Kameny pro korunní čakru

Nejlepší kameny pro korunní čakru

Korunní čakra, čakra temene či Sahasrára. To všechno jsou názvy pro sedmou čakru, která ovlivňuje šišinku mozkovou a velký mozek. Je důležité, aby byla odblokovaná a energie z ní proudila tak, jak má. Toho lze dosáhnout kameny. Nyní se podíváme, které jsou pro její aktivaci vhodné a co všechno ještě tato čakra ovlivňuje. 

Co je to korunní čakra

Sahasrára, neboli korunní čakra, se nachází na samém temeni hlavy a blízko nad temenem. Někdy je toto místo označováno jako šišinka, podle epifýzy, tedy šišinky mozkové. Tato čakra je sedmá ze sedmi a má fialovou a průzračnou barvu. Ovlivňuje především lebku, velký mozek a všechno, co má tato část těla na starosti. Proto je důležité, aby nebyla zablokovaná a energie v ní proudila, jak má. 

Korunní čakra je světlo Nejvyššího vědomí a znázorňuje se jako lotosový květ s tisíci okvětními lístky. Je sídlem Nejčistšího Kosmického Vědomí a koncentrace na toto sídlo vás povede k vyšším druhům samádhi. 

O sedmé čakře se říká, že přijímá energii z kosmu, je sídlem božské dokonalosti v člověku a abyste měli v harmonii tuto čakru, je potřeba nejprve uvést do rovnováhy všechny ostatní čakry. Čakra temene je spojována především s psychickými problémy, depresemi, stresem, schizofrenií, ale také se senilitou nebo s epilepsií. 

Kameny, které se k ní vztahují, jsou opět primárně barvy fialové nebo čiré, podle barev této čakry. Jmenovat můžeme ametyst, sugilit, fialový fluorit, opál, křišťál a další. 

čakry

Nejlepší kameny pro sedmou čakru

Kameny mohou čakru temene odblokovat a znovu rozproudit její energii. Mají ale i řadu dalších vlastností, které když se naučíte využívat, může být váš život plnohodnotnější, zdravěji a šťastnější. Proto jsme v našem výčtu nejlepších kamenů pro sedmou čakru zmínili i některé jejich důležité vlastnosti a účinky. 

Vybíráme pro vás produkty

Ametyst

Ametyst je kámen s velkou ochrannou a tišící silou. Je ideální nosit ho při sobě ve chvílích, kdy se potřebujete soustředit, vnitřně naladit na určitou věc nebo činnost, a také ve chvílích, kdy se rozhodujete a nejste si jisti, jakou volbu vybrat. Ametyst posílí vaši intuici a pomůže vám najít správné rozhodnutí, stejně jako přeměnit sny a trnité cesty v úspěch a realizaci. Pomáhá zahánět negativní myšlenky a emoce, odbourává stres a celkově zklidní naši mysl. Proto je vhodný i pro posílení spánku. V takovém případě jej ukládejte na noc pod polštář nebo na noční stolek, případně si nechte na krku ametystový přívěšek. Ametisk vám pomůže s odblokováním a harmonizací korunní i krční čakry. Zmíní bolest hlavy a nastolí ve vaší mysli klid a rovnováhu. 

Celestín

Celestín je mezi kameny trochu zapomenutý. Přitom jeho účinky na zdraví i duši člověka jsou velmi přínosné. Pomáhá nám se zklidnit, když jsme nervózní, odbourává strach a tlumí úzkosti. S celestínem také lépe překonáme pocity bezcennosti a najdete sebelásku, která nás naučí chápat naši hodnotu. Pro spojení a aktivaci korunní čakry je opravdu skvělý. Pomáhá nám bystřit mysl a rozvíjí mezilidskou komunikaci. Uvolňuje duševní a svalové napětí a probouzí v nás lásku a pocity hojnosti a štěstí. Má velmi silné vibrace, které nám spolu s aktivací čakry temene pomohou k vyššímu duševnímu/duchovnímu růstu. Zároveň je dobrý při detoxikaci těla a při odstraňování toxických látek z našeho těla. Ženy ocení jeho schopnost srovnat menstruační cyklus a zmírnit menstruační bolesti. 

Jadeit

Jadeit je označován za kámen podporující štěstí a lásku, stejně jako hojnost a prosperitu. Jeho barva sice není fialová, nýbrž světle zelená, přesto je pro korunní čakru velmi vhodný. Přináší totiž do mysli a duše hluboký klid a harmonii. Zároveň přitahuje do života štěstí a lásku a údajně i peníze. Dříve byl považován za krystal, který chránil před neštěstím a nehodami. Mnoho z nás jej za tímto účelem nosí u sebe i dnes. Jadeit ve spojení s čakrou temene podporuje komunikaci, nejen duševní. Posiluje neúnavnost, empatii a podtrhává kouzlo osobnosti. Vede nás k soběstačnosti, větší sebedůvěře a sebelásce a tím i k samostatnosti. Jednoduše nás učí lépe poznat sebe sama. Po zdravotní stránce posiluje nervový systém, systém oběhový a srdce. Doporučován je lidem s problémem reprodukce a otěhotněním, a dívkám usnadňuje překonat období anorexie. Kromě toho je také vynikající pro celkovou detoxikaci organismu.  

Sugilit

O sugilitu se příliš nemluví ani nepíše. Přitom je to spolu s křišťálem, ametystem a jadeitem jeden z hlavních kamenů vhodných pro korunní čakru. Má temně modrou až fialovou varvu a je mezi drahými kameny poměrně vzácný. Kdo jej bude mít u sebe, bude ochráněn před psychickými šoky, traumaty a nepříjemnými událostmi, které by mohly nepěkně zasáhnout jeho psychiku. Zároveň vám pomůže v těžkých chvílích a vnese do vašeho života světlo a lásku, ať se zdá situace sebevíc beznadějná. Je skvělý pro řešení mezilidských vztahů a dokáže najít zdroj nerovnováhy v lidském těle. Díky tomu lépe pochopíte, kde je jádro problému a můžete zapracovat na jeho odstranění. 

Celkově je skvělý na odbourání duševních zmatků a odstranění pocitů beznaděje a zoufalství. 

Čaroit

Čaroit je méně známý, avšak velmi prospěšný kámen s řadou pozitivních účinků. Pomáhá projasnit citový život a posiluje imunitní systém. Je označován jako kámen promněny a především ve spojení s čakrou temene vám vnese do života více radosti, smyslového potěšení a celkově vás dostane do optimističtější nálady. Pomáhá odbourat citový chlad, rozdmýchává v nás lásku a pomáhá překonat strach. Pokud čaroit přiložíte na čakru temene, pomůže vám najít a pochopit vaše pravé “já”. Čaroit je vhodný i k celkovému pročištění aury, odblokování čakry temene a otevření srdce druhým. Jeho vlastnostmi je posílení imunity. látkové výměny nebo zlepšení paměti. Pomáhá i při žaludečních nevolnostech, trávění, tlumí křeče a zmírňuje bolest. 

Fialový fluorit

Jistě není překvapením, že mezi kameny vhodnými pro čakru temene se nachází i fluorit, navíc ještě ve fialovém zbarvení. Jedná se totiž o krystal pro sílu, posílení sebedůvěry a celkově pro stimulaci mysli a zlepšení jejích funkcí.Fialový fluorit se doporučuje pro hlubokou meditaci, protože má velkou zklidňující sílu. Navíc napomáhá duševní komunikaci. S tímto kamenem se ve spojení s korunní čakrou více otevřete a nahlédnete do své duše. Zároveň se jedná o kámen skvělý pro posílení paměti, koncentrace, sebedůvěru a odhalení vlastního potenciálu. Zahání strach a úzkost a pokud vás čeká nejistá budoucnost, nebo zkouška, u které si nejste jisti, jak uspějete, vemte si s sebou právě fluorit. Posílí vaši sevedůvěru, zklidní vás a pomůže se správně rozhodovat. Příznivě na vás bude působit i po zdravotní stránce. Bude vás udržovat ve správné kondici. Ne nadarmo se říká, že klidná a spokojená mysl uzdravuje i tělo.  

Křišťál

Křišťál patří mezi čiré, průzračné krystaly a je považován za krystal krystalů. Křišťál čistí naši auru a chrání ji proti negativním vlivům. Projasňuje mysl a zvyšuje naše sebevědomí a napomáhá lépe poznat sebe sama. Křišťál má velkou harmonizující a zklidňující sílu a pomáhá k uvedený těla a mysli – i duše do rovnováhy. Není divu, že je spojován s čakrou temene. Posiluje totiž moudrost, trpělivost a soustředěnost. S ním se budeme mít touhu zdokonalovat a dosáhnout vyššího vědomí. Získáme větší samostatnost i vytrvalost a kromě dalších výhod také zlepší náš spánek.

Kyanit – Disten

Kyanit, který můžete znát také pod názvem disten, nám pomáhá navodit duševní rovnováhu a pomáhá nám se zklidnit a celkově se stabilizovat, když se cítíme rozhození a vynervovaní. Napomáhá soustředění a hluboké koncentraci a proto je také skvělým pomocníkem při meditaci. I to předurčuje jeho vhodnost pro čakru temene. Posiluje náš intuitivní vhled a duševní schopnosti. Uzemňuje duchovní vibrace, uzemňuje a dodává pocit míru v duši. V rámci sedmé čakry je výborný pro zlepšení mozkové činnosti a dokáže pomocci i s problémy nebo dokonce poruchami řeči. 

https://www.nefertitis.cz/kameny-pro-jednotlive-cakry/

https://www.lecivasilamineralu.cz/Kameny-caker-a5_56.htm

https://www.nefertitis.cz/sugilit-luvulit/

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *