Nejlepší kameny pro čakru kořene

Kořenová čakra, nebo také čakra Muladharačakra kořene, je první ze sedmi čaker lidského těla, které ovlivňují naši energii, náladu a celkový klid, jež v sobě můžeme mít. Často jsou naše čakry zablokované a proto se stává, že moc “v pohodě” nejsme. Kameny mohou pomoci čakry odblokovat, aktivovat a dobít – doplnit jejich energii. Pojďme se podívat, jaké kameny ovlivňují kořenovou čakru a jak se využívají. 

Co je to kořenová čakra

Muladhara, tedy kořenová čakra je první čakra a zároveň základní. Její centrum najdete mezi konečníkem a pohlavními orgány. Ovlivňuje ve vašem těle především vnitřní orgány, jako tlusté střevo, prostatu, také krev a krevní oběh, nadledvinky, stavbu buněk a dolní končetiny. Zkrátka to, kam její vibrace dosahují. Abyste měli tyto orgány v pohodě, je potřeba mít kořenovou čakru odblokovanou a aktivní. Toho můžete dosáhnout cvičením – např. jógou, ale také kameny

Nevíte, jak poznáte zablokovanou kořenovou čakru? V takovém případě se budete cítit unaveni, bez energie, ale také se u vás mohou projevit agrese, sobeckost nebo majetnické sklony. Po zdravotní stránce blokace základní čakry způsobuje záněty močového měchýře, obezitu, průjem nebo dokonce impotenci. 

S kořenovou čakrou se spojuje živel země a má červenou barvu. Díky tomu se k ní vztahují hlavně kameny červené nebo načervenalé barvy. Které to jsou a jak fungují, se podíváme níže. Jmenovat můžeme třeba achát, granát, rubín, karneol a další. 

čakry

Nejlepší kameny pro čakru kořene

Kamenů je mnoho a každý má své účinky a vlastnosti, kterými pozitivně ovlivňuje náš život. My se nyní podíváme na kameny, které pomohou odblokovat, aktivovat a energií doplnit kořenovou čakru, abychom se cítili lépe, plní energie a neměli problémy především s dolními končetinami, reprodukčními orgány a ostatními orgány, které čakra kořene ovlivňuje. U kamenů uvádíme i další významné účinky, kterými mohou obohatit náš život a zlepšit zdraví. 

Vybíráme pro vás produkty

Achát

Achát je všestranný kámen, který harmonizuje naši duši i mysl, chrání nás před stresem a celkově dokáže odvádět vše negativní z našeho života. Pomáhá nám najít v sobě rovnováhu mezi citem, myslí a tělem a dodává či obnovuje ztracenou tělesnou energii. Dodává také odvahu, pomáhá při rozhodování a podněcuje v nás upřímnost. 

Pomáhá očím, děloze a čistí lymfatický systém. Pomáhá také při kožních problémech. 

Heliotrop

Heliotrop není jako kámen tolik známý, přitom je vynikající pro čištění krve. Pomáhá také očistit a zlepšit funkci jater, sleziny, ledvin a močového měchýře. Tím je propojen s kořenovou čakrou. Podporuje také krevní oběh a zlepšuje naši imunitu. Někteří pacienti s leukémií jej využívají jako doplněk, protože pomáhá odstranit z jejich krve toxické látky. S tímto krystalem budete méně netrpěliví, agresivní a podráždění. Dodá vám odvahu a také se s ním snáze přizpůsobíte situacím, které vám nemusí být příjemné. 

Hematit

Hematit má mezi kameny důležitou úlohu. Zabraňuje negativním energiím, aby vstoupily do aury a ovlivňovaly mysl. Uvádí také do rovnováhy jin a jang. Dodává důvěryhodnost, zlepšuje soustředění a celkově harmonizuje mysl. S hematitem budete sebevědomější a vynikající je i v případě, že vás zajímá rozvoj vlastní osobnosti, především na mentální úrovni. Hematit zahání úzkost a pomáhá v případě nespavosti.

Granát

Granát je smyslný rudý kámen, který prohřívá organismus a pomáhá krevnímu oběhu. Tím aktivuje lepší činnost srdce i celkově látkovou výměnu. Je skvělým pomocníkem především na nemoci reprodukčních orgánů, ale dokáže pomoci i od impotence, pokud je především psychická. Blahodárně působí i na játra, ledviny a slezinu. V psychické rovině nám dodává odvahu zkoušet nepoznané a vydávat se na nové, neprobádané cesty. Dodává energii a vytrvalost a pomáhá nám harmonizovat duši v těžkých časech. Zároveň ve spojení s kořenovou čakrou uzemňuje, pomáhá napojit se na vlastní já a dosáhnout vyššího vědomí. Podporuje také tok Chi, který má za úkol odplavovat z těla negativní emoce. 

Karneol

Také karneol ve spojení s kořenovou čakrou pomáhá s problémy s impotencí, reprodukčními orgány a celkově s neplodností. Pro ženy s nepravidelným menstruačním cyklem či bolestmi je volbou číslo jedna. Rozpouští také napětí v těle způsobené premenstruačním syndromem. V duchovní rovině probouzí v těle energii a propojuje s Matkou Zemí. S karneolem budete svůj život prožívat více vědomě, budete celkově žít aktivněji, a úspěšněji budete dosahovat svých cílů, protože podpoří vaši vytrvalost, odhodlanost i trpělivost. Zároveň utlumí případné návaly hněvu nebo vzteku.  

Sardonyx

Sardonyx je kámen naoranžovělé barvy a je odrůdou chalcedonu. Ochraňuje a dodává sílu překonávat složitá období nebo překážky. Pomáhá srovnat složité vztahy mezi rodiči a jejich dětmi, a také je vhodný pro nastolení harmonie a stability v partnerských vztazích. Pomáhá tlumit deprese i uspěchanost a posiluje v nás sebekontrolu. S ním budete držet své emoce více na uzdě a nebudete si přidělávat problémy způsobené výbuchy vzteku nebo nevhodnými slovy. Pokud zvolíte sardonyx červený, bude vás především podněcovat, pokud hnědý, uzemní vás a poskytne jistotu. 

Rodochrozit

Rodochrozit je podle andských indiánů kouzelný krystal s obrovskou energií. Údajně obsahuje krev významných vládců a pokud jej budete nosit u sebe, zažijete něco nečekaného a nového. 

Rubín

Také rubín pomáhá s krví a krevním oběhem, prokrvuje organismus a je dobrý na křeče. V duchovní rovině lidem ukazuje správnou cestu, zahání účinně noční můry a zlepšuje kvalitu spánku. Chrání před negativními energiemi a pomáhá odhánět vše zlé. Nosit u sebe byste ho měli nejen pro aktivaci první čakry, ale i pokud máte cíle, které jsou reálné a ke kterým směřujete a chtěli byste na své cestě trochu pomoci. 

Tygří oko

Tygří oko má zvláštní schopnost prohřívat náš organismus a aktivovat smyslové orgány. Zlepšuje noční vidění a celkově dobře působí na zrak. Zároveň dokáže povzbuzovat sexualitu a smyslnost a pomáhá proti bolestem hlavy i migrénám. Pomůže vám koncentrovat se na konkrétní úkoly a realizovat se podle sebe. Odhání negativní myšlenky a navozuje pozitivní myšlení, což celkově vede ke zlepšení psychiky a harmonie mezi myslí a tělem. Má velkou uzemňovací sílu a spolu s aktivací kořenové čakry nás propojuje s Matkou Zemí. Tygří oko je vhodné, pokud vaše životní cesta není právě snadná. Pomůže vám překonávat složitá období a různé těžkosti. 

Záhněda

Záhněda je krystal, který nám pomáhá odpoutat se od pozemských statků a lpět na všem hmotném. Vede nás duchovním směrem, ale tak, abychom se nevznášeli s hlavou v oblacích. Je to dáno tím, že záhněda symbolizuje Nebe a Zemi, tedy duchovno a materialismus, v dokonalé harmonii. V tomto krystalu se totiž propojují světlo a tma. Vynikající je pro lidi, kteří trpí chronickými psychickými problémy a depresemi. Pomáhá jim vyjít ze tmy na světlo a najít nový smysl žití. Uvolňuje vnitřní napětí, křeče a posiluje nervy.

https://www.nefertitis.cz/kameny-pro-jednotlive-cakry/

https://aranys.cz/blog/113_sardonyx.html

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *