Nejlepší kameny pro znamení Blíženců

Gemini - blíženci

Znamení Blíženců jako jediné v celém horoskopu představuje tak trochu rozdvojenou osobnost. Blíženci jsou označováni jako dva lidé v jednom, chcete-li – jako dvojčata. Pokud Blíženec jste nebo nějakého znáte, jistě vnímáte, že v jednu chvíli zastává určitý názor a v druhé chvíli může zcela obrátit. To jsou vlastnosti, které mohou především zrozencům v tomto znamení činit problémy. Kameny mohou jejich negativní vlastnosti zmírnit a nasměrovat Blížence na stabilnější cestu. Dokážou jim pomoci a podpořit i v jiných situacích. Pojďme se podívat podrobněji, jací Blíženci jsou, v čem vynikají a s čím se naopak musí prát. 

Jaký je Blíženec

Blíženci jsou v první řadě lidé společenští a komunikativní. Bavit se s druhými – a třeba i zcela cizími lidmi, navazovat nové vztahy a přátelství, to jsou jejich hlavní přednosti. Neznamená to však, že Blíženec nemůže být introvert. Záleží vždy na mnoha aspektech, na genech, výchově a celkově na tom, jak se osobnost Blížence formovala. Velkým plusem je pro Blížence i zvídavost a touha poznávat a zkoušet nové. Na druhou stranu i tato vlastnost je někdy může přivést do problémů. Ne vždy se vyplatí do všeho “strkat nos”. Také všestrannost je Blížencům vlastní. Jsou to lidé mnoha talentů a snad vše, na co sáhnou nebo vyzkouší, se jim daří. Není divu, že mnoho umělců a umělecky zaměřených osobností je narozeno právě v tomto znamení. 

Navazování nových vztahů a zkoušení nových věcí a činností však může u Blíženců trvat jen krátce. Jsou totiž přelétaví, nezodpovědní a nedůslední. Pokud něco začnou, nemusí to dokončit. Minerální kameny jim však mohou pomoci dojít do zdárného cíle a dotáhnout své plány do konce. Přelétavost u nich bohužel platí i v případě vztahů. 

Blíženci mohou být sobečtí a povrchní, což nejsou právě pěkné vlastnosti. Pokud však zvolí správný kámen, jak si ukážeme níže, mohou se tyto vlastnosti zmírnit nebo otupit. Jsou také dosti lakomí a dobře promýšlí do čeho investují nebo komu půjčí – dají peníze. 

Jejich mnohostranný talent a nestálost, až vnitřní neklid a nutkání přejít zase k nové aktivitě, může komplikovat výběr správného povolání. Výhodu však mají Blíženci v tom, že když už se do něčeho pustí, stačí jim většinou chvilka na zaučení. V novém povolání jim mnohdy pomáhá i jejich šarm a reprezentativní jednání. 

Také Blíženci jsou náchylní k různým zdravotním problémům. Často bojují bolestmi zad a nohou, trpí na revma a migrény. Ty mohou být způsobeny i problémy se spánkem, které toto znamení hodně trápí. Blíženci, kteří vydávají velké množství energie při svých aktivitách navíc potřebují dostatek spánku, aby své síly načerpaly zpět. Naštěstí jsou kameny, které jim s nespavostí, zmírněním migrén i s dalšími problémy dokážou pomoci. Pojďme se na tyto kameny nyní podívat. 

Nejlepší kameny pro Blížence

Blíženci potřebují především sjednotit svou rozdvojenou osobnost, najít vnitřní klid a trpělivost a zmírnit svou nestálost až “rozevlátost”. Není divu, když jejich živlem je vzduch. Mají rádi osobní svobodu, nechtějí se nechat svazovat konvencemi a omezovat nikým a ničím. Kameny dokážou jejich dobré vlastnosti posílit a pomoci dotahovat činnosti do zdárného konce. Zároveň dokážou zmírnit pocity nervozity, nestálosti a další negativní vlastnosti, které jsou pro Blížence typické. 

Vybíráme pro vás produkty

Citrín

Citrín pomůže najít Blížencům vnitřní klid a uvede do souladu věci kolem nich, neboť je budou lépe chápat a přijímat. Budou se cítit více v bezpečí, více zdraví a plní energie a elánu. Podpoří zároveň jejich kreativitu a tvůrčí energii, včetně vnitřní intuice a lepšího sebevyjádření – ať už v komunikaci, nebo prostřednictvím umělecké činnosti. Pokud jsou Blíženci příliš roztěkaní, citrín je zklidní, odbourá negativní pocity a pomůže najít jistotu v jejich konání. 

Hlavní účinky

Nalezení vnitřního klidu, odbourání negativních pocitů a rozvoj kreativity a tvůrčí energie. 

citrin ucinky

Thulit

Thulit je méně známý kámen charakteristický svou růžovou až fialovou barvou. Můžete se u něj setkat s pastelovými odstíny, stejně jako tmavšími tóny. Blížencům tento kámen pomáhá překonat strach z neznámého a odbourává stres vznikající z tohoto strachu a negativních pocitů. Zároveň dodává inspiraci do nové tvůrčí činnosti, ukazuje jim nové cesty a možnosti a povzbuzuje jejich kreativitu a fantazii. 

Hlavní účinky

Pomůže překonat strach z neznámého, odbourává stres a dodává inspiraci do života. 

Thulit význam a účinky

Chryzokol

Trpělivost, nadhled a tolerance, to jsou hlavní vlastnosti, kterými dokáže chryzokol Blížencům zlepšit život. Pomáhá jim dosáhnout harmonického života a podporuje symbiózu s přírodou. Pokud si Blíženec vezme chryzokol do rukou během meditace, snáze se zklidní, soustředí a dostane své emoce pod kontrolu. Také bude lépe chápat své potřeby a jednání a bude s ostatními více empatický. 

Hlavní účinky

Zklidnění, zvýšení trpělivosti a více empatie k druhým. 

Chryzokol význam a účinky

Fluorit

Tento krásný kámen v barvách duhy pomáhá Blížencům především sjednotit myšlenky, soustředit se, koncentrovat své myšlenky na důležité a také posiluje sebedůvěru. Fluorit je skvělý v případě, že vás čeká nějaká zkouška, nebo se potřebujete soustředit na učení, a myšlenky vám neustále utíkají jinam. Fluorit ale pomáhá Blížencům i v odstranění bolestí hlavy nebo zmírnění migrény. Zároveň detoxikuje organismus a pomáhá problémy horních cest dýchacích. 

Hlavní účinky

S fluoritem se budete lépe soustředit na učení, posílíte koncentraci a sebedůvěru. 

fluorit krystal

Smaragd

Smaragd je považovaný spíše za drahý kámen vhodný pro výrobu šperků. Má však řadu pozitivních vlastností, kterými pomáhá Blížencům vyrovnat se s nesnázemi ve svém životě. Zvyšuje jejich empatie, porozumění a soucit s ostatními a pomáhá jim naslouchat těm, kteří potřebují vyslechnout a pochopit. Zároveň jim zlepšuje paměť a snižuje stres a depresivní nálady. 

Hlavní účinky

Kámen pro zvýšení empatií a pochopení druhých. 

Smaragd význam a účinky

Akvamarín

Máte-li vedle sebe Blížence, který má problémy s věrností a stálostí ve vztazích, darujte mu akvamarín. Tento kámen je pro podpoření těchto vlastností naprosto ideální. Pomáhá zvýšit stálost, věrnost i oddanost, ale zároveň je výborný kámen, zejména u dechových obtíží a respiračních onemocnění. Mírní kašel, dokáže snížit problémy s astmatem a skvělý je i pro zmírnění alergií nebo senné rýmy. 

Hlavní účinek

Akvamarín pomůže Blížencům k věrnosti a oddanosti a zmírní jejich dýchací obtíže i alergii. 

Modry akvamarin

Jantar

Jantar je kámen, který u Blíženců zvyšuje optimismus a dodává jim větší klid v duši a životní harmonii. Zároveň pomáhá pročistit organismus a dodává více energie překonat různé životní zkoušky a překážky. Je to kámen probouzející radost ze života a zahánějící smutek a negativní myšlenky. 

Hlavní účinek

Dodává optimismus, klid v duši a radost ze života. 

Jantar krystal kámen

Tyrkenit

Tyrkenit je kámen, který si na první pohled můžete splést s tyrkysem. Má stejné zbarvení a podobnou strukturu povrchu. Většinou jsou však jeho barvy více pastelové. Tento kámen je pro Blížence velmi důležitý, protože je lékem proti nespavosti, kterou často trpí. Uklidní aktivní mysl, která jim nedovolí usnout a navodí pocit klidu a bezpečí, v nichž se lépe usíná. 

Hlavní účinky

Vynikající proti nespavosti způsobené aktivními myšlenkami. 

Tyrkenit význam a účinky

Křišťál

Pokud se chce Blíženec lépe koncentrovat a soustředit na sebe sama, především při meditaci, měl by si vzít na pomoc křišťál. Pomůže mu odehnat roztěkané nebo nežádoucí myšlenky a zároveň umožní snáze překonat bolest ze zrady či lží od svých blízkých. Pomáhá pochopit, odpustit a lépe překonat lítost nebo dokonce zášť. 

Hlavní účinky

Křišťál má očistnou energii a pomáhá lépe se vyrovnat se zradou a lží. 

Křišťál význam

Achát

Achát je pro zrozence ve znamení Blíženců kamenem uzemnění. Je doslova stabilizátorem, který jim umožní propojit se se Zemí a najít potřebnou stabilitu a také sílu, kterou Země dokáže dávat. Zároveň je to kámen probouzející kreativitu, fantazii, odvahu a vytrvalost. Zvyšuje pud sebezáchovy a pomáhá zvýšit sebevědomí. 

Hlavní účinky

Pomáhá ke stabilizaci a má silné uzemňovací účinky. 

Mechový achát

Amazonit

Amazonit je kámen nádherné modrozelené barvy, který má pro Blížence zvláštní význam. Pomáhá jim odstranit egoismus a lpění na věcech, mnohdy nepodstatných. Toto Blížence zbytečně zatěžuje a znemožňuje najít vnitřní klid a harmonii. S amazonitem se naučí lépe využívat svou energii a směrovat ji tam, kde je to potřeba. Zároveň propojuje tělo a mysl a pomáhá Blížencům i jiným znamením najít své vnitřní já. 

Hlavní účinky

S amazonitem Blíženci snáze najdou kontrolu nad sebou i nad svým životem. 

Amazonit účinky a význam

Kyanit – Disten

Hledáte-li duševní rovnováhu, klid a chcete do svého života přivést harmonii, pomůže vám méně známý avšak zajímavý a účinný kámen – kyanit, který se někdy objevuje pod názvem disten. Podporuje pokoru, klid a vyrovnanost. Především Blížencům, kteří jsou roztěkaní a nevydrží dlouho na jednom místě, nebo jim myšlenky neustále utíkají od podstatných věcí. 

Hlavní účinky

Kyanit pomáhá nastolit duševní rovnováhu, klid a harmonii. 

Kyanit význam a účinky

Karneol

Karneol je nádherný kámen zemité barvy, který pomáhá (nejen) Blížencům přiblížit se k přírodě a Matce Zemi. Pomáhá jim sžít se s řádem a zákony Země a čerpat z ní energii. Zároveň je povzbuzuje, aby svůj život žili více vědomě, s vyšší motivací k některým aktivitám. Dodává jim více pochopení, empatií i sebedůvěry. 

Hlavní účinky

Učí Blížence zákonům Země, čerpat z ní energii a zvyšuje sebedůvěru. 

Karneol význam a účinky

Kalcit

Tento nenápadný, střídmě zbarvený kámen pomáhá Blížencům posílit paměť, zbystřit rozum a vnitřní smysly a zároveň podporuje jejich činorodost. Zlepšuje činnost srdce, čistí pleť a zvyšuje obranyschopnost organismu. 

Hlavní účinek

Kalcit podporuje duševní rozvoj, posiluje paměť a bystří mysl. 

Kalcit význam a účinky

Tyrkys

Tyrkys umí odstranit negativní energie, škodlivé vlivy životního prostředí a údajně také chrání před černou magií. Pro Blížence je důležitý především díky tomu, že dokáže rozmělnit negativní pocity, ještě než se jim dostanou do mysli a duše. Nestačí se tak “uhnízdit” a začít páchat škody na psychice. Tyrkys zároveň pomáhá roztěkaným Blížencům více zapojovat intuici a zdravé úvahy. 

Hlavní účinky

Odstraňuje negativní myšlenky i vlivy okolí. Chrání před černou magií. 

Tyrkys kámen

Apatit

Apatit je překrásný sytě modrý kámen, který je spojen u Blíženců především se sexuální a duchovní energií. Pokud si jej vezmou na pomoc během meditace, pomůže jim navázat spojení s vyšším vědomím a duchovními vůdci. Zároveň pozitivně ovlivňuje a povzbuzuje jejich sexuální energii prostupující prakticky celým tělem. 

Hlavní účinky

Apatit pomáhá probudit sexuální i duchovní energii. 

Apatit význam

Kameny, které by měl mít Blíženec při sobě

Kamenů, které jsou vhodné pro Blížence je celá řada. Většinou se jejich přiřazování k danému znamení řídí vlastnostmi, které mohou kameny posílit, nebo naopak – u negativních vlastností – zmírnit či zcela odstranit. 

Pokud bychom měli v tomto duchu vyzdvihnout ty, které by měl mít každý Blíženec u sebe, musíme jmenovat tyrkenit, který jim pomůže proti nespavosti, křišťál čistící jejich organismus a napomáhající vyrovnat se lépe s křivdami a zradou. Dále by měli mít achát či karneol, které jim pomohou s uzemněním, nastolením klidu a řádu v životě i mysli, akvamarín, který otupí jejich nestálost a nevěrnost a samozřejmě i chryzokol, který je navede k větší empatii, soucitu a naslouchání druhým. 

5/5 - (Počet hodnocení: 3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *