Nejlepší kameny pro zmírnění stresu

Nejlepší léčivé kameny pro zmírnění stresu

Zdá se, že stres je v dnešní uspěchané době již běžnou součástí našich životů. Nejsou to jen komplikace a špatné porozumění v práci nebo v rodině, ale především vysoký tlak, kladený na nás moderní  hektickou dobou. Každý z nás reaguje na stresující podněty jinak. Někdo je příliš nevnímá a žije si poklidně ve svém tempu. Většina lidí se však dostává do psychických problémů, úzkostí, obav z nejisté budoucnosti nebo dokonce do deprese

Krystaly mají sílu sejmout z nás tyto starosti, dostat naši mysl do potřebné rovnováhy a zlepšit tak náš psychický život. Pojďme se podívat, které z nich byste měli nosit u sebe, abyste se cítili lépe a šťastněji. 

První pomoc při stresu

Většina krystalů má schopnost dodávat nám lepší náladu, tlumit smutek, napětí nebo stres. Některé z nich jsou k těmto úkolům přímo určeny, protože jejich síla je větší, než u ostatních. Přesto je výčet krystalů vhodných pro zmírnění stresu a zlepšení nálady opravdu dlouhý. My vám ukážeme ty nejlepší z nich a ke každému přidáme pár slov o tom, jaké vlastnosti krystal má a na co je nejvhodnější. Ještě než se k tomu dostaneme, dovolte nám vyzdvihnout pět minerálů, které dohromady představují velkou vibrační sílu, dodávající pohodu bez starostí a stresu každý den. 

Pokud potřebujete rychlou pomoc od stresu, úzkostí nebo chmurné nálady, mějte u sebe pětici krystalů – achát, ametyst, křišťál, citrín a amazonit. O těchto krystalech si rovněž povíme níže. Podstatné však je, že dohromady odstraňují negativní pocity a vjemy a nastolují v duši klid a rovnováhu. Můžete je mít položené na pracovním stole, nočním stolku nebo v obývacím pokoji, kde trávíte čas s rodinou. Vhodné jsou i jako náramek či náhrdelník poskládaný z těchto krystalů. Záleží jen na vás, jak tuto “minerální první pomoc” využijete. 

Kameny zmírňující stres 

Vybíráme pro vás produkty

Achát krajkový modrý 

Achát jako takový není určen vyloženě k tlumení stresu, ale je označován jako kámen povzbuzení, radosti a smíchu. Dodává patřičný životní nadhled, radost do života a pomáhá k vyrovnanosti. Umí odstranit negativní vlivy okolí i duševní napětí. Díky tomu budete více v pohodě a stres na vás nedopadne. Nejvhodnější variantou pro zklidnění mysli je modrý krajkový achát

Modrý achát

Amazonit

Amazonit pomáhá zklidnit naši mysl, tiší napětí a vztek. Přiložením na čakru čela snížíte stres, nervové napětí i negativní emoce. S tímto krystalem bude váš život více v rovnováze a vy se budete cítit čilejší a veselejší. 

Ametyst

Ametyst je vhodný k tlumení bolestí, nejen fyzických, ale i duševních. Umí tlumit bolesti hlavy a migrény, stejně jako z vás sejme duševní napětí a úzkost. Ovlivňuje duševní přepětí a vysloveně snižuje a odstraňuje stres. Nastolí harmonii ve vaší duši. 

Fialovy ametyst

Angelit

Andělsky modrý kámen, který po těchto nebeských bytostech nese i název – angelit, je kámen vhodný přímo k potlačení stresu. Posiluje důvěru a odstraňuje pocity méněcennosti. Učí znát hodnotu osobnosti a pomáhá tak nastolit rovnováhu v duši.

Aragonit

Pokud máte problémy se soustředěním a propadáte pocitům bezradnosti, noste u sebe aragonit. Je to kámen s velkou duchovní silou. Pomáhá nastolit vnitřní klid a povzbuzuje duchovní vývoj osobnosti. Je vhodný především při duševní nerovnováze a pomáhá eliminovat stres. 

Avanturín

Zeleně zbarvený avanturín má výraznou uklidňující sílu. Tlumí nervozitu, vztek a podrážděnost. Dokáže eliminovat stres a celkově dodat vaší duši klid a harmonii. Trpíte-li úzkostí, též je vhodné mít u sebe avanturín. Kromě těchto vlastností dokáže navodit hluboký klidný spánek, dodat radost a optimistický pohled na svět. 

Aventurin vyznam

Akvamarín

Akvamarín je překrásný světle zeleno-modrý krystal, který v lidech probouzí čestnost, vytrvalost a odvahu. Je vhodný pro duševní očistu a nastolení rovnováhy. Díky tomu je skvělý pro tlumení stresu i strachu z neznámé budoucnosti. Rozvíjí intuici a toleranci. 

Akvamarin zilky krystal

Citrín

Citrín má především velkou očistnou sílu. Je vhodný při detoxikaci – jak organismu, tak duše, mysli. Působí příznivě při chronickém únavovém syndromu a dodává životní energii. Do duše vám vnese nejen klid a harmonii, ale i pocity radosti a optimistický pohled na svět. Díky němu budete více v pohodě psychicky i fyzicky, protože člověk se spokojenou vyrovnanou myslí má i větší obranyschopnost organismu. 

citrin krystal popis

Hematit

Černý, kovově lesklý hematit dodává odvahu, nadhled a podporuje při rozhodování. Pokud se cítíte bezradní, pomůže vám překonat obtíže a snáze problémy vyřešit. Odstraňuje stres a dodává pocit bezpečí. Ať už jej využijete pro zklidnění při meditaci, nebo ho budete u sebe nosit neustále, dodá vaší mysli potřebnou rovnováhu. 

Bytroidal-hematit

Chryzokol

Chryzokol sice neodstraňuje ani netlumí přímo projevy stresu, ale j vhodný k celkovému vyklidnění a nastolení duševní rovnováhy. Podporuje trpělivost a soustředění, dodává nadhled a má velkou uzemňující sílu. Tím, že dodává silnou stabilitu, pomáhá nastolení vnitřního klidu. Budete pak schopni lépe čelit stresovým situacím a nenecháte se jimi ovlivnit. 

Chryzopras

Pokud bojujete s úzkostmi, je pro vás vhodný chryzopras. Pomáhá nastolit duševní rovnováhu a vnitřní klid, dodává pocit bezpečí. S ním získáte potřebný nadhled, budete rozvíjet své empatie a důvěru a podpoříte svůj duchovní vývoj. I když nepůsobí přímo proti stresu, pomáhá se natolik zklidnit, že vás stresové situace ovlivní podstatně méně. 

Křišťál

Ochrannou sílu a schopnost odvádět od nás negativní vlivy má také křišťál. Působí jako harmonizující kámen, který čistí vaši mysl od všeho negativního a dodává jí potřebnou rovnováhu. Zároveň je účinný proti neuralgickým bolestem, odstraní nevolnost, závratě i bolest hlavy. To všechno mohou být důsledky dlouhodobého stresu. 

Křišťál význam

Kunzit

S kunzitem rychle odstraníte stres i duševní nesoulad. Pomůže vám odbourat psychické bloky a očistí vaši duši od všeho negativního. Pomůže, abyste se na svět nedívali jen s pesimismem, ale naučili se vnímat i radost a štěstí ukryté v maličkostech. Je to krystal podporující skromnost i empatii, a je proto vhodný pro zlepšení mezilidských vztahů. 

Safír

Safír uklidňuje již svou sytou modrou barvou. Je vhodný pro zlepšení soustředění, uspořádání myšlenek a komunikaci. Má však i velkou zklidňující schopnost, díky níž zmírňuje stres, strach a nervozitu. Dokáže potlačit smutek a celkově zlepšit náladu. 

Sluneční kámen

Sluneční kámen je označován jako kámen radosti a štěstí. Vnáší světlo a slunce tam, kde vládne temnota. Pomůže vám odstranit negativní a pesimistické myšlenky a vyčistí vaši mysl a duši od špatných vlivů. Posílí vaši sebedůvěru, zlepší mezilidské vztahy a především pomůže snížit nervozitu, stres a strachy, jež vás sužují. 

Thulit

Thulit je ochranný krystal podporující sebedůvěru, rozvahu a iniciativu. Zároveň dokáže zmírňovat projevy stresu, tlumí nervozitu a odbourává strach z neznáma. Je vhodný pro vylepšení mezilidských vztahů a vzbuzuje lásku, ať už k sobě sama nebo k bližnímu. 

Turmalín 

Turmalín je kámen mnoha barev a mnoha schopností a účinků. Pro odbourávání stresu je nejvhodnější černý turmalín, který má velkou ochranou sílu a odhání od vás všechno negativní. Zároveň dokáže vstřebat vztek, nenávist nebo zlobu lidí z vašeho okolí, takže se nedostanou až k vám. Zvládá také deaktivovat patogenní zóny a pohlcuje škodlivé záření různých přístrojů nebo počítačů. Je to krystal, který vás bude spolehlivě chránit proti stresu a zároveň pomůže k lepšímu psychickému rozpoložení. 

Zirkon

Také zirkon, krystal, který známe spíše z moderních šperků, dokáže pohlcovat negativní energie a účinně chránit proti stresu. Odstraňuje z duše neklid, negativní myšlenky a dokonce pomáhá při depresích. Zároveň je vhodný pro navození klidného spánku. 

Krystalů, které pomáhají při stresu, depresích, špatné náladě, smutku či úzkostech, je skutečně mnoho. Některé jsou vhodné pro všechny, jiné působí nejsilněji jen na osoby s určitými vlastnostmi, citlivostí nebo narozené v určitém měsíčním znamení. Více o tom, které krystaly vám mohou pomoci na základě vašeho data narození, zjistíte v našich dalších článcích. Stačí si vybrat, v jakém znamení jste narozeni. 

Zdroj:

https://www.gaiacrystal.cz/drahe-kameny/vyber-krystalu-a-mineralu-na-podporu-zdravi–harmonie-tela-i-duse/?gclid=Cj0KCQjw5-WRBhCKARIsAAId9Flc_HqKnI0AozVvqaU39ifC6B-EuvfBCznOx_b7HSLw_kLdEfdxPXkaAiUUEALw_wcB

https://www.nefertitis.cz/kameny-proti-stresu-uzkosti-obavam/

Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl – Svět drahých kamenů, Praha 2006.

Cally Hallová – Drahé kameny. Příroda v kostce, Praha 2005.

5/5 - (Počet hodnocení: 4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *