovou barvou a skvrnkami působí sám o sobě velmi pozitivně. Navíc se jedná o poměrně vzácný minerál.

Zajímavosti

Díky tomu, že byl poprvé objeven v Norsku, se stal norským národním kamenem.

Výskyt thulitu

Minerál thulit je poměrně vzácný a nemá tolik nalezišť, jako jiné minerály. Poprvé byl objeven v Norsku, kde jsou jeho nejznámější naleziště. Vyskytuje se ale i na Novém Zélandu, v jižní části ostrova Otago, v Namibii, Austrálii, v Rusku, Itálii nebo v České republice.

Thulit kámen

Zbarvení

Minerál thulit má díky obsahu manganu růžovou barvu, která podle množství manganu může být světle růžová až po tmavě růžovou. V thulitu se objevují bílé skvrny způsobené kalcitem, a další prvky pak mohou způsobovat šedé či černé tečky. Thulit je odrůdou zoisitu a jiné, než růžové zbarvení nemá.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zoisit

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *