Nejlepší kameny pro znamení Býka

Taurus - Býk

Lidé narození ve znamení Býka patří mezi ty nejklidnější pohodáře, mezi ostatními. Jsou to dobráci od kosti, praktičtí a trpěliví, ale často bývají raději sami, než ve velkém kolektivu. O samotě však nemohou být pořád a v davu se pak nemusí cítit dobře. I pro ně existují kameny, které jim pomohou překonávat obtíže a žít lépe a ve větším klidu svůj život. 

Jaký je Býk

Býci jsou lidé, na které se můžete spolehnout. Jsou pilní a pracovití a většinou i trpěliví. Pokud jim něco nejde, mohou tvrdohlavě zkoušet stále dokola totéž, dokud se dílo nezdaří. Jejich tvrdohlavost je někdy přínosem, ale ve vztazích znamená většinou problém. Minerální kameny mohou tuto vlastnost zlepšit. Pokud jste s Býkem ve vztahu, můžete spoléhat na jeho věrnost a stálost. Pozor však, aby nesklouzl k pohodlnosti. Vzhledem k tomu, že jsou Býci smyslní, často okouzlují své okolí. Jsou přátelští, ale dávají přednost samotě nebo jen malé skupině lidí – přátel či příbuzných. 

Mezi Býky se najde plno kreativních a tvořivých lidí. To je pro jejich znamení jistě přínosem. Lpí však na majetku, takže se může stát, že se s nimi dostanete v takovém případě i do konfliktu. 

Pokud byste chtěli Býka poznat v davu, hledejte osobu velice konzervativní a to ve stylu oblékání i v materiálech. Jeho oděv nejspíš nebude levný, protože zvolí kvalitní materiály a vynikající zpracování. Býci trvají na ověřených hodnotách, v práci jsou spolehliví a vytrvalí. Sport jim příliš neříká. Když už je dostanete z pohodlného gauče, půjdou na procházku nebo na výlet, ovšem s nějakým cílem – do restaurace, podívat se na nějakou památku apod. Mezi Býky jsou často obdivovatelé umění a historie. 

Býci mají většinou velkou chuť k jídlu, proto mohou trpět obezitou a z ní pramenícími zdravotními obtížemi. Jinak jsou většinou zdraví.

Nejlepší kameny pro Býky

Jelikož jsou Býci velcí lenoši, jsou pro ně ideální kameny dodávající energii, vitalitu a větší chuť do života. Ocení i minerální kameny podporující komunikaci a mezilidské vztahy. Často jsou umínění až tvrdohlaví, což je další jev, se kterým mohou kameny pomoci. Pojďme se nyní podívat, které kameny by měli Býci využívat a v čem jim pomohou. 

Vybíráme pro vás produkty

Citrín

Jsou-li Býci v něčem nejistí, měli by u sebe nosit citrín. Ten jim dodá potřebný klid, jistotu a stabilitu. Díky němu se naučí lépe využívat svou intuici a projasní si mysl. Hodit se jim bude i v umělecké a tvůrčí činnosti. Citrín rozvíjí kreativitu a uměleckou činnost. Pokud se Býci potýkají s nějakými problémy, s citrínem je lépe vyřeší, zpracují v sobě a ideálně se i poučí do budoucna. Citrín jim pomůže s problémy s trávením, močovými cestami nebo krevním oběhem. Především s posledním mají Býci kvůli své pohodlnosti a lásce k jídlu problémy. 

Hlavní účinky

Citrín pomůže Býkům najít stabilitu a jistotu v životě a v konkrétních činnostech. 

citrin krystal popis

Safír

Modrý safír Býkům dodává klid a potřebnou rozvahu, když je začnou ovládat emoce, především hněv a vztek. S ním budou více zdrženliví, budou lépe promýšlet danou situaci a na svou činnost se lépe koncentrují. Safír je označován jako kámen čistoty a víry. Podporuje v lidech lásku a věrnost. Je vhodný pro duchovní očistu, odstranění blokád a meditaci. 

Hlavní účinky

Pomáhá Býkům s koncentrací a vede je cestou zdravého rozumu. 

Chryzokol

Pokud jsou Býci příliš rozkolísaní, a tak trochu neví, co se sebou, je pro ně ideální chryzokol. Tento modrozelený kámen se zajímavou strukturou jim dodá vnitřní stabilitu a výdrž. Také podpoří racionální myšlení a pomůže jim zůstat v klidu i ve chvíli, kdy by jimi mohly cloumat emoce. Chryzokol harmonizuje rozum a cit, což Býci potřebují. Pomůže jim překonávat překážky a vytrvat v této činnosti. Nevzdávat se a získat životní nadhled. Chryzokol pomáhá také při bolestech krku, bolestivé menstruaci, srovnává zažívání a zklidňuje při žaludeční neuróze. 

Hlavní účinky

Chyrzokol dodává vnitřní stabilitu, harmonizuje rozum a cit. 

Kunzit

Dobromyslní Býci v sobě mohou dusit negativní emoce. S kunzitem se s nimi naučí lépe pracovat a odbourávat je. Tento kámen v nich posílí empatii a toleranci. Budou lépe vycházet se svými přáteli či kolegy a potlačí snáze své ego. Kunzit probouzí v lidech pokoru a touhu vyjadřovat se pravdivě. Pokud mají Býci nějaké citové blokády, s kunzitem je lépe odstraní. Dobře bude působit i na jejich klouby, oběhový systém, štítnou žlázu nebo na svaly a křeče. 

Hlavní účinek

Kunzit odstraňuje negativní emoce a vzbuzuje více empatie. 

Růženín

Růženín je pro Býky kamenem, který jim otevírá nové cesty a rozšiřuje obzory. S ním budou více vnímat umění, což podnítí jejich vlastní tvořivost a fantazii. Růženín otevírá jejich srdce a přináší zlepšení vztahů, komunikace a klidnější řešení problémů. Pokud mají Býci problém s přijetím názorů jiných, růženín jim pomůže dívat se na problémy očima druhých a snáze tak jejich argumenty přijmout. 

Hlavní účinky

Kámen komunikace, otevírání srdce a povzbuzení inspirace a kreativnosti. 

Smaragd

Smaragd je tak trochu kouzelný kámen, který Býkům přináší štěstí a lásku, především v partnerských vztazích. Je přímo označován kamenem úspěšné lásky. Dokáže zklidnit city a emoce, takže snižuje riziko hádek a celkově uvádí vztahy do většího souladu. Vzbuzuje v Býcích více empatie a nesobeckosti a zahání stres a úzkost. Působí příznivě na nervový systém, paměť, srdce a krevní oběh i na zažívací potíže. 

Hlavní účinek

Harmonizace vztahů, zklidnění emocí – je kamenem lásky. 

Avanturín

Také avanturín je kamenem, který Býkům pomůže harmonizovat duši a zklidnit strachy, stres a emoce. Navodí v nich klid a spokojenost a budou se cítit více v bezpečí a uvolnění. Dodá jim odvahu, aby se postavili některým svým výzvám. Stabilizuje jejich život a dodá více sebejistoty. Kromě toho bude mít příznivý účinek na jejich spánek. 

Hlavní účinky

Harmonizace těla a duše, stabilizace, dodání odvahy. 

Aventurin vyznam

Unakit

Unakit v Býcích probouzí city, toleranci a pochopení. Pomáhá jim harmonizovat vztahy a sladit srdce a emoce. Díky tomu, že se stanou více vyrovnanými, bude jejich život klidnější a šťastnější. Unakit je dostane do psychické i fyzické rovnováhy. Zároveň jim bude oporou ve chvíli, kdy onemocní se zažíváním, nebo budou mít problémy se srdcem a krevním oběhem. U mužů bude mít dobrý vliv na prostatu a u žen zase na klidnější průběh menstruace. 

Hlavní účinky

Unakit nastoluje rovnováhu mezi tělem a duší a pomáhá Býkům najít vnitřní klid. 

Rodochrozit

Rodochrozit je nádherný kámen růžové barvy, který může mít různý reliéf a světlejší odstíny. Působí na první pohled uklidňujícím dojmem. U býků podporuje kreativitu a probouzí jejich intuici. Zároveň však tlumí strach, úzkost a deprese. Pokud má Býk pocit méněcennosti, měl by mít u sebe rodochrozit. Příznivě bude působit nejen na jeho duši, ale i na dýchací cesty, slinivku, ledviny, srdce a oběhový systém nebo na zažívání. 

Hlavní účinky

Tlumí pocity strachu, zmatku, úzkosti i deprese.

Malachit

Tento zelený kámen pomáhá Býkům přijmout lépe sebe sama a své myšlenky. Nepotlačovat pocity a emoce a uvolnit se. Racionální Býci, kteří prahnou po přesně daném řádu, se více uvolní a budou věci přijímat tak, jak jsou. Jejich chování na venek se tak lépe sladí s jejich nitrem. Malachit v nich podpoří sebedůvěru i trpělivost, dodá jim pocit sounáležitosti s Matkou Zemí a pomůže odstranit blokády, i ty citové. 

Hlavní účinky

Sebepřijetí a překonání předsudků. Harmonizace mysli a duše. 

malachit krystal

Thulit

Pokud jsou Býci příliš plaší a mají problémy s navazováním nových vztahů či přátelství, měli by u sebe nosit thulit. Pomůže jim překonat stydlivost, podpoří seznamování a komunikaci mezi lidmi a dodá pocit radosti, štěstí a sounáležitosti s druhými. Zároveň dodává chuť a energii do života. Posílí v Býcích sebedůvěru a pomůže jim překonat stres a obavy. 

Hlavní účinky

Pomůže navazovat nové vztahy a odstraní stydlivost a plachost. 

Achát

Achát je kámen, který dodává odvahu a rozhodnost. Zároveň rozvíjí – především u Býků – fantazii, kreativitu a dodává chuť do tvůrčí činnosti. Zvyšuje ale také pud sebezáchovy a posiluje důvěru v sebe sama a a ve své schopnosti. Příznivě působí na močové cesty, otoky, trávení a zažívání, a na žaludek a střeva. 

Hlavní účinky

Kámen odvahy, síly a rozhodnosti. Pomáhá získat větší sebedůvěru a odhodlání. 

achát korálový

Kameny, které by měli mít Býci při sobě

Všechny výše zmíněné kameny jsou pro Býky ideální. Nosit a využívat by je měli podle toho, jaké komplikace či neduhy mají. Pokud však budou mít všechny, bude to jen dobře. Nikdy není špatné zlepšovat svůj život a vnitřní svět, ať už aktivně nebo pasivně tím, že se obklopíme kameny, které nám dělají dobře. Které z nich jsou ale pro Býky ty nejdůležitější? 

Kameny, které by měli Býci nosit vždy při sobě nejvíce závisí na konkrétních problémech a záležitostech, které potřebují potlačit, zmírnit nebo naopak zintenzivnit. Rozhodně by ale měli mít u sebe thulit, který zmírní jejich plachost a bude v nich rozvíjet pocit štěstí a radosti. Achát jim dodá sílu a odvahu potřebnou k překonávání překážek. Růženín přivede do jejich života více radosti, štěstí a zaútočí na jejich smysly. S malachitem lépe poznají sami sebe a kunzit jim pomůže odstranit negativní myšlenky a pocity. A zapomenout by neměli na unakit, který harmonizuje jejich duši a sladí srdce s emocemi. 

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *