Nejlepší krystaly pro vztahy a lásku

Ať už lásku teprve hledáte, nebo potřebujete osvěžit váš současný vztah, existují krystaly, které vám s tím dokážou pomoci. Nejedná se o žádná kouzla a čáry. Minerály však mají různé účinky, kterými dokážou aktivovat náklonnost, lásku, důvěru, empatii a celkově pomoci s navazováním nových vztahů, upevňováním těch současných nebo vylepšit mezilidské vztahy, nejen mezi partnery, ale i mezi přáteli nebo kolegy v práci. 

Které krystaly jsou pro lásku a vztahy nejlepší? Opět jsme pro vás sepsali článek, kde se dozvíte, které krystaly si vybrat. Doplnili jsme vše informacemi, co který krystal dokáže a jaké jsou jeho vlastnosti. Snáze tak zjistíte, jak je využívat a při jaké příležitosti. 

Nejlepší krystaly pro lásku a vztahy

Ač je téma krystalů podporujících lásku velmi oblíbené, minerálů, které by pro tento účel byly vhodné, není mnoho. Pojďme se podívat, které z nich jsou pro probuzení citů, lásky a vzájemné přitažlivosti ty nejlepší. 

Vybíráme pro vás produkty

Achát

Achát je snad nejzajímavější a nejznámější minerál vůbec. Není divu. Má plno pozitivních vlastností a účinků, mezi které patří i posílení mezilidských vztahů. Je ochranných krystalem, který dodává pocit bezpečí a jistoty. Probouzí lásku, nejen k sobě samým, ale i ke všemu kolem nás. Pokud lásku teprve hledáte, s achátem získáte větší odvahu čelit novým výzvám hledat a seznamovat se s novými lidmi. To vaši šanci na novou lásku značně zvýší. Naopak pokud jste zažili zklamání a uvažujete nad tím, že svému partnerovi dáte druhou šanci, achát vás podpoří, abyste v sobě odbourali staré bolesti a křivdy a otevřeli partnerovi své srdce i podruhé. 

růžový achát

Ametyst

Láska je krásná, ale někdy nás ve vztahu sužují hádky a nepochopení. K tomu je dobrý ametyst, v němž se snoubí jemnost pochopení a přitom velká síla a podpora. Dokáže zažehnat a tlumit hádky i negativní energii a pokud je ze strany jednoho z partnerů až nezdravá závislost na druhém, dokáže ji eliminovat a harmonizovat vztah. Zahání mylné představy, předpojatost i žárlivost. Probouzí empatie a vzájemné pochopení. 

Ametyst ucinky

Angelit

Angelit je nesmírně jemný kámen blankytně modré barvy, který má překvapivou sílu zažehnávat hádky. Pokud jsou partneři tvrdohlaví, odmítají ustoupit (hlavně při hádce nebo výměně názorů), pomůže angelit otupit tuto sílu a probudit vzájemné pochopení. Zmírní tvrdohlavost, vzbudí duchovní lásku a vzájemné propojení srdcí. Zažehnává i hádky zbytečné, ke kterým by nemuselo vůbec dojít. 

Akvamarín

Akvamarín je úžasný krystal, který se doporučuje pro rozvoj komunikace. Pokud jste nesmělí, bojíte se upřímnosti a máte problémy s vyjadřováním, akvamarín vám dodá odvahu a odhodlání. S lepší a otevřenější komunikací budou vaše vztahy čistější a opravdovější. Zároveň zažene vaše obavy z případného nezdaru a zklamání a vnese do vaší mysli i duše potřebný klid. Je to krystal pro nastolení harmonie, nejen ve vztazích ale celkově, v životě. Pomáhá také překonat náročnější okamžiky, kdy se schyluje k hádkám nebo dokonce k rozchodu. 

Modry akvamarin

Gagát

Gagát není jako krystal příliš známý, přesto mezi krystaly na podporu lásky a vztahů jednoznačně patří. Pomáhá překonat zradu, smutek a utrpení z ukončených vztahů a dodává odvahu pustit se do nového. Otevírá srdce, poskytuje ochranu a jistotu. Odbourává strach z nové bolesti, které by mohla nová láska způsobit. 

Granát

Granát je krystal lásky a sexuality. Probouzí vášně, libido a sexuální energii. Je ideální pro upevňování i navazování vztahů – nejen partnerských, ale i mezi přáteli a kolegy. Povzbudí vás k upřímnosti a k síle otevřít své srdce druhým. Je vhodný pro upevnění vztahů založených na důvěře, pochopení a harmonii. 

granat ucinky

Jantar

Jantar je sice nenápadný, ale má velkou schopnost chránit před negativními vlivy okolí, které by mohly ve vztahu a lásce působit rušivě. Brání zásahům zvenčí a otevírá srdce. Podporuje důvěru ke druhému, upřímnost a spojuje spřízněné duše. 

Jaspis

Jaspis je krystalem vzbuzujícím vášeň. Je ideální, pokud se ve vztahu potýkáte s žárlivostí, ať už vlastní, na případného soka – sokyni v lásce, nebo s žárlivostí svého partnera – partnerky. Tlumí pocity nedůvěry a podezření, že je vám partner nevěrný a otevírá srdce k větší důvěře. Probouzí vášeň a touhu po uspokojení a prohlubuje fyzickou rovinu láskyplného vztahu. 

Karneol

Také karneol je krystalem vášně. Pokud se váš vztah dostal do bodu, kdy se cítíte spíše jako nejlepší přátelé, silně se milujete, ale vytratila se touha, sexualita a vzájemná přitažlivost, nastává čas pro sílu karneolu. Vrátí vášeň do vašeho vztahu, probudí ve vás touhu a naučí vás vidět opět svého partnera jako přitažlivého. 

Měsíční kámen

Měsíční kámen je ideální pro navození klidu a rovnováhy v partnerských vztazích. Udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii a dokáže zklidnit rozbouřené emoce. Díky němu jste schopni více se otevřít názorům partnera, vyslechnout jej a zdravě zhodnotit. Nedokáže zažehnat hádku, ale dokáže jí předejít, nebo – pokud už nastane – zmírnit její následky. Celkově je to krystal vhodný k řešení vztahových problémů. Je symbolem sexuality i plodnosti a otevírá lidská srdce. 

neopracovaný měsíční kámen

Malachit

Hádky skvěle dokáže podchytit i malachit. Udržuje vztahy v rovnováze, dodává klid a harmonii a skvělý je na pohlcování negativní energie. Zvyšuje intuitivní cítění, empatie a soucítění s druhým. Zároveň rozvíjí kreativitu a vyzývá k dobrodružstvím a zkoušením nového. Je ideální jak na navazování nových vztahů – odstraní předsudky a dodá vám odvahu se seznamovat, ale také pomáhá oživit rutinu v již dlouholetém vztahu. 

malachit krystal

Nerfit

Nefrit je nádherný krystal, který v lásce probouzí něhu, jemný cit a souznění s druhým srdcem. Probouzí důvěryhodnost a je ideální k navazování nových vztahů a zrodu nových citů, mezi milenci, partnery i mezi přáteli. Je vhodný i pro partnery, kteří se seznamují nebo hledají vzájemnou lásku ve vyšším věku. Pomůže vám otevřít své srdce, přijmout lásku druhého a především propojit vaše duše. 

Opál

Opál je krystal, který pomáhá odstraňovat zábrany. Pokud jste příliš stydliví, nedokážete se otevřít partnerovi, nebo se zdráháte k některým činnostem, opál vám s tím pomůže. Uvolní vaše city a probudí ve vás pokušení, díky kterému budete otevřenější a sdílnější. Zároveň podporuje schovívavost, velkorysost i přátelství a proto je vhodný nejen pro navazování a zlepšování partnerských vztahů, ale i vztahů mezi přáteli. Opál vyzývá k loajalitě a věrnosti. Zároveň podněcuje touhu vyjadřovat pravdivé city a probouzí spontánnost. Zdrženliví jedinci s tímto krystalem své protějšky nejspíš hodně překvapí nečekaně projevenou touhou. 

Rodochrozit

Rodochrozit sice není tak známý, jako jiné minerály, přesto je ideální pro posílení lásky a zlepšení partnerských vztahů. Pokud je váš vztah nevyrovnaný a často se u vás schyluje k hádkám, měli byste jej nosit u sebe, nebo umístit v místnosti, kde se s partnerem nejčastěji setkáváte. Uklidní rozbouřené emoce a dodá pocit rodinného tepla a bezpečí. Pomůže vám pochopit partnera, odpustit chyby i křivdy a vnese do vašeho života nezištnou lásku. Pokud zatím partnera nemáte, je vhodné jej nosit u sebe. Přitahuje totiž k sobě spřízněné duše, otevírá srdce a pomáhá navazovat vztahy, nejen partnerské, ale i přátelské. 

Růženín

Růženín je podporovatelem lásky a něžných citů již podle svého vzhledu. Růžová barva odkazuje na jemnost, citlivost a něhu. To všechno ve vás dokáže probudit. Pomůže vám otevřít své srdce a důvěřovat svému protějšku. Zároveň vás povzbudí v upřímnosti, díky které odstraníte tajemství mezi vámi. Váš vztah tak získá pevnější základy a bude založen na upřímnosti a důvěře. Pokud máte problémy s navazováním nových vztahů a bojíte se otevřít, rovněž vám pomůže tento něžný krystal. Podnítí ve vás vnímavost nejen vůči druhým, ale i k sobě samým. Možná je ve vašem okolí někdo, kdo by se s vámi rád seznámil, ale vy jste si dosud nevšimli signálů, které k vám vysílá. Růženín vám otevře oči i srdce. 

Ryolit

Ryolit má vysokou schopnost odbourávat negativitu a zklidňovat emoce. Díky tomu uvidíte ve vztahu věci takové, jaké opravdu jsou, budete upřímnější a zlepší se tím celkově ve vztahu vaše komunikace. Ryolit vám pomůže více vnímat, naslouchat a pochopit názory a pocity partnera, čímž mohou být zažehnány různé konflikty. Zároveň pomáhá k uvědomění sebe sama, nastavení hranic a pochopení, kdo jste a co od svého vztahu očekáváte. Tento krystal v podstatě pomáhá vyjasnit si ve vztahu požadavky a priority partnerů a ukáže, zda má cenu vztah dále udržovat a posilovat vzájemnou lásku. 

Smaragd

Smaragd je vzácným krystalem, který přitahuje hojnost, štěstí i lásku. Ve vztahu je cenný především díky schopnosti harmonizovat vztahy a udržovat v nich zdravou rovnováhu. Zklidňuje emoce i city, takže může zažehnat začínající hádku, nebo utlumit již rozpoutaný konflikt. Zároveň zvyšuje naši vnímavost, soucit a empatii, takže lépe pochopíme jednání a chování partnera. Dokážeme se lépe vcítit do jeho situace i pocitů. 

Topaz

Také topaz je skvělý pro udržování rovnováhy ve vztahu. Říká se že mužům dává rozum a ženám krásu. Ve skutečnosti nás povzbuzuje k vzájemnému pochopení, ukazuje nám nové cesty a pokud nás svazují staré návyky, může pomoci se od nich oprostit. Nabádá k hledání pravdy a nové cesty, čímž může leckterý vztah zachránit nebo vytrhnout z nudné rutiny. 

Většina krystalů má sílu harmonizovat tělo a mysl, dodávat životní rovnováhu a tím se samozřejmě mohou zlepšit i vztahy. Na druhou stranu, pokud hledáte přímo krystaly, které by probouzely, upevňovaly nebo přitahovaly lásku, mnoho jich nenajdete. Mějte na paměti, že pořád je potřeba hledat reálné řešení, které krystaly mohou podpořit. Nejedná se však o žádná kouzla, proto je vždy největší “práce” především na vás a na vašem partnerovi. 

Zdroj: 

https://bohovibes.cz/blogs/blog/9-kamenu-pro-lasku-partnerstvi-a-vztahy

https://www.nefertitis.cz/talismany-lasky/

https://www.svetmineralu.cz/laska-a-stesti/

5/5 - (Počet hodnocení: 4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *