Nejlepší kameny pro znamení Lva

Nejlepší kameny pro znamení lva

Lvi jsou lidé s velkým sebevědomím, často zaujímající vedoucí místa. Vedení je jim přirozené. Bývají doslova lvi salónů kamkoliv přijdou. Jsou přátelští a rádi se seznamují. Mají ale i řadu vlastností, které se nemusí líbit jejich okolí, nebo dokonce trápí i je samotné. Naštěstí existují minerální kameny, které je dokážou uvést do harmonie v osobním i pracovním životě a negativní vlastnosti zmírnit. Pojďme se podívat na zrozence ve Lvu podrobněji. 

Jací jsou Lvi

Málokteré znamení má tak vysoké sebevědomí a sebejistotu, jako právě Lvi. Tito lidé mají většinou velkou – přirozenou autoritu, která jim usnadňuje práci na vedoucích pozicích. Pozornost okolí jsou schopni získat během pár minut, nejspíš i tím, že jsou charismatičtí, velkorysí a mají určitou vznešenost. Zkrátka jako skuteční lvi. Jsou také velmi podnikaví a hýří nápady, ať už v práci nebo v osobním životě. Se Lvy se zkrátka nebudete ani chvilku nudit. 

Dobré vlastnosti Lvů však mohou rychle sklouznout k těm negativním. Sebevědomí nemusí být vždy zdravé, snadno přejde až k vysokému egoismu a sebestřednosti. S tím jde ruku v ruce domýšlivost a pýcha, a v jisté míře i nepřizpůsobivost. Pokud se Lvům nebude líbit akce, kterou jste vymysleli, rychle se budou snažit dostat do vedoucí pozice a vymyslet jiný plán – samozřejmě podle sebe. Budou přesvědčeni, že je mnohem lepší, než ten váš. Jsou totiž poněkud nepřizpůsobiví. 

Lvi jsou také často extravagantní, takže je podle oblečení, účesu i chování můžete mezi ostatními znameními zvěrokruhu snadno poznat. Pokud budete potřebovat s něčím pomoci, Lvi se pravděpodobně rychle vrhnout na řešení vašeho problému. Jsou přátelští a rádi druhým pomáhají. Zároveň ale milují sami sebe a sází na to, že jsou přitažliví, okouzlující a často i úspěšní. Možná i proto jim tak sedí pozice managerů, politiků nebo dokonce diplomatů. 

Lvi na své zdraví příliš nehledí. Možná je to i tím, že když už onemocní, většinou se zase rychle uzdraví. Příliš se u nich nesetkáte s chronickým onemocněním. Problémy jsou u nich spíše akutní. Trpí na bolesti krční páteře a ramen, bolestmi v krku a reprodukční problémy. Objevuje se u nich často zranění nohou, především kotníků. Také mohou trpět na zvýšené teploty, kterými jejich tělo reaguje na zdravotní komplikace. 

Nejlepší kameny pro Lvy

Kameny jsou pro Lvy důležité především pro zmírnění jejich egoismu, průraznosti a sebestřednosti, které jim mohou způsobovat problémy. Pomáhají jim přizpůsobit se okolí či podmínkám, které by jinak odmítli respektovat. Ve vůdčích pozicích jim pak dodávají více empatie s podřízenými. Abychom věděli, které kameny jsou pro ně nejlepší a v čem jim pomohou, připravili jsme pro vás přehledný seznam.

Vybíráme pro vás produkty

Křišťál

Křišťál je pro Lvy velmi důležitý. Dokáže totiž harmonizovat jejich energie. Snižuje tu negativní a naopak dodává pozitivní energii a radost ze života. Je vhodný jak k běžnému nošení – např. jako náramek, tak k umístění do prostor, kde Lvi pracují nebo žijí. Pročistí vzduch a zlepší i jejich komunikaci a vztahy v rodině nebo v kolektivu. Křišťál má velkou očistnou sílu, je vhodný k meditacím a detoxikaci. 

Hlavní účinky

Uvádí u Lvů do souladu negativní a pozitivní energii. 

Křišťál význam

Citrín

Citrín je kámen, který Lvům pomáhá zklidnit se a uvést svůj život do větší pohody. Méně zvratů a hektických činností. Zároveň jim dodává pocit klidu a bezpečí a povzbuzuje, když se potřebují pustit do nových úkolů, na něž nemají dost odvahy. Citrín je dobrý na podporu v rozhodování, získání stability a odstranění strachů. Pomáhá udržet si optimismus podporuje kreativitu. 

Hlavní účinek

Povzbuzení a podpora do nových úkolů a činností. 

citrin krystal popis

Tygří oko

Tygří oko je kámen stejně dominantní, jako jsou lidé zrození ve znamení Lva. Není tedy divu, že k nim svým způsobem patří. Dokáže podporovat samostatné rozhodování a touhu po seberealizaci. Zároveň jim pomáhá vše lépe promýšlet a na práci se koncentrovat. Umí harmonizovat myšlenky – odhání ty negativní a naopak podporuje pozitivní myšlení. Tygří oko je skvělé na posílení odvahy, sebedůvěry, rozhodnosti, ale i trpělivosti a vytrvalosti. Zároveň Lvy uzemňuje a pomáhá jim nevznášet se tolik na obláčku své geniality. 

Hlavní účinky

Odpuzování negativních myšlenek, podpora koncentrace a uzemnění. 

Tygří oko účinky

Olivín

Krásný zelený kámen olivín je pro Lvy velkým povzbuzením. Probouzí v nich energii, chuť k životu a navozuje pozitivní myšlenky. Zároveň očišťuje jejich organismus od negativních vlivů z okolí. Zvyšuje jejich kreativitu a chuť do práce, ale zmírňuje energii, kterou by se do ní mohli bezhlavě vrhnout. Navozuje harmonii a přiměje Lvy více o svých činech přemýšlet. Olivín jim může pomoci, pokud trpí problémy s trávením a zažíváním a detoxikuje jejich organismus. 

Hlavní účinky

Povzbuzení do práce a života, navození optimistickým myšlenek a tvůrčí energie. 

Olivín význam a účinky

Smaragd 

Tento krásný drahý kámen je vhodný především pro Lvy, kteří mají problém se vztahy, ať už v rodině nebo v práci. Posiluje v nich empatie, porozumění i soucit s druhými. Udržuje vztahy v harmonii a zklidňuje dominanci, která je Lvům vlastní. Lépe se pak naladí na osobu, která potřebuje vyslechnout a pomoci a snáze tak pochopí a procítí utrpení, které tato osoba prožívá. Smaragd podporuje nesobeckost a snižuje stres, úzkosti a deprese. 

Hlavní účinky

Zvýšení empatie, porozumění a soucitu s druhými. 

Smaragd význam a účinky

Granát

Přestože Lvi působí na své okolí sebevědomě, nemusí to tak vždy uvnitř cítit. Granát jim dodá větší sebevědomí a víru ve své schopnosti. Povzbudí je ve vytrvalosti a silné vůli něco překonat, nebo se pustit na nové cesty, za novými cíli. Nutí Lvy poznávat dosud nepoznané, dodává sílu k životu, probouzí odvahu a sexuální touhu. Zároveň zvyšuje jejich kreativitu, vytrvalost a odstraňuje blokády. 

Hlavní účinek

Granát dodává životodárnou energii, odvahu a sílu překonat nepřekonatelné.  

granat vyznam

Bronzit

Pokud Lvi ztrácejí svůj vnitřní klid a sebejistotu, měli by u sebe nosit bronzit. Ten jim dodá odvahu překonávat zdánlivě nepřekonatelné a s větší chutí jít vstříc řešení svých problémů. Probouzí jistotu a stabilitu v životě, sebepřijetí a odvahu přizpůsobit se situacím, s nimiž jejich nitro zcela nerezonuje. Snáze tak přijmou nastalé situace a vyřeší své problémy. Bronzit je skvělý pro ty, co trpí depresemi, poskytuje ochranu a podporuje seberealizaci. 

Hlavní účinky

Pomoc při překonávání problémů a přijetí situací a názorů, s nimiž Lvi příliš nesouhlasí. 

Karneol

Karneol je vhodný především pro Lvy, kteří mají problém s ovládnutím svých emocí. Snižuje hněv a vztek, má uklidňující účinky a naopak vzbuzuje pochopení a respekt k druhým. Zároveň Lvům dodává větší sebedůvěru a motivuje k plnohodnotnému životu v lásce a pochopení, nejen se sebou samým, ale i s druhými. Odstraňuje lhostejnost, sobectví a odbourává blokády. 

Hlavní účinek

Snižuje agresi, hněv a vztek. Dodává optimismus a sebedůvěru. 

Karneol význam a účinky

Jantar

Také jantar je pro Lvy důležitý. Pomáhá jim odhánět negativní myšlenky, strach a nervozitu z úkolů, které se jim zdají příliš otížné. Dodává naopak sílu překonávat překážky v životě i práci, zahání beznaděj a přináší více optimismu do života. Zároveň život harmonizuje, dodává pocit klidu a bezpečí. Také dokáže zlepšit soustředěnost, trpělivost a vytrvalost. 

Hlavní účinky

Odstranění pesimismu, negativních pocitů a strachu. 

Jantar (amber) význam a účinky

Sluneční kámen

Tento vzácný minerál je zdrojem naděje a splněných snů. Dodává do života pozitivní energii, vitalitu a pomáhá překonat zdánlivě beznadějné a neřešitelné situace. Zároveň vede Lvy k větší sebelásce, ale nepovzbuzuje je v egoismu. Naopak. Spolu se sebeláskou v nich vzbuzuje větší lásku a pochopení k druhým. 

Hlavní účinky

Sluneční kámen dodává Lvům slunce do života. Povzbuzuje sebelásku i lásku k druhým a dodává sílu překonat obtíže. 

Kameny, které by měli mít Lvi při sobě

Všechny kameny, které jsme výše zmínili, jsou pro Lvy přínosem. Pomáhají jim lépe zvládat komplikované situace, ovládnout svůj hněv, snižují sebestřednost a pomáhají lépe pochopit druhé. Které jsou ale ty, které by měli Lvi nosit stále při sobě a neodkládat je? 

Lvi by u sebe měli mít jednoznačně granát, který tak trochu – spolu s tygřím okem – symbolizuje toto znamení. Zvyšuje odvahu, pomáhá překonat velké obtíže a podporuje vytrvalost. Tygří oko jim pak pomůže v seberealizaci, rozvážném myšlení a odežene negativní pocity. Křišťál pomůže Lvům udržet si v životě i ve vztazích harmonii a pročistí jejich okolí od negativních vlivů. Podobně působí i olivín. Ten navíc dodá radost do života a energii plnit si přání a cíle. Pokud Lvi upadají do beznaděje a stresu, měli by nosit sluneční kámen, který jejich život prosvítí teplem, pocitem bezpečí a radosti. A pokud jsou tvrdohlaví a často kvůli tomu naráží na nepochopení a komplikace, pomůže jim bronzit

5/5 - (Počet hodnocení: 4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *