Nejlepší kameny na spaní

Nejlepší kameny proti nespavosti

Cítíte se unavení a přesto nemůžete usnout? Ležíte hodiny v posteli, ale místo kýženého spánku vám neustále hlavou běží myšlenky, vzpomínky, nebo obavy z nejisté budoucnosti? Ráno se probouzíte nevyspalí, nervózní, možná i s bolestí hlavy? Pokud se poznáváte, je to důvod ke změně. Pojďme se podívat, v čem může nespavost spočívat a jak to napravit pomocí krystalů

Proč špatně spíme?

Na náš spánek může mít vliv plno událostí, které se nám dnes a denně dějí. Starosti v zaměstnání, ve škole, v rodině, obavy z nejisté budoucnosti – ať už vaší nebo vašich dětí, problémy ve vztazích. Doba je uspěchaná a tak nás dohání stres a neustálá honba na vyššími cíli, které mnohdy nemusí být vůbec dosažitelné. Někdy si problémy dokonce vytváříme sami, přílišnými nároky na sebe sama, jindy se vezeme na kolotoči všeho co se děje kolem nás. 

Není divu, že i když uleháme do postele vyčerpaní, nemůžeme usnout, nebo sice usneme, ale neustále se budíme. Náš spánek může ovlivňovat i měsíc, náš zdravotní stav, u žen cyklus. Krystaly mohou na mnoho z těchto důvodů reagovat, eliminovat rušivé účinky, navodit klid mysli a vylepšit spánek. Mnohdy však nestačí pořídit si jeden konkrétní kámen a očekávat, že okamžitě zabere. Záleží vždy na tom, z čeho naše nespavost pramení a také jak určitý krystal působí na naši mysl. Některé krystaly působí na všechny shodně, jiné jsou účinnější pro konkrétní měsíční znamení. Pojďme se podívat, které krystaly jsou pro nespavost nejvhodnější a jak na naši mysl působí. 

Které krystaly pomohou zlepšit spánek?

Mezi krystaly, které pomáhají tišit mysl, pozastavit neklidné myšlenky a ukolébat nás ke spánku patří jednoznačně ametyst. O tom ví většina lidí. Je to kámen krásný a hodně známý, dalo by se říci že i oblíbený. Krystalů pomáhajících proti nespavosti je však mnohem více. Jmenujme např. celestin, cinabar, hematit, chryzopras, zelený a modrý jadeit, dále lapis lazuli, méně známý lepidolit, nádherný mystický měsíční kámen, muskovit, selenit, sodalit, a rovněž méně známé krystaly vesuvianit a zoisit.  

Jak už jsme zmínili, každý krystal působí trochu jiným způsobem. Některý zklidňuje a zmírňuje stres, jiný tiší negativní myšlenky a emoce, další působí přímo na blahodárný spánek. Abyste věděli, který z krystalů je pro vás ten nejlepší, podíváme se nyní podrobněji na vlastnosti těch, které jsme uvedli výše.

Vybíráme pro vás produkty

Ametyst

Ametyst je nádherný fialově zbarvený krystal, který ovládá korunní čakru. Tím má přímý vliv na naši mysl. Dokáže tlumit stres, hněv a celkově negativní myšlenky i emoce, tlumí obavy a díky tomu nás uklidňuje. Je známý svou velkou ochrannou silou. Dokáže nám pomoci v boji se závislostmi a díky celkové schopnosti zklidňovat mysl a odhánět vše špatné působí pozitivně i na náš spánek. Ztiší divoké myšlenky, utlumí obavy a dokonce dokáže chránit před nočními můrami. 

Fialovy ametyst

Celestin

Celestin je kámen, který působí na náš spánek pomocí zklidnění mysli a odstranění všeho negativního, co by nás mohlo trápit. Navozuje v naší duši hluboký klid a do života vnáší radost a pocity štěstí. Zároveň pomáhá překonávat složité situace a snáze přijímat život takový, jaký je. Pokud jsou tedy situace, s nimiž se těžko srovnáváte a nedokážete je přijmout, celestin vám s tím pomůže. Tím odstraníte ze své hlavy myšlenky, které vás mohou trápit a bránit usínání. 

Cinabar

Cinabar je zvláštní pestře zbarvený kámen, který má mimo jiné schopnost tlumit zášť i obavy. Pokud máme z něčeho strach, obzvláště takový ten plíživý, který se nedá jen tak překonat tím, že předmět našich obav fyzicky odstraníme, pomůže nám tyto obavy utlumit. Zároveň dokáže vyrovnávat čakry a tím nás dostat do duševní rovnováhy, která má pak pozitivní vliv i na náš spánek. Cinabar není krystalem, který by přímo způsobil, že si jej dáme pod polštář a budeme spát jako miminko. Dokáže nám však pomoci odstranit některé příčiny naší nespavosti

Hematit

Oproti cinabaru je hematit vyloženě kámen, který posiluje náš spánek. Působí především na odstranění všeho špatného, co nás trápí, a to i v podvědomí, aniž bychom si to uvědomovali. Tyto strachy pak vyplouvají na povrch v podobě špatných snů. Hematit jako ochranný kámen odstraňuje negativitu, harmonizuje naši mysl a propojuje ji s tělem. Kromě toho, že dokáže zlepšit naše soustředění, v nás celkově vyvolá klid a mír, důležité ke kvalitnímu hlubokému a uzdravujícímu spánku

oxid zelezity hematit

Chryzopras

Také chryzopras je kámen, který nám pomáhá zklidnit mysl a navodit pozitivní smýšlení. S ním si budeme méně připouštět problémy a obavy nás přestanou sužovat tak, aby ztěžovaly náš život a nedovolily nám klidně spát. Tento krystal ztlumí stres a napětí, ve kterém se denně ocitáme, ať už v práci nebo v osobním životě. Dokáže navodit klidný spánek a brání nočním můrám, aby nás budily a sužovaly. 

Jadeit – modrý a zelený

Jadeit, především zbarvený do modra nebo do zelena, je krystal navozující klidný a hluboký spánek. Do života dokáže vnášet klid, mír a harmonizuje naše tělo i mysl. Pomáhá odstraňovat předsudky a udržovat si zdravý životní nadhled. Zároveň dodává optimismus, čímž v nás tlumí negativní myšlenky i emoce. Zároveň je vhodným krystalem pro tlumení bolestí hlavy nebo dokonce migrény. Díky tomu může být náš spánek klidný, hluboký a kvalitnější. Jadeit má také schopnost zahánět noční můry, takže když usneme, nebude nás ze spánku nic rušit. 

Lapis lazuli

Nádherný modře zbarvený lapis lazuli, někdy označovaný jako lazulit, je především duchovní kámen. Využívá se především při meditaci, ale i když jej budete nosit jen tak při sobě, budete méně vnímat stres a celkové napětí. Lapis lazuli ve vás vyvolá klid a mír a díky tomu se vám bude i lépe usínat a klidněji spát

lapis-lazuli-lazurit-krystal

Lepidolit

Lepidolit je další kámen, který se doporučuje přímo pro zlepšení spánku. Je označován za ochránce duchovního prostoru, proto je vhodné mít jej postavený nejen v místnosti, kde trávíme často čas, ale také v ložnici. Pomáhá překonávat naše bloky a pokud o nich nemáme potuchy, lepidolit nám je pomůže i odhalit. Vede nás správnou cestou, abychom byli schopni realizovat své cíle a přináší tak do života radost a zklidňuje příliš divoké myšlenky. 

Měsíční kámen

Měsíční kámen je jeden z krystalů, které se přímo doporučují, pokud trpíte nespavostí. Zklidní vaši mysl a především utlumí negativní emoce a myšlenky, které vám ruší spaní. Zároveň odhání negativní energii a vytváří kolem vás neviditelnou bariéru odrážející negativní vlivy okolí. S měsíčním kamenem na nočním stolku nebo pod polštářem bez problémů usnete a probudíte se ráno uzdravení a plní energie. 

měsíční kámen účinky

Muskovit

Muskovit nepůsobí přímo na náš spánek, ale pomáhá odbourávat vnitřní problémy, které nás od usnutí a spánku odvádějí, resp. odvádějí naše myšlenky, nedovolí nám klidně spát a nutí naši mysl být neustále aktivní. Muskovit dodává do života sílu a vitalitu spolu s optimismem. Nedovolí nám tak připouštět si problémy. Pokud ale nějaké máme a chceme je řešit, pomůže nám nalézt jejich jádro a překonat je. Díky muskovitu je možné žít klidněji a usínat s čistou hlavou. 

Selenit

Selenit je znám svou schopností vnášet nám do života jemné avšak silné energie. V domácnosti se umisťuje především pro harmonizaci a tlumení negativních energií. Díky tomu je vhodný i do ložnice, nebo pokoje, kde spíte. Pomáhá udržovat naši mysl jasnou, během meditace nás dokáže dovést až ke skutečnému jádru věci, díky čemuž se dokážeme lépe soustředit na to podstatné. Tím, že odstraňuje příčiny našich problémů a svádí nás na správnou cestu, ulevuje naší mysli. Ve chvíli, kdy jsme klidní, také lépe spíme. Proto i tento kámen je vhodný pro zlepšení spánku

Selenit účinky

Sodalit

Sodalit se využívá především ve vypjatých chvílích, kdy vás čeká náročné jednání, zkouška a podobné situace ovlivňující negativně naši psychiku. Pomáhá zklidnit myšlenky, lépe se soustředit a utlumit v sobě zmatek. Zároveň je ochranným krystalem proti stresu a působí i proti smutku. Doporučuje se při meditacích, kdy se potřebujete uvolnit, naladit na svou mysl a celkově se vnitřně uklidnit a harmonizovat. Díky tomu dokáže pozitivně na vaši mysl působit i v noci, kdy spíte.

Sodalit význam a účinky

Vesuvianit

Vesuvianit sice není příliš známý, za to má silné vibrační energie, které pozitivně ovlivňují všechny naše čakry. Doporučuje se především k meditaci, ale vhodný je i pro celkové zklidnění a harmonizaci naší mysli. Proto je vhodný pro navození klidného a posilujícího spánku. Vhodný je i pro ty z vás, kteří trpíte stresem, depresemi, jste nervózní nebo máte úzkosti. Díky svým vibracím vás vesuvianit zklidní a přinese do vaší mysli harmonii a mír.  

Zoisit

Zoisit má sílu přeměnit negativní energie v pozitivní a vnášet tak do našeho života světlo a radost. Zároveň dovede zahánět letargii, stres a přivést do naší duše větší klid. Celkově se využívá k detoxikaci těla i mysli, čímž nás uvádí do harmonie. Ta zase pozitivně působí na náš spánek, který tak bude klidnější. 

Kde byste měli mít krystaly proti nespavosti umístěné

Možností, jak umístit krystaly v místnosti, kde spíte, je hned několik. Záleží na vás, co vám bude lépe vyhovovat, ale také na tom, jak které krystaly působí a jak moc jsou křehké. Také je důležité popřemýšlet, zda spíte v posteli sami, nebo s někým, koho by mohly krystaly ovlivnit a nemusely by mu vyhovovat. 

První možností je nosit krystaly, které vám pomáhají, přímo na sobě. Můžete je mít jako náramek, přívěsek nebo amulet. Většina lidí, když si na určitý kámen zvykne a nosí jej jako šperk, jej nesundává ani v noci. Pokud je to navíc krystal podporující klidný spánek, tím lépe. 

Druhou možností je umístit krystaly pod polštář. I tam mohou příznivě působit. Záleží však na tom, jak je krystal velký – na větších kusech by se vám nejspíš nespalo nejlépe – mohly by tlačit, ale také jak je křehký. Některé krystaly, hlavně v podobě plátků nebo jehlanů by se mohly rozlámat. 

Třetí variantou je umístit krystaly na noční stolek nebo nějakou polici poblíž vaší hlavy. Výhodou je, že mohou tvořit zároveň i ozdobu interiéru a můžete zvolit i větší kusy krystalů. Krystaly, je-li jich vícero, je možné poskládat do mřížky nebo ornamentu, v němž se jejich síla ještě zvýší. Vibrace na sebe působí vzájemně a tím příznivě ovlivňují váš spánek. 

Jak už jsme napsali v úvodu, krystalů vhodných pro kvalitní spánek a odstranění nespavosti je celá řada. My jsme jmenovali některé z nich, ale pokud se podíváte na jiné články a publikace, nejspíš najdete i další. Mohou sem patřit citrín, růženín, lazurit, rubín a plno dalších. Důvod je ten, že kameny mají různé schopnosti a mohou odlišně působit na ženy, muže, děti, ale také na lidi narozené v rozdílných znameních. Pokud stále nespíte a rádi byste zjistili, který krystal je na nespavost nejvhodnější přímo pro vás, podívejte se na naše články věnované konkrétním znamením podle astrologie. Tam najdete řadu minerálů, které vám dokáží pomoci s problémy nejvíce spojenými s vaším znamením. 

Zdroj:

https://www.rehabilitace.info/zdravotni/krystaly-a-kameny-pro-lepsi-spanek/

https://www.nefertitis.cz/lecive-kameny

https://www.svetmineralu.cz/

Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl – Svět drahých kamenů, Praha 2006.

Cally Hallová – Drahé kameny. Příroda v kostce, Praha 2005.

5/5 - (Počet hodnocení: 4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *