Nejlepší kameny pro znamení Panny

Virgo - panna

Tak jako všechna znamení zvěrokruhu, i zrozenci ve znamení Panny mají kameny, které jim pomáhají ke spokojenějšímu, klidnějšímu a zdravějšímu životu. Nyní se podíváme na toto znamení podrobněji, abychom zjistili, jaké Panny skutečně jsou a které kameny jsou pro ně nejvhodnější. Každý minerál má totiž své speciální vlastnosti a účinky, odstraňovat disharmonii, nastolit klid v duši nebo působí preventivně proti určitým chorobám, ke kterým jsou jednotlivá znamení náchylná. 

Jaká je Panna

Lidé zrození ve znamení Panny jsou především praktičtí realisté, kteří chtějí mít vše dokonale naplánováno a uspořádáno. Je úplně jedno, zda se jedná o věci v domácnosti, nebo o životní události. Dokážou si naplánovat vše, od maturity a vlastní svatby, až po narození svých potomků. K dobru jim musíme připsat, že svou pílí, trpělivostí a důsledností se jim zpravidla daří svých cílů dosáhnout. Možná i proto, že pokud už si cíle vytyčí, jedná se o splnitelné a reálné záležitosti, žádné nedosažitelné vzdušné zámky. 

Na Panny se můžete stoprocentně spolehnout, protože jsou nejen důsledné, dochvilné a praktické, ale jsou především spolehlivé. Když něco slíbí, udělají pro to maximum. 

Na druhou stranu jsou ale také velmi kritické – často i na k sobě samým, pesimistické a také urážlivé. Pokud jim vytknete něco, o čem jsou přesvědčené, že je to dokonalé, setkáte se s velmi uraženou Pannou, což není právě příjemné. Naštěstí existují kameny, které tomuto znamení pomohou otupit negativní vlastnosti a vše dostat pod kontrolu – ovšem v harmonii a v souladu s jejich životním tempem, které je někdy velmi hektické. 

Panny milují pořádek a systém ve věcech i v událostech. Jsou velmi inteligentní, schopné naprosto se koncentrovat na zadaný úkol nebo činnost, kterou právě vykonávají. Proto dosahují úspěchů nejen na vědeckém, ale často i uměleckém poli. Sklon k realismu a opatrnosti je někdy může brzdit v rozletu a bránit jim “vyrůst” ve svém povolání či hobby o něco výš. 

Na co jsou Panny náchylné? Zrozenci v tomto znamení obvykle bývají zdraví, často i díky tomu, že tíhnout ke zdravé výživě a celkově zdravému životnímu stylu. Přesto u nich může dojít k potížím se žaludkem či zažíváním, nebo k bolestem hlavy. Většinou si to přivodí stresem vyvolaným touhou po dokonalosti a přesnosti, s níž se derou ke svým cílům. 

Mohou trpět i bolestmi zad, artritidou nebo mít revma. 

Nejlepší kameny pro Panny

Minerály, které jsou určeny Pannám, většinou vnáší do jejich života větší klid a harmonii. Dokážou zmírnit jejich podrážděnost při neúspěchu nebo při nedosažení jejich cílů, odstraňují nebo alespoň snižují náladovost a pomáhají jim přizpůsobit se nastalé situaci. Panny jsou často konzervativní a samotářské, což je může v určitých činnostech svazovat a brzdit. Kameny dokážou posílit jejich intuici a jasné myšlení a pomohou vyrovnat se se situacemi, v nichž si i vždy praktické Panny nedokážou poradit nebo jsou v nich nejisté.

Vybíráme pro vás produkty

Lapis Lazuli – Lazurit

Jelikož bývají Panny často nejisté, zbytečně vystresované a mají strach z neznámého, je pro ně lapis lazuli vhodným kamenem. Dodává jim pocit bezpečí a jistoty, odstraňuje pocity strachu a nejistoty a podporuje jejich intuici. Zároveň v nich posiluje některé vlastnosti, jako je čestnost, poctivost a schopnost vnímat druhé. Může v nich také vyvolávat soucit a empatie s ostatními lidmi. 

Hlavní účinky

Zvyšuje čestnost, poctivost a empatii. 

lapis-lazuli-lazurit-krystal

Jaspis

Jaspis je kámen ideální pro Panny ve chvíli, kdy potřebují najít svůj vnitřní klid a rovnováhu. Pomáhá jim zmírnit stres a nervozitu a naopak posiluje jejich soustředění. Ve vypjatých situacích – především jaspis mokait – dodává důležitý nadhled, který Panny občas postrádají. Pokud jste ve znamení Panny a čeká vás nějaká důležitá událost, zkouška, obchodní schůzka apod., bude jaspis vaším vhodným pomocníkem a průvodcem. 

Hlavní účinky

Zmírňuje stres a zvyšuje soustředěnost.

Achát

Achát je kámen, který by Panny měly mít stále při sobě. Posiluje v nich důvěru ve vlastní schopnosti, neboť o nich často pochybují, a pomáhá najít vlastní identitu a také pud sebezáchovy, který jim někdy schází. Vzhledem k tomu, že některé situace mohou Panny zbytečně moc rozrušovat, je vhodný pro zklidnění při stresových situacích a psychické zátěži. Zároveň Panny uzemňuje a pomáhá jim najít v životě důležitou stabilitu, jistotu a důležitost. Pomáhá jim odstranit pocit vlastního nedocenění a komplexy méněcennosti. 

Hlavní účinky
Posílení důvěry a vlastních schopností.

Mechový achát

Safír

Také safír je kámen, který by Panny neměly odkládat a raději jej nosit neustále při sobě. Probouzí v nich totiž jejich vnitřní sílu, koncentraci a vede je k rozhodování podle zdravého rozumu. Povzbuzuje v nich zdrženlivost a klidní rozjitřené smysly, když je něco rozčílí a vzplane v nich hněv či vztek. Pomáhá také brzdit ukvapené reakce, které jsou tomuto znamení velmi vlastní. 

Hlavní účinky

Probudí vaši vnitřní sílu a koncentraci. 

Citrín

Citrín je pro Panny kamenem povzbuzení a chuti do nových úkolů. Dodává jim odvahu začít s úkoly, které se mohou jevit obtížné a moc se jim do nich nechce. Také posiluje jejich sebevědomí ve chvíli, kdy je potřeba jednat rychle a přizpůsobit se dané situaci. 

Hlavní účinky

Posiluje sebevědomí a odvahu začít s obtížnými úkoly. 

citrin krystal popis

Olivín

Olivín je krásný kámen olivově zelené barvy, který dodává Pannám potřebný klid a harmonii. Očišťuje jejich organismus a dodává sílu, když se cítí nejisté, ztracené a propadají melancholii. Zároveň v nich podporuje kreativitu a tvůrčí činnost. Vhodný je nejen v umělecké činnosti, ale v jakékoliv činnosti, které se Panny věnují. 

Hlavní účinky

Podporuje harmonii, kreativitu a tvůrčí činnost. 

Bronzit

Bronzit je kámen, který není příliš známý a přitom právě Pannám pomáhá v mnohém. Probouzí v nich laskavost, sebepřijetí, s nímž mají někdy tito lidé problém, odvahu přizpůsobit se určitým situacím, především těm, které odmítají přijmout nebo dokonce vyřešit. Bronzit pomáhá Pannám zklidnit mysl a utišit se. Zároveň dokáže povzbudit ozdravovací procesy při stresu, neklidu, vyčerpání či únavě. 

Hlavní účinky

Pomáhá při stresu a neklidu, podporuje sebepřijetí. 

Sodalit

Sodalit je modrobílý kámen, který pomáhá Pannám k uzemnění a nalezení klidu a potřebné stability v životě. Zklidní jejich rozjitřené pocity a podpoří koncentraci, logické myšlení i představivost, které jsou sice Pannám vlastní, ale občas je dobré i tyto vlastnosti ještě posílit. 

Hlavní účinky

Pomáhá k uzemnění a nalezení ztracené stability v osobním životě.

Iolit

Také iolit je kámen laděný do modré barvy. Pannám pomáhá posílit intuici a rozhodovat se v životě správně. Udržuje je v psychické rovnováze a odstraňuje strachy plynoucí z budoucnosti, většinou nejisté. Také pomáhá uvést do souladu oko a duši. 

Hlavní účinky

Posiluje intuici i strach z nejisté budoucnosti. 

Amazonit

Amazonit je krásný a oblíbený kámen, který Pannám dodává životní sílu a vitalitu. Zároveň pomáhá nalézt duševní rovnováhu, zklidnit mysl i tělo a nalézt potřebný klid k regeneraci celého organismu. 

Hlavní účinky

Posiluje životní sílu a pomáhá najít duševní rovnováhu. 

Jantar

Také jantar je kámen vhodný pro Panny. Povzbuzuje v nich energii a touhu k životu a probouzí schopnost těšit se z prostých věcí. Pomáhá také nalézt v různých situacích optimismus, který Pannám často schází. Zahání beznaděj a negativní myšlenky. 

Hlavní účinky

Dodává optimismus a probouzí energii a touhu k životu. 

Fluorit

Pokud se Panny potřebují něco učit, soustředit na studium nebo na určitou činnost, je pro ně ideální fluorit. Podporuje totiž jejich koncentraci, zručnost, pozornost i sebedůvěru. Pokud se Panny ocitají v bezvýchodné situaci nebo jsou bezradné, pomůže jim fluorit najít ztracenou stabilitu a klid. 

Hlavní účinky

Podporuje koncentraci i sebedůvěru. 

fluorit krystal

Apatit

Apatit vás na první pohled okouzlí svou nádhernou sytě modrou barvou. Pannám pomáhá při motivaci, nezávislosti a při nalezení vyšších životních ambic. Zároveň v nich probouzí sexuální a duchovní energii, kterou tak budou lépe prožívat a naučí se s ní snáze pracovat a lépe ji využít. 

Hlavní účinky

Pomůže k nezávislosti a dosažení vyšších ambic. 

apatit krystal

Disten – Kyanit

Kyanit, nebo chcete-li disten, není příliš známým kamenem. Přesto je pro zrozence v Panně důležitý. Je to kámen duševní rovnováhy a klidu. Pomáhá jim ke stabilizaci, dosažení duševní rovnováhy a posiluje duševní schopnosti i intuici. 

Hlavní účinky

Pomáhá najít duševní rovnováhu a klid. 

Čaroit

Čaroit je přímo čarovně krásný kámen, který učí Panny trpělivosti, píli a životnímu nadhledu. Pomáhá jim neodkládat věci na poslední chvíli, ale naopak je dělat včas, aby pak mohly jít spát s klidnou myslí. Pokud si Panny potřebují uspořádat život nebo alespoň některé situace, udělat si jasno a promyslet, co podniknou dál, je čaroit vhodný společník. 

Hlavní účinky

S čaroitem získáte životní nadhled i potřebnou trpělivost. 

Kameny, které by měly mít Panny při sobě

Kamenů vhodných pro Panny je hodně. Mohli bychom klidně přidat ještě i další a rozšířit náš hlavní výběr. Stačí znát vlastnosti a účinky jednotlivých minerálů a zamyslet se nad tím, jak by mohly Pannám pomoci. Pojďme si ale na základě vlastností Panny ukázat, které z nich by měly mít při sobě neustále. 

Vzhledem k tomu, že Panny často trpí nedostatkem sebevědomí a potřebují dodávat sílu, odvahu, jsou pro ně ideálními kameny achát a citrín. První kámen jim pomůže najít sebevědomí a víru ve vlastní schopnosti, druhý pak dodá odvahu pustit se i do věcí, které se zdají zpočátku nemožné, nebo hodně obtížné. Také sodalit by neměly opomíjet, neboť jim dodá duševní rovnováhu a pomůže s uzemněním a nastolením vnitřního klidu a harmonie. Iolit pak posílí jejich citlivou intuici a pomůže odbourat strach z neznámé budoucnosti. Čaroit pomůže získat životní náhled a reálněji se dívat na životní situace, s čímž mají Panny někdy dost velký problém. Zároveň jim dodá trpělivost, která jim někdy chybí. 

5/5 - (Počet hodnocení: 3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *