Nejlepší kameny pro znamení Kozoroha

Capricorn - kozoroh

Kozorozi působí na první dojem nenápadně, ale ve skutečnosti se jedná o velmi ambiciózní osoby. Pokud si jdou za svým cílem, mohou být dokonce k ostatním bezohlední. Jsou trpěliví a velice houževnatí, ale mohou v životě propadat pesimistickým náladám. Proto jsou pro ně kameny požehnáním. Dokážou povzbudit jejich mysl a otupit jejich kritický pohled na svět. 

Jaký je Kozoroh

Ať už jsou Kozorozi mezi přáteli, nebo jako kolegové v práci, bude se vám s nimi nejspíš dobře. Jsou poměrně přátelští, ve vztazích velmi věrní a nechybí jim píle a trpělivost. Při společných projektech se na ně můžete spolehnout, protože si dokážou jít tvrdě za svým cílem, pracovat velmi svědomitě a přesně a především vždy všechno dotáhnout do úspěšného konce. Pokud se jim nedaří, začnou klidně znovu, úplně od začátku a to tolikrát, dokud nedosáhnou svého. 

Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou velmi bystří a jen tak něco jim neunikne. Ve vztahu budou ti spořiví, kteří všechno nejprve pragmaticky posoudí, než něco koupí. Na první pohled vás možná zaskočí jejich vážnost. I přes svou cílevědomost se ale dokážou podřídit a navíc respektují autority. Na svět hledí převážně realisticky, a často vše hodnotí s velkým pesimismem. Pokud máte Kozoroha za přítele, můžete si být jisti, že pro tu pro vás bude ve chvílích, kdy budete potřebovat podržet. Nečekejte od něj však optimistické povzbuzení. Spíše vás bude přesvědčovat, abyste raději počítali s tím nejhorším. 

Kozorohům se skvěle daří ve vůdčím postavení, ale mohou bez problémů pracovat i v podřízené pozici. Může se však stát, že si budou prosazovat svou pravdu. Najdete je nejčastěji mezi lékaři, právníky, ekonomy, vojáky, bankéři apod. 

Kozorozi většinu nemocí prodělají v dětství a do dospělosti si pak nesou odolnost a dobré zdraví. Pokud už onemocní, jedná se většinou o psychické potíže a z nich pramenící nemoci, jako např. žaludeční neuróza. Může za to jejich pesimismus, díky kterému se poměrně hodně stresují. 

Nejlepší kameny pro Kozorohy

Vzhledem k tomu, že Kozorozi se rádi drží zaběhlé rutiny, která je “jistá” a nechce se jim příliš zkoušet nové věci, mohou jim kameny povzbuzením optimismu dodat chuť do zkoušení nového, rozvíjet jejich fantazii a tvořivost a samozřejmě jim dodávají nezbytný životní optimismus, který Kozorohům chybí. Pojďme se nyní podívat, které kameny jsou pro ně vhodné a s čím jim pomáhají. 

Vybíráme pro vás produkty

Turmalín

Velmi důležitým kamenem je pro Kozorohy turmalín. Zahání jejich negativní myšlenky, a ač nedodává příliš optimismu, pomáhá jim přijmout situace, jaké zrovna jsou, a také se více zamýšlet nad sebou samými. Učí je větší pokoře, povzbuzuje sebekontrolu a disciplínu. Jejich cílevědomost, která by se mohla zvrhnout v tvrdý konkurenční boj, kdy Kozorozi myslí jen na sebe a zapomínají na své okolí, proměňuje na tzv. zdravou ctižádost. Pomáhá jim dojít k cíli, ale ne za cenu, že by za sebou zanechali více škody než užitku. Pokud se dostanou do stresu vlivem přepracování, uvolňuje a zklidňuje. 

Hlavní účinky

Odbourává negativní myšlenky a pesimismus, dodává zdravou ctižádost.  

Hematit – Krevel

Hematit je pro Kozorohy něco jako nabíječka. Ve chvílích, kdy jsou vyčerpaní – fyzicky i psychicky, jim dodá energii, chuť do života a také naději, kterou často ztrácí díky svému pesimismu. S ním snadno překonají velký stres, nejistotu z budoucnosti i beznaděj. Dodá jim patřičný nadhled, odvahu dělat důležitá rozhodnutí a vytváří v nich pocit bezpečí. Pomůže jim i v případě, že kvůli starostem nemohou spát. Dobrý je také při problémech s ledvinami, svaly, vyrážkou a celkově při problémech s pletí. 

Hlavní účinky

Dobíjí baterky – dodává životodárnou energii a potřebnou duševní rovnováhu. 

oxid zelezity hematit

Achát

Kozorohům je připisován především achát mechový. Dobrou náladu a optimismus způsobuje už pohled na jeho mechově zelenou barvu. Pomáhá dostat se do většího sepětí s přírodou a přináší prosperitu a štěstí. Je také dobrý pro získávání nových přátel a celkově vylepšuje vztahy Kozorohů se svým okolím. Doporučuje se, že pokud jde Kozoroh na důležitou schůzku, měl by mít mechový achát u sebe. Příznivě tento kámen působí na otoky, trávicí problémy a je vhodný pro detoxikaci organismu. 

Hlavní účinky

Sepjetí s Matkou Zemí, prosperita, štěstí a dobré mezilidské vztahy. 

šedý achát

Chalcedon

Surový chalcedon na první pohled nemusí vypadat příliš vábně, pokud se však zpracuje, má nádherné pastelové barvy, které potěší primárně oko. Kozorohům se doporučuje chalcedon modrý. Ten má schopnost uklidnit rozjitřenou mysl, vyladit pocity a posilovat víru v lepší budoucnost. Dodává naději tam, kde ji Kozorozi nejsou schopni vnímat. Zároveň jim pomáhá přijímat věci, které se nedají změnit.

Hlavní účinky

Dodává naději, klidní myšlenky i pocity. 

Ametrín

Nádherný kámen ametrín má sílu sjednocovat mužský a ženský element. Pro Kozorohy je důležitý ve chvíli, kdy jejich stres a starosti přejdou do psychosomatických problémů. Pak jim je pomáhá odbourat, dostat se do duševní rovnováhy a hlubokého klidu. Má velkou očistnou sílu a kromě harmonizování psychiky pomáhá při bolestech hlavy a krku a ovlivňuje činnost jater a ledvin. Doporučuje se i v případě trávicích obtíží. 

Hlavní účinky

Očistná síla, harmonizace duše, zmírnění až odstranění psychických problémů. 

Křišťál

Křišťál je pro Kozorohy základní kámen, který jim pomáhá udržet jasnou mysl a radost v životě. Brání negativním a škodlivým věcem i situacím přiblížit se k nim a dostat se jim do podvědomí. Když už se tak stane, má dostatečnou sílu je očistit a znovu povzbudit. Křišťál pomáhá vyčistit auru, do duše vnáší rovnováhu a dokáže odstranit i dlouho zažité psychické bloky. Povzbuzuje u nich využití intuice, rozvíjí inspiraci a kreativitu a povzbuzuje jejich jasnozřivost. Křišťál je Kozorohům doporučován jako forma prevence proti různým onemocněním.

Hlavní účinky

Očišťuje mysl i auru, prevence proti onemocnění. 

Křišťál význam

Záhněda

Pokud Kozoroh pevně lpí na hmotných statcích a není příliš duchovně založený, pomůže mu záhněda. Tento minerál není při zklidnění psychiky tolik využívaný, ale Kozorohům pomáhá podívat se na věci více do hloubky a chápat jejich “duši”. Otupuje jejich realistický pohled na svět a ukazuje, že ne vždy musí stát protiklady proti sobě. Naopak. Pomůže jim pochopit, že i protiklady mohou být někdy v souladu a vzájemně se podporovat. 

Hlavní účinky

Otupuje realistický pohled na svět a ukazuje duchovní podstatu věcí. 

Obsidián

Obsidián pomáhá především ve chvílích, kdy se Kozorozi ocitnou ve slepé uličce a propadají beznaději. Obsidián jim dodá sílu překonávat obtíže i životní prohry, zvyšuje jejich sebedůvěru a pomáhá jim pochopit špatná rozhodnutí, která učinili. Pokud se potřebují ze svých chyb do budoucnosti poučit, obsidián jim tuto nelehkou cestu usnadní. Je skvělý pro sebepoznání a uvědomění si vlastní identity. Pomáhá duchovnímu propojení, očišťuje mysl od negativity a doporučuje se při celkové detoxikaci. 

Hlavní účinky

Dodává sebedůvěru a vnitřní sílu, pomáhá přijmout a pochopit vlastní chyby. 

Barevný obsidián

Angelit

Nebesky modrý angelit je ideální pro Kozorohy, kteří mají problémy s komunikací a vyjadřováním. Někdy se stane, že zamlčují pravdu, nebo před ní utíkají. Mají obavu, že vyslovená pravda přinese potíže. Angelit jim pomáhá v lepším vyjadřování, uklidňuje jejich emoce a dodává odvahu mluvit pravdu. Celkově harmonizuje a zklidňuje mezilidské vztahy a komunikaci. 

Hlavní účinky

Angelit je komunikační kámen. Ukazuje, že se Kozorozi nemusí bát mluvit pravdu. 

Avanturín

Také avanturín je kámen, který Kozorohům pomůže poprat se s jejich přílišným pesimismem. Odbourává negativní pocity a dodává do života radost a optimismus. Zklidňuje, pokud jsou rozčílení či nervózní, a dostává jejich duši do potřebné harmonie. S avanturínem se dokážou Kozorozi lépe zhodnotit a podívat se pravdě o sobě samých do očí. Avanturín zbavuje napětí a stresu, odstraňuje bolesti hlavy a navodí klidný spánek. 

Hlavní účinky

Pomáhá ve chvílích napětí a rozčilení, dodává duševní klid. 

Aventurin vyznam

Karneol

Karneol má sílu tlumit u Kozorohů hněv, výbuchy vzteku a celkově zklidnit jejich mysl. S ním se naučí lépe chápat sebe sama i druhé a budou k lidem ve svém okolí citlivější a vnímavější. Odstraňuje pesimismus v jejich životě a učí je dívat se na svět s radostí a pocitem štěstí. Odstraňuje psychické bloky a pomáhá Kozorohům k většímu souznění s Matkou Zemí a s celkovým uzemněním. S ním získají nejen chuť žít lépe, ale také sílu převést své touhy do praxe. Karneol pozitivně působí na krevní oběh, potenci u mužů a menstruaci u žen reprodukční orgány. 

Hlavní účinky

Odstraňuje negativismus a dodává větší radost do života. 

Aragonit

Ani aragonit není mezi lidmi příliš znám. Při tom pro Kozorohy je jedním z nejdůležitějších kamenů. Pomáhá jim proti negativním vlivům okolního prostředí a zklidňuje jejich mysl, když jsou stresování, rozrušení nebo zmatení. Ulevuje jim od nervového napětí a zároveň podporuje jejich duševní růst. S aragonitem si budou více věřit a budou si jistější při jednání ve stresových situacích. Naladí se na svůj vnitřní klid a posílí imunitní systém. Pomůže jim i při žaludečních obtížích a trávení, působí dobře na kosti a klouby a pomáhá i při bolestech zubů. 

Hlavní účinky

Pomáhá zklidnit při stresu a napětí, podporuje duchovní růst. 

Olivín

Olivově zbarvený kámen – olivín, nemá přisouzeno mnoho znamení. Kozorozi to štěstí mají. Dodává jim více činnorodosti, rozvíjí v nich kreativitu a sílu převzít iniciativu. Pokud jim schází energie, jsou unavení nebo dokonce vyčerpaní, olivín to napraví. Kromě toho jim dodá optimismus, který je ušetří psychického strádání. Podněcuje v nich také touhu po dokonalosti a pomáhá dotahovat věci do konce, pokud by snad pesimismus převážil nad jejich touhou dokončit úspěšně své cíle. Olivín příznivě působí při žaludeční neuróze, při problémech s trávením a obnovuje buňky. 

Hlavní účinky

Podporuje kreativitu a činorodost, dodává sílu a vitalitu. 

Jaspis

Ve chvílích, kdy Kozorozi ztrácí trpělivost a vytrvalost, měli by sáhnout po jaspisu. Tento krásný ohnivě zbarvený kámen je vede k soucitu, skromnosti a pochopení druhých. Vzbuzuje v nich touhu konat dobré věci a pomáhat lidem ve svém okolí. K tomu jim dodává sílu, odolnost a také vůli vytrvat. Dodává životodárnou energii.

Hlavní účinky

Zvyšuje soucit, pochopení a trpělivost, dodává sílu pomáhat druhým. 

Diopsid

Také méně známý kámen Diopsid je pro Kozorohy velký pomocník. Dodává jim empatii, soucit s druhými a zvyšuje jejich toleranci, kterou mívají Kozorozi malou, nebo jim chybí úplně. Díky tomuto nazelenalému kameni budou mít celkově radost ze života a také chuť ji rozdávat a dělit se o ni. Pomůže jim harmonizovat tělo i duši a očistí jejich mysl. S diopsidem budou lépe zvládnutelné případné záněty a infekce a posílí imunitní systém. 

Hlavní účinky

Harmonizace těla a duše, radost do života. 

Granát

Granát je ohnivý kámen, který v Kozorozích probouzí fantazii a sexuální touhu, pomáhá jim oprostit se od zaběhlé rutiny a jistoty a zkoušet nové a nepoznané. Dokáže také probudit naději, takže je vhodný, když se u nich objeví nejistota, těžké životní situace a když celkově ztrácí chuť do života pod tíhou životních proher. Podporuje jejich sebedůvěru, ale také vytrvalost a stabilitu. Probouzí v nich lásku a pomáhá lépe pochopit vlastní pocity a touhy.

Hlavní účinky

Pomáhá Kozorohům v krizových situacích a dodává životní energii. 

granat vyznam

Ryolit

Ryolit je hnědavý skvrnitý kámen, který zlepšuje Kozorohům mezilidské vztahy. Učí je větší toleranci, empatii a soucitu s druhými lidmi. Je ideální při řešení složitých rodinných problémů a také učí Kozorohy lépe pochopit své vlastní já. Zároveň dovede pomoci s ekzémy a problémy s pletí, ledviny, žlučník a trávení a příznivě působí i na srdce a oběhový systém. 

Hlavní účinky

Zlepšuje mezilidské vztahy, rodinný život a uklidňuje při náročných situacích. 

Kameny, které by měl mít Kozoroh stále u sebe

Všechny výše zmíněné kameny Kozorohům pomáhají žít lepší, spokojenější život, prožívat více radosti, oprostit se od reality a zmírňují pesimistické myšlenky. Přesto jsou kameny, které by měli mít lidé v tomto znamení raději neustále u sebe. Jaké to jsou? 

Odkládat by rozhodně neměli křišťál, který očišťuje jejich auru, udržuje je v izolaci od negativních vlivů okolí a pomáhá udržet životní rovnováhu. Turmalín chrání Kozorohy před negativními myšlenkami a pomůže udržet si sebekontrolu, vážnost a disciplínu. S ametrínem budou lépe chráněni před psychickými problémy a udrží svou mysl klidnější. A obsidián jim zase dodá vnitřní sílu překonat i nehezké životní zážitky nebo dokonce prohry. 

5/5 - (Počet hodnocení: 5)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *