Kameny pro pupeční čakru

Nejlepší kameny pro pupeční čakru

Pupeční čakraManipura, známá také pod názvem solar plexus, je třetí čakrou ze sedmi. Ovlivňuje především oblast solar plexu, podle níž se také nazývá. Působí příznivě na břicho a břišní orgány a má žlutou barvu. Jaké jsou pro její aktivaci a odblokování vhodné krystaly? A jakým způsobem na ni působí? 

Co je to pupeční čakra? 

Pupeční čakra – Manipura má žlutou barvu a spojuje se živlem ohně. Má vliv na solar plexus a celkově na břišní dutinu a s ní spojené orgány – zažívací ústrojí, žaludek, játra, žlučník, slezinu, ale také na spodní část zad a vegetativní nervový systém. 

Pupeční čakru najdete zhruba 2 cm nad pupkem. Jejím úkolem je udržovat v nás vnitřní spokojenost a celkovou vyrovnanost. Pokud se nám pupeční čakra zablokuje, můžeme pociťovat vnitřní neklid, nespokojenost a podrážděnost. Můžeme také onemocnět, především cukrovkou, mít problémy s játry a nebo se může objevit kýla. 

Mezi krystaly pojícími se s pupeční čakrou patří opět ty, které mají shodnou barvu. Jmenujme žlutý topaz, sagenit, jantar, citrín, tygří oko nebo i zlato či měď. My se opět na některé z krystalů propojených s pupeční čakrou podíváme podrobněji.  

Nejlepší minerály pro třetí čakru

Pupeční čakru ovlivňuje řada minerálů. My se nyní podíváme na ty nejvhodnější, díky kterým si čakru solar plexu odblokujete, aktivujete a dodáte jí energii, abyste došli k vnitřnímu klidu a rovnováze a cítili se spokojeně. 

Vybíráme pro vás produkty

Avanturín

Avanturín je označován za kámen vnitřního klidu, štěstí a radosti. Dodává rozvahu a harmonizuje tělo a mysl, především ve spojení s pupeční čakrou. Pomáhá odbourat negativní myšlenky i pocity a přináší do duše optimismus a světlo. Zvýší vaši kreativitu a nápaditost, podpoří trpělivost a vyrovnanost a uvede vás na cestu prosperity. Má také výraznou moc udržovat rovnováhu mezi mužským a ženským elementem. Avanturín můžete najít v různých barvách. Pro pupeční čakru je vhodný především žlutý a oranžový. Ten má schopnost mírnit žaludeční křeče, zlepšovat trávení.

čakry

Malachit

Malachit má sice nazelenalou barvu, přesto patří mezi krystaly doporučované pro pupeční čakru. Jedná se o poměrně všestranný krystal, který přináší do duše harmonii a klid a má řadu unikátních schopností. Dokáže tlumit bolesti – i menstruační, zmírnit křeče, zklidňuje také nervovou soustavu a doporučuje se při neklidném spánku. Snižuje také překyselení organismu a podporuje buněčnou strukturu. Po duchovní stránce podporuje cit a lásku, rozum a intuici a dodává pocit bezpečí. Jako ochranný kámen je dokonce doporučován pro malé děti, které ochraňuje proti pádu. Výborný je pro tzv. digitální detox, neboť pohlcuje elektromagnetické záření. 

Sagenit

Sagenit je krystal spíše neutrální, kouřové barvy, který není mezi milovníky krystalů tak známý. Využívají ho především lidé, kteří meditují. Má totiž vysokou očišťující schopnost, odhání negativitu a dodává čisté vibrace. Doporučený je především ve chvíli, kdy se u vás schyluje k nějaké vnitřní transformaci. Pomůže vám na cestě proměny a zmírní dopady na psychiku, pokud je změna příliš vyčerpávající. Využívá se k dobití energie, má velkou dobíjecí a povzbuzovací schopnost. Pokud potřebujete aktivovat pupeční čakru a dobít v ní energii a pozitivní vibrace, je sagenit ten pravý krystal. 

Jantar

Jantar je dobrý je na klouby i bolesti krku, zubů nebo hlavy. Pomáhá při impotenci a frigiditě. Doporučuje se také nosit ho při sobě jako prevenci proti nemocem. Především za účelem prevence a proti bolení rostoucích zoubků ho dávají maminky svým batolatům. I když se jantar řadí mezi krystaly, jedná se ve skutečnosti o ztuhlou pryskyřici stromů. Díky spojitosti se stromy má velkou uzemňovací schopnost a celkově propojuje se zemí. Má velkou očistnou schopnost, posiluje imunitu a celkové zdraví a vytváří rovnováhu mezi tělem a duší. Jantar je skvělé nosit při sobě, když vás zlobí paměť, neboť ji posiluje. Podporuje sebedůvěru i důvěru v ostatní. Pomáhá k navazování vztahů, přátelství i k intenzivní lásce. 

Citrín

Citrín svou žlutou až naoranžovělou barvou připomíná sluneční svit. Stejně jako slunce má schopnost prohřívat a dodávat tělu energii. Je označován za účinný čistič a regenerátor. Má schopnost pohlcovat negativní energii a přeměňovat ji na energii pozitivní. Tím dobíjí baterky nejen svému nositeli, ale také pupeční čakře. S citrínem snáze překonáte a odbouráte stres, strach, nervozitu i návaly hněvu. Naopak získáte sílu, sebedůvěru a na svět se budete dívat s větším úsměvem. Citrín je vhodný pro ženy při menstruaci i při menopauze. Pomáhá tělu detoxikovat organismus a zlepšuje krevní oběh, trávení, nervový systém, slinivku, močový měchýř a podporuje funkci štítné žlázy. 

Tygří oko

Tygří oko je kámen s velkou uzemňovací schopností. Prohřívá organismus a dodává mu potřebnou jistotu a stabilitu. Propojuje se zemí, aktivuje smyslové orgány a je skvělý na potlačení bolesti hlavy nebo na migrénu. Posiluje koncentraci a zvyšuje touhu po seberealizaci. Chcete- li dosáhnout vyšších a náročnějších cílů, tygří oko vám pomůže, posílí vás a podpoří. Tento krystal umí také odhánět negativní vlivy a emoce z našeho života a dodávat větší pocit klidu a bezpečí. 

Sluneční kámen

Sluneční kámen je vynikající krystal, který vám pomůže očistit a zaktivovat všechny čakry. Do duše přináší hřejivé sluneční světlo a dodává pozitivní energii a myšlení. Zvyšuje intuici a celkově napomáhá uzdravení a posílení vědomí vnitřního já. Sluneční kámen vnese do vašeho života slunce, zmírní deprese a utlumí strach. 

Růženín

Růženín je něžně vypadající krystal, který je spojován především s láskou, citem a podporou empatií k druhým. Učí sebelásce i lásce k našim bližním, ale má i unikátní schopnosti. Doporučuje se při neurotických obtížích, úzkostech, strachu a apatii. Výborně působí na mužské pohlavní orgány, povzbuzuje jejich funkci a zvyšuje plodnost. Dobře působí i na pokožku, které vrací vitalitu a pružnost a zmírňuje tvorbu vrásek. Kromě toho umí aktivovat a podpořit sexualitu a touhu, učí trpělivosti a zvyšuje důvěřivost, resp. dodává sílu důvěřovat ostatním. Růženín je také krystal spojovaný s mateřstvím. V těhotenství se dokonce doporučuje přikládat růženíny na břicho. Dělá to dobře mamince i miminku. 

Žlutý topaz

Topaz, v případě pupeční čakry především topaz žluté barvy, je považován za krystal nastolující rovnováhu mezi mužským a ženským elementem. Ženám pomáhá získat větší krásu (vnitřní i fyzickou, protože čím lépe se cítíme uvnitř, tím lépe působíme navenek). Mužům zase dodává zdravý rozum a rozvahu. Do života vnáší lásku, přátelství a hřejivý cit. Posiluje a povzbuzuje v nás inspiraci a pomáhá vydat se na nové, dosud neprobádané cesty s větším odhodláním a energií překonat případné potíže.

Záhněda

Záhněda je krystal s vysokou uzemňovací schopností. Dokáže ve vás probudit hluboký klid, propojit s Matkou Zemí a stabilizovat. Díky tomu je doporučován  jako jeden z nejlepších krystalů proti depresím, smutku a stavům úzkosti. Zároveň v nás odbourává strach a odhání noční můry. S klidnějším spánkem bude naše mysl klidnější i v bdělém stavu. Budete se cítit silnější a více ve formě. Ve spojení s pupeční čakrou záhněda působí pozitivně na oblast břicha a břišních orgánů, přináší úlevu nohám a kyčlím. Je také výborná při detoxikaci a podpoře vylučování. 

https://www.nefertitis.cz/kameny-pro-jednotlive-cakry/

https://www.svetmineralu.cz/cakra-pupecni/

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *