Nejlepší kameny pro čakru čela

Ádžňa, šestá čakra, které se také říká čakra čela nebo třetí oko, se nachází nad kořenem nosu, mezi obočím. Ovlivňuje naši mysl a poznání a při meditaci umožňuje vhled do sebe sama. Pojďme se podívat, co se stane, když bude vaše šestá čakra zablokovaná a které kameny na ni pozitivně působí. 

Co je čakra čela? 

Šestá čakra nese název Adžňa a v češtině ji známe jako čakru čela, čelní čakru nebo také jako tzv. třetí oko, oko moudrosti. Nachází se nad kořenem nosu, mezi obočím a znázorňována bývá tmavě modrou, indigovou barvou, nebo květem lotosu s 96 okvětními plátky, přesněji 2x 48 plátků. Jejím živlem je vědomí, ÓM a buddhi a ovládá všechny smysly, včetně nadsmyslového vnímání. 

Jejími vlastnostmi je ovládnutí mysli a dovedení nás k sebepoznání, poznání a osvícené mysli. Ovlivňuje dutiny, nos, oči a uši, celou tvář, malý mozek a také centrální nervový systém. Ze žláz ovlivňuje hypofýzu, tedy podvěsek mozkový. 

Pokud má někdo čakru čela zablokovanou, budou jeho myšlenky přízemní a bude to odmítač nadpřirozených věcí a duchovna. Jelikož je tato čakra spojována s intuicí a duchovními silami každého z nás, je potřeba, aby byla aktivovaná a funkční. Nemusíte být šaman ani čarodějka, avšak intuice a intuitivní jednání je k životu potřeba. Otevřená čelní čakra pomáhá přijímat nové, nepoznané věci, názory a zážitky. Zablokovaná čelní čakra se projevuje i po zdravotní stránce, a to bolestmi hlavy, častým zánětem horních dýchacích cest nebo dokonce zhoršeným zrakem. 

Stejně jako u ostatních čaker, i čakra čela se pojí s kameny, které korespondují s její barvou. V tomto případě jsou to kameny modré a tmavě modré barvy. Jmenujme sodalit, lazurit, ametrín, angelit, labradorit, modrý fluorit a další.

čakry

Nejlepší kameny pro šestou čakru

I když jsou šesté čakře určeny především kameny tmavě modré barvy, uvádíme v našem výčtu i jiné, které jsou pro ni prospěšné. Dokážou čakru čela očistit, rozproudit v ní energii a samozřejmě ji také energií dobýt. Např. křišťál, který má hlubokou očistnou sílu. K jednotlivým kamenům uvádíme, jak je pro čelní čakru lze využít, ale zmiňujeme i další vlastnosti a účinky, kterými jsou nám tyto kameny prospěšné.  

Vybíráme pro vás produkty

Sodalit

Sodalit je krystal modro-fialové barvy, který je skvělý pro probuzení kreativity a představivosti. Zvyšuje koncentraci a rozvíjí logické myšlení. S tímto krystalem zůstanete vždy sami sebou a naučíte se za své názory se nestydět a směle je předkládat ostatním. Zklidní vaši mysl i pocity, tlumí nervozitu, hněv nebo zmatenost. Nastolí ve vaší duši klid a potřebnou rovnováhu. Příznivě působí na vysoký krevní tlak, posiluje látkovou výměnu a zlepšuje funkci štítné žlázy. Ve spojení s křišťálem je vynikající na posílení imunitního systému. 

Ametyst

Ametyst má sice barvu fialovou, přesto se přiřazuje k čelní čakře. Má totiž pozitivní vliv na bolesti hlavy a migrény. Jinak je vhodný spíše pro čakru krční a korunní. Ametyst představuje krystal ochrany a klidu. Pomáhá při nespavosti, zahání noční můry a odbourává stres a negativní emoce. S ametystem budete méně výbušní. Tlumí také obavy, vztek a hněv. Je dobrý pro posílení lásky a mezilidských vztahů a podporuje boj se závislostmi. Příznivě působí i na zdravotní problémy, především na sluch, kožní problémy, střeva a střevní mikroflóru a pomáhá posílit imunitní systém. 

Křišťál

I když křišťál nemá modrou barvu, je čirý a průzračný, pro čelní čakru je důležitý především svou čistící a regenerační schopností. Umí dodat energii a chránit před vším negativním. Křišťál ve spojení s čelní čakrou projasní vaši mysl a podpoří pozitivní myšlení, trpělivost a moudrost. Působí prakticky na všechny psychické i fyzické problémy, očišťuje a dodává mocnou energii k životu. Jeho síla spočívá i v odstraňování a blokaci všeho špatného, co by nás mohlo ovlivňovat. Posiluje imunitní systém, udržuje ve správné funkci štítnou žlázu, pomáhá při bolestech hlavy a migréně. Tím, jak posiluje tok energie, uvádí tělo i zdraví do rovnováhy a chrání nás před nemocemi. 

Lazurit – Lapis lazuli

Lazurit, známý také pod názvem lapis lazuli, je krystalem moudrosti, pravdomluvnosti a pravdy a posiluje duševní rovnováhu. Je vynikající při detoxikaci organismu a doporučuje se všem, kteří komunikují s autistickými dětmi. Pomáhá odstraňovat stres a nervozitu, především díky tomu, že nám v mysli správně nastavuje klid a mír. Posiluje v nás lásku, pravdu, odvahu i kreativitu. S tímto krystalem budete poctivější a upřímnější k sobě i k okolí. Lapis lazuli je také dobrý pro posílení paměti a pomáhá zdravému úsudku. Příznivý je při detoxikaci organismu, posílení krevního oběhu a při dietách. 

Ametrín

Ametrín je zvláštní odrůda, která v sobě spojuje ametyst a citrín a jejich vlastnosti. Má fialovo-modrou barvu a ukrývá v sobě hlubokou moudrost a duševní klid, které ve spojení s čelní čakrou dokáže aktivovat. Je vhodný pro očištění aury a dokáže uklidnit při stresu, depresi, hněvu a vzteku. Podněcuje mysl k vyššímu vědomí a poznání a otevírá čakru i mysl k přijetí nových poznatků. Pomáhá nám být empatičtější a citlivější, nejen vůči druhým, ale i vůči sobě. Posiluje tím vnitřní moudrost a sebelásku, sebeuvědomění. Dokáže nám také ulevit od různých tělesných i psychických bolestí. 

Angelit

Angelit je krystal, jehož barva se objevuje od nebesky modré až po tmavě modrou. V duši nastoluje klid a mír, vede k vyššímu uvědomění a posiluje soucit a odpuštění. Dokáže odstranit negativní emoce, jako strach, úzkost, neklid, hněv nebo vztek. Svou silou tyto emoce přemění na pozitivní, čímž náš uvádí do hlubokého vnitřního klidu a nastoluje rovnováhu těla a mysli. Ve spojení s čelní čakrou nám pomáhá v meditaci, napojení na sebe samé i na andělskou podporu, usnadňuje duchovní cesty a posiluje telepatickou komunikaci. Je to především duchovně zaměřený krystal, čímž se skvěle hodí k čakře čela. Podporuje proces znovuzrození a dokáže odblokovat energetické dráhy a meridiány. 

Labradorit

Labradorit je nádherný tmavě modrý krystal, který má především tišící schopnosti. Dokáže stabilizovat naši auru, čímž od nás udržuje negativní vlivy dále. Pokud se rozhodnete čelní čakru posilovat tímto krystalem, mějte na paměti, že by se neměl kombinovat s jinými krystaly. Mohl by jejich účinky narušit. Proto, pokud chcete využít krystalů více, nedávejte labradorit k nim, ale přikládejte je na čakru postupně. Labradorit ve spojení s čelní čakrou pomáhá ostranit psychické bloky, a to i takové, které si neseme z dětství. Pomáhá nám je vnitřně zpracovat a přijmout.

Modrý safír

Také modrý safír je silně propojen s čelní čakrou. Má vliv na naši mysl, zklidňuje ji a pomáhá k vyššímu uvědomění. Vede nás cestou zdravého rozumu, podporuje zdrženlivost a zklidní ukvapené reakce či rozbouřené emoce. Má velkou ochrannou moc a je považován na krystal víry a duchovní čistoty. Ukazuje nám pravdu a pomáhá odhalit iluze či mýlku. Safír spolu s čelní čakrou prohloubí a umocní vaši meditaci a probudí naši vnitřní sílu. Zároveň je dobrým pomocníkem, jelikož snižuje vysoký krevní tlak, horečky, čistí krev a zmírňuje krvácení. Pomáhá také při bolestech hlavy a zánětech uší a dutin. Celkově nám pomáhá se zklidnit a lépe spát. 

Modrý fluorit

Fluorit je krystal pro posílení mysli, sebedůvěry a celkově dodává mocnou vnitřní sílu. Už tím ukazuje, že je vhodný pro odblokování a otevření čakry čela. Pro tuto čakru je nejvhodnější fluorit modré barvy. Ten navíc dokáže zklidnit naše myšlenky i emoce a nastolit rovnováhu mezi tělem a duší. Dodává nám energii, pokud schází, pomáhá uspořádat si myšlenky a povzbuzuje nás v kreativitě a kreativním tvoření i myšlení. Pokud máte problém s komunikací, rovněž to může být chybou čelní čakry. S fluoritem se vaše komunikace zlepší a šestá čakra dostane tu správnou energii, aby opět fungovala tak, jak má. Fluorit je skvělým bojovníkem  na poli zdraví. Odstraňuje viry a infekce a eliminuje vliv všeho špatného na naše tělo a zdraví.

https://www.lecivasilamineralu.cz/Kameny-caker-a5_56.htm

https://www.svetmineralu.cz/cakra-cela/

https://www.svetmineralu.cz/cakra-cela/

5/5 - (Počet hodnocení: 4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *