Nejlepší kameny pro znamení Vodnáře

Aquarius - Vodnář

Vodnáři jsou lidé velice svobodomyslní, neradi se přizpůsobují zaběhlým konvencím a často doslova plavou proti proudu. Nebývají příliš ideálními partnery, protože svoboda a volnost je pro ně důležitější, než být svázaní ve svazku manželském. Jsou ale skvělí kamarádi a zažijete s nimi plno legrace i nevšedních zážitků. Pojďme se podívat na toto znamení blíže a ukázat si, jaké kameny jsou pro ně nejvhodnější. 

Jaký je Vodnář

Vodnáři jsou velice přátelští a otevření. Platí pro ně, co na srdci, to na jazyku, a to i přesto, že si mohou svou upřímností udělat nepřátele nebo problémy. Příliš si to ale nepřipouští. Jsou svobodomyslní a milují volnost a nezávislost. Při práci v kolektivu s nimi zažijete plno legrace, ovšem pozor, pokud nebudou souhlasit s vašimi názory, dají to ostře najevo. Mají silně vyvinutou intuici a jsou velice vynalézaví. Žádné bláznivé dobrodružství jim není cizí. Patří k nim zároveň altruismus a překvapivě i tolerance. 

K povaze Vodnářů patří samozřejmě i negativní vlastnosti, jako jsou nepřizpůsobivost a nevyzpytatelnost. Nikdy u nich nevíte, jak zareagují. Mohou na stejnou věc či názor reagovat dokonce pokaždé jinak. Jednou budou nadšení, podruhé je to vytočí. Jsou to rebelové mezi hvězdnými znameními a bohužel se u nich můžete často setkat i s pokrytectvím. 

Vodnáři rádi cestují, proto patří mezi jejich povolání často role spojené s cestováním – delegáti, objevitelé apod. Protože hýří nápady, mohou být také inovátoři. Mnoho Vondářů je ale i mezi lékaři, politiky nebo programátory. 

Vodnáři často trpí únavou a nespavostí. Není divu, když při svém aktivním životě často odrovnávají sami sebe. Nespavost zase mohou způsobovat myšlenky, které se odmítají unavit a neustále jim hýří hlavou. Problémy mohou mít i s křečemi, cévami a celkově oběhovým systémem. 

Nejlepší kameny pro Vodnáře

I když Vodnáři působí na první pohled velmi sebejistě, mohou se cítit osamělí. Jsou poměrně citliví a často neví, co sami se sebou. V tom jim mohou kameny pomoci a ulevit jim. S nimi najdou sebe sama, posílí si sebedůvěru a harmonizují tělo a mysl. Které kameny jsou pro ně vhodné? 

Vybíráme pro vás produkty

Čaroit

Čaroit je nádherný kámen, který přináší do života potřebný nadhled. Pokud se Vodnáři nemohou v něčem rozhodnout, nebo se bojí nejisté budoucnosti, čaroit jim pomůže s řešením a odblokuje v nich zakořeněné strachy. Zároveň v nich posílí trpělivost a píli, které jim často chybí. Zklidňuje jejich spánek a celkově je dobrý při nespavosti. Čaroit při meditaci pomůže Vodnářům najít své vnitřní já, soustředit se na něj a lépe se pochopit.

Hlavní účinky

Odstraňuje obavy z nejistoty a dodává potřebný nadhled. 

Křišťál

Křištál je kámen s očistnou a uklidňující silou. Vodnářům pomáhá ke zklidnění především ve vztazích, potlačuje jejich dominanci až sebestřednost. Je vhodný i pro meditaci, kdy harmonizuje jejich mysl a vede je cestou pozitivity. Dodává jim životní rovnováhu a energii, zvyšuje sebedůvěru a soustředěnost, očišťuje auru. Je vhodný i pro odstraňování negativních zážitků a psychických bloků. Pomůže jim s bolestmi hlavy, oběhovým systémem i žaludeční nervozitou. 

Hlavní účinky

Detoxikace a očištění těla i mysli. Harmonizuje mezilidské vztahy. 

Labradorit

Tento nádherně modře zbarvený kámen pomáhá Vodnářům uskutečnit jejich často odvážné a náročné cíle a dotahovat věci do konce. Podporuje kreativitu a ukazuje jim, že svět není jen černobílý. Posiluje v nich sebedůvěru, odvahu a stabilitu. S ním budou stát pevněji na vlastních nohách a budou cílevědomější. Skvělý je také na bolesti zad a kloubů, na revmatismus a oběhový systém. Vodnářům ale může ulevit i od depresí. 

Hlavní účinky

Posiluje cílevědomost a odvahu pustit se do odvážných nápadů. 

Akvamarín

Pokud jsou Vodnáři rozháraní, nevěří si a netuší, co sami se sebou, pomůže jim akvamarín. S ním dosáhnout duševní harmonie a vyrovnanosti. Tento kámen zklidní rozjitřené smysly, očistí je a dodá inspiraci do života i různých činností. Zároveň je učiní citlivějšími vůči okolí, probudí v nich empatii, důvěru a odpuštění. Podpoří toleranci i vytrvalost a odbourá stres, deprese a strach. Během meditace s akvamarínem v sobě mohou probudit nesobeckou lásku, která jim často chybí. 

Hlavní účinky

Akvamarín Vodnáře zklidní, očistí jejich mysl a probudí v nich nesobeckou lásku.  

Ametyst

Duševně nevyrovnaným Vodnářům pomůže ametyst. Potlačí u nich nervozitu, hněv a vztek a pomůže jim divoké emoce lépe zpracovat. Probudí v nich lásku a dobrotu, posílí jejich kreativitu. Vhodný je pro meditaci i běžné nošení. Pokud trpí nespavostí či divokými sny, je dobré dát si ametyst pod polštář. 

Hlavní účinky

Ametyst mírní negativní vlastnosti a emoce, harmonizuje duši a mysl. 

Tygří oko

Tygří oko je kámen, který celkově v lidech probouzí stabilitu a vyrovnanost. U Vodnářů posiluje koncentraci, vůli a cílevědomost. Pomáhá jim odehnat negativní myšlenky a naopak přitáhnout ty pozitivní. Pomáhá jim při rozhodování. S ním jsou trpělivější a vytrvalejší. Tím, že je uzemňuje, pomáhá zklidnit mysl a být méně výbušný. Vhodný je při bolestech hlavy, špatném či nemocném zraku a také posiluje libido a celkově sexualitu. 

Hlavní účinky

Uzemňovací schopnosti, odstranění negativních myšlenek, posílení cílevědomosti. 

Angelit – Anhydrit

Angelit, andělský kámen, přináší do života Vodnářů radost, klid a lásku. Odstraňuje úzkosti, strach a hněv, stejně jako jejich další negativní emoce. Podporuje v nich otevřenost, důvěru k druhým i k sobě samým a vnáší jim do duše mír a vnitřní vyrovnanost. Vhodný je pro detoxikaci a příznivě působí na ledviny, močové cesty, otoky i na trávení. 

Hlavní účinky

Odstraňuje strach, hněv a vztek, pomáhá při úzkostech. 

Jantar

Zářící jantar je ideální pro Vodnáře, kteří se potýkají se zdánlivě neřešitelnými problémy nebo překážkami. Zahání strach, úzkosti i pocit beznaděje a dodává jim sílu jejich obtíže překonat. Zároveň jim rozjasní mysl a pomůže srovnat si myšlenky. Získají větší trpělivost, vyrovnanost a potřebný životní nadhled. Jantar je vhodný i během nachlazení, revmatismu nebo při problémech se štítnou žlázou. 

Hlavní účinky

Pomáhá překonávat překážky, odstraňuje strach a úzkosti. 

Tyrkys

Tyrkys je další kámen, který od Vodnářů odhání vše zlé a negativní, co by na ně mohlo působit. Podporuje v nich čestnost a mírní vznětlivost. S tyrkysem budou více vyrovnaní, navodí harmonii ve své mysli a očistí svou duši. Tyrkys je údajně dobrý i proti černé magii. Vhodný je při problémech s dýchacími cestami, nachlazením a hlasivkami. Pomáhá při různých zánětech a infekcích. 

Hlavní účinky

Očištění těla a mysli, harmonizace a odhánění negativního.

Lapis Lazuli

Další modrý kámen je vhodný pro celkové zklidnění mysli a odstranění strachu, úzkosti i depresí. Probouzí ve Vodnářích pocit bezpečí a jistoty a navozuje v jejich duši potřebný klid i mír. Podpoří v nich čestnost a nesobeckost a posílí v nich empatii ke druhým. Budou tak snáze vycházet se svým okolím. Lapis lazuli je ideální, pokud v sobě Vodnáři mají zažité strachy a psychické bloky. S ním se jich snáze zbaví a harmonizují svou mysl. 

Hlavní účinky

Odstranění psychických bloků, zklidnění mysli, navození pocitu bezpečí.

Ametrín

Ametrín je kámen, jež v sobě spojuje schopnosti ametystu a citrínu. Vodnářům pomáhá překonat strach a úzkosti, odstranit nervozitu a stres. S ním budou lépe promýšlet svá jednání a činy, zklidní svoji mysl a možná se vypraví i na duchovní cestu, která jim pomůže k celkové harmonizaci těla a duše. Ametrín je pro ně skvělý nejen na psychické problémy, ale i při komplikacích s trávením, ledvinami nebo bolestmi hlavy. 

Hlavní účinky

Odstraňuje strach, stres a úzkosti. 

Jaspis

Kámen zemitých barev – jaspis, je pro Vodnáře vhodný ve chvíli, kdy se potřebují zklidnit a posílit svou koncentraci, vytrvalost a odvahu. Je vhodný pro ty, kteří touží po dosažení nějakých cílů, ale schází jim patřičná sebevědomost. Pokud u nich převažuje sobectví, jaspis jim pomůže jej otupit. Probouzí v nich skromnost a nesobeckost.

Hlavní účinky

Posiluje koncentraci, vytrvalost a cílevědomost. Mírní sobectví a sebestřednost. 

Safír

Nádherný modrý safír je známý spíše jako drahý kámen využívaný ve šperkařství. Pro Vodnáře ale představuje kámen, který jim může pomoci od různých těžkostí. Podporuje v nich moudrost i věrnost a vede je cestou zdravého rozumu. Podněcuje v nich trpělivost i zdrženlivost a tlumí jejich vznětlivost. Odbourává stres a pomáhá jim navodit vnitřní mír. Dobrý je i při bolestech hlavy nebo při horečce. 

Hlavní účinky

Posiluje věrnost, rozvíjí trpělivost a zdrženlivost. 

Amazonit

Citově i fyzicky rozháraní Vodnáři by u sebe měli nosit amazonit. Pomáhá jim propojit tělo a duši, tedy fyzické a psychické “já”. Celkově v nich navodí klid, a zároveň jim dodá vitalitu. S amazonitem získají nadhled, budou snáze přijímat dané situace, i když se jim nebudou příliš líbit. Nebudou tak výbušní a celkově dojdou k vnitřnímu zklidnění. 

Hlavní účinky

Propojení těla a mysli, celkové vnitřní zklidnění. 

Kameny, které by Vodnáři měli mít stále při sobě

Všechny výše zmíněné kameny jsou pro Vodnáře vhodné. Každý jim pomůže s nějakými obtížemi, dodá optimistickou náladu a pozitivní pohled na svět, vyrovná jejich mysl nebo odstraní negativní emoce. Přesto jsou kameny, které by raději neměli nikdy odkládat. Které to jsou? 

Prvním z nich je ametyst. Tento kámen má snad nejsilnější moc odstraňovat negativní vlastnosti Vodnářů. Proto by jej měli mít raději stále při sobě. Křišťál jako kámen vhodný pro očištění zase posiluje vše pozitivní a je harmonizujícím prvkem v mezilidských vztazích. Čaroit učí Vodnáře píli a vytrvalosti a tyrkys od nich odhání vše negativní. A odkládat by neměli ani angelit, který jim pomáhá odstranit strach, úzkosti, deprese i hněv a výbušnost.  

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *