Nejlepší kameny pro znamení Váhy

Libra - váhy

Váhy jsou zkrátka váhavé. Název jejich znamení dokonale vystihuje jejich povahu. Často trpí velkou nerozhodností, ať už se jedná o obyčejné záležitosti, nebo o názory druhých během diskusí. Neví, ke komu se přiklonit, což v nich vyvolává neklid. Většinou volí kompromis, což ale nemusí být vždy ideální řešení. Kameny jim mohou pomoci vyřešit různé potíže spojené s jejich jednáním. Jaké mají Váhy další vlastnosti? 

Jaké jsou Váhy

Váhy jsou lidé s citlivou, jemnou povahou. Bývají hodně inteligentní, společenští a taktní. Mezi jejich přednosti patří jednoznačně diplomacie a smysl pro spravedlnost. I když často váhají, na čí stranu se přiklonit a mohou volit kompromis, jsou spravedliví. Sami by nikdy nevolili lež a klam. Váhy jsou lidé velmi společenští a nemají problém se přizpůsobit kolektivu. Pokud něco řeší, jdou na to většinou logicky. Na první pohled je poznáte podle vrozené elegance a jemnosti. 

I když se zdá, že jsou Váhy znamením s ideálními vlastnostmi, může se stát, že převáží ty negativní, které jim jsou samozřejmě rovněž vlastní. I když mají vysoký smysl pro spravedlnost, jsou často nerozhodné, samolibé a domýšlivé. Pokud jsou zahnaní do kouta, může se u nich projevit i neupřímnost a zbabělost. Proto se často uchylují ke zmíněným kompromisům a ne vždy všechno skutečně cítí tak, jak vyjádří. Problémem u nich může být i značná nesamostatnost, se kterou někdy bojují. Váhavost a nerozhodnost může vycházet z jejich vnitřní rozpolcenosti. Lépe se cítí o samotě, než ve velkém davu. Snad i proto, aby nemuseli čelit svému smyslu pro spravedlnost a něco rozhodovat. Pokud se Váhy setkají s nějakou svou životní prohrou, trvá jim delší dobu, než ji v sobě dokážou přijmout a vyrovnat se s ní.

Váhy nepatří mezi zcela zdravé jedince. Jejich zdravotní problémy mohou pramenit nejen z psychiky, ale také z přejídání a nadměrného pití alkoholu, k němuž mají sklony. Můžete se u nich setkat s problémy se zažíváním, játry a ledvinami nebo se žaludkem. Často také trpí obezitou. Typické je pro ně střídání období vysoké aktivity, kdy jsou schopni zcela vyčerpat svou energii, s obdobím odpočinku a klidu. 

Nejlepší kameny pro Váhy

Měly by Váhy jejich sílu využívat, jak jen to jde. Kameny – pokud jsou vhodně zvoleny, jim pomohou vyrovnat se s obtížnými situacemi, přijmout je a najít vnitřní klid. Které kameny jsou pro ně vhodné, zjistíte níže. 

Vybíráme pro vás produkty

Unakit

Nerozhodnost a váhání u lidí narozených ve znamení Vah pomáhá tlumit nebo zcela odstranit unakit. Má sílu dostat je do rovnováhy jak po psychické, tak fyzické stránce. Je označován jako vztahový kámen, jelikož pomáhá vyrovnat se se situacemi a názory druhých. Unakit podporuje toleranci, empatii a a do rovnováhy dostává citlivost. Je ideální, pokud máte problémy s mezilidskými vztahy. Odstraňuje úzkost a podporuje v lidech lásku a pochopení. Pomáhá při problémech se srdcem a oběhovým systémem, stejně jako se zažíváním. 

Hlavní účinky

Harmonizuje mezilidské vztahy a vyrovnává tělo a duši. 

Bronzit

Bronzit je kamenem jistoty a stability. Vahám pomáhá přijmout situace, s nimiž zcela nesouhlasí, stejně jako rozdílné názory druhých. Pokud se bojí některé situace přijmout a mají tendenci se před nimi schovávat nebo utíkat, bronzit jim dodá odvahu k jejich přijetí a překonání. Zároveň je chrání před stresem, pomáhá v sebepřijetí a sebelásce, probouzí laskavost. Bronzit pomáhá těmto lidem být dostatečně flexibilní a přizpůsobit se. Zlepšuje jejich duševní rovnováhu a pomůže zvládnout různé psychické problémy a těžkosti. 

Hlavní účinky

Podporuje ve Vahách laskavost, toleranci a pomáhá jim v sebepřijetí. Dodává odvahu přijmout složité situace. 

Magnezit

Magnezit sice nemá řadu vlastností, jako jiné kameny, ale lidem ve Znamení Vah pomáhá najít harmonii v duši a potřebný klid, což je pro ně velmi důležité. Podněcuje také lásku k druhým i k sobě sama, dodává odvahu a odstraňuje blokády. Magnezit má pozitivní vliv na štítnou žlázu, krevní oběh, pomáhá při revmatismu a žaludeční neuróze. 

Hlavní účinky

Podněcuje sebelásku i lásku k druhým. Navozuje harmonii. 

Jadeit

Jadeit je kámen optimismu. V lidech narozených ve Vahách podporuje empatii, pochopení a ohleduplnost ke druhým. Vzbuzuje v nich láskyplné emoce a navozuje optimistické myšlenky. S jadeitem Váhy získají duševní harmonii a potřebný klid. Budou se méně uchylovat do své soukromé “ulity” a zlepší mezilidské vztahy. Získají také potřebný nadhled, zlepší si soustředění a budou více tolerantní. Pokud trpí nespavostí, měli by mít jadeit u své postele, nebo ideálně pod polštářem. 

Hlavní účinky

Harmonizace duše i vztahů, sebeláska a láska k druhým, zvýšení optimismu. 

Rubín v zoisitu

Také rubín (v zoisitu) je kámen, který v lidech ve znamení Vah probouzí lásku. Zároveň jim pomáhá lásku a pozornost okolí přijímat a neukrývat se před ní. Pomáhá jim vyrovnat citovou nerovnováhu, smířit se s případnou bolestí ve vztahu, nebo dokonce s rozchodem a podněcuje sexualitu. Rubín je také vhodný pro celkovou regeneraci – ať už tělesnou či duševní, posiluje játra, krevní oběh a prokrvení a srdce s oběhovým systémem. 

Hlavní účinky

Rubín je kámen lásky a sexuality. Učí Váhy, jak dávat i přijímat lásku a cit. 

Obsidián

Černý kámen obsidián podporuje u Vah obranyschopnost organismu. Dodává jim vnitřní sílu a odvahu překonávat složité záležitosti. Probouzí v nich čestnost, nesobeckost a duševní rovnováhu. Pomáhá překonat strach, negativní emoce a myšlenky a navozuje čistotu mysli. S obsidiánem si Váhy lépe uvědomí svou vlastní podstatu. Je také vhodný pro detoxikaci, zlepšuje trávení a krevní oběh. 

Hlavní účinky

Kámen dodávající odvahu a sílu překonat složité životní situace, získat nad nimi potřebný nadhled a snáze je přijmout. 

Růženín

Růženín je pro Váhy kámen velmi důležitý. Pomáhá jim přijmout snáze názory druhých, se kterými tak zcela nesouhlasí, nebo přijmout věci, které se jim na první pohled nelíbí. Dodává jim trpělivost vyslechnout druhé a má tak vliv na zlepšení komunikace mezi lidmi. Zesiluje citlivost Vah a také empatii. Pomáhá v rozhodování a odstranění blokád. Odstraňuje z těla i mysli jedy a nečistoty a napomáhá ke klidnějšímu uvolněnému spánku. 

Hlavní účinky

Zvyšuje trpělivost a pomáhá s přijetím názorů a záležitostí, se kterými Váhy nesouhlasí. 

Lávový kámen

Zatímco ostatní kameny se často doporučují i jiným znamením, lávový kámen patří Vahám, jako k jedněm z mála. Jedná se o kámen, který jim dodává vitalitu a životní sílu. Probouzí v nich skrytou energii a navozuje v nich pocit bezpečí a důvěry ke druhým. Je to kámen ochrany a uzemnění. Propojuje s Matkou Zemí a pomáhá čerpat z ní životodárnou sílu. Zároveň je vhodný, pokud Váhy trpí depresemi. 

Hlavní účinky

Probouzení energie, propojení s Matkou Zemí, dodání odvahy a síly. 

Chryzokol

Překrásný modrý kámen chryzokol je ideální, pokud Váhy potřebují najít své vlastní já a lépe sami sebe pochopit. Zlepšuje komunikaci a mezilidské vztahy, a propojuje Váhy s přírodou. S ním jsou schopny silnější a upřímnější lásky, a to nejen k lidem, ale i k přírodě a všemu v ní. Chyrzokol dodává toleranci, pochopení a potřebný nadhled, který Vahám často schází a pak se uchylují ke složitému rozhodování, ze kterého neví, jak ven,. Chryzokol pomáhá při bolestivé menstruaci, bolestech v krku, trávení a zažívání, a také při problémech se štítnou žlázou. 

Hlavní účinky

Sebepřijetí, zlepšení mezilidských vztahů a komunikace, dodání nahledu. 

Safír

Safír je kamenem vnitřního klidu, koncentrace a cílevědomosti. Pokud jsou Váhy v situaci, která bouří jejich emoce a ovládá je vztek nebo hněv, safír jim pomůže se zklidnit a najít ztracenou rovnováhu. Vede je tzv. cestou zdravého rozumu a podporuje v nich zdrženlivost. Se safírem budou lépe vnímat a vyzařovat lásku, pochopení a porozumí snáze svým citům. Budou lépe snášet případné bolesti hlavy, nebo je se safírem zcela přejdou. Vhodný je i při horečce a problémech horních cest dýchacích. Také spánek bude s tímto kamenem klidnější. 

Hlavní účinky

Tlumí hněv a navozuje vnitřní klid. 

Chalcedon

Pokud se Váhy ocitnou v beznaději na lepší zítřky, mezi by si k sobě vzít chalcedon. Je to kámen probouzející naději i nadhled. S ním budou snáze věci přijímat takové jaké jsou, nejdou-li změnit. Pomůže jim také odstranit pocit úzkosti, smutku nebo dokonce deprese. 

Hlavní účinek

Navození vnitřního klidu, odstranění strachu, smutku a úzkosti. 

Kunzit

Pokud mají Váhy problémy s komunikací a mezilidskými vztahy, měli by mít u sebe kunzit. Tento kámen v nich zvyšuje empatii a toleranci k druhým. Také jim pomáhá odstranit negativní emoce, které by mohly komunikaci ovlivnit špatným směrem. Probouzí ve Vahách pokoru, což umožňuje lépe se vcítit do situace druhých lidí a hned je neodsuzovat. Kunzit dokáže probudit také skromnost a potřebný nadhled. Odstraňuje stres, napětí a zažité blokády. S ním Váhy lépe dosáhnou harmonie a klidu ve své duši. 

Hlavní účinky

Odstraňuje negativní emoce, dodává nadhled, toleranci a zvyšuje empatii. 

Jaspis dalmatin

Také jaspis je vhodný pro zrozence Vah. Je však potřeba, aby se jednalo o odrůdu dalmatin. Pomůže jim dosáhnout psychické pohody, vnitřního klidu a harmonizuje jejich vztahy. S jaspisem dalmatinem získají potřebný nadhled a ujasní si priority i názory. Podpoří v nich skromnost, nesobeckost a odvahu. Také s ním budou více trpěliví a vytrvalí. Příznivě tento kámen působí i na žaludek a střeva, žlučník, oběhový systém a srdce a pomáhá při bolestivé menstruaci. 

Hlavní účinky

Kámen vhodný pro celkovou harmonizaci a vnitřní zklidnění. 

Jaké kameny by měly mít Váhy neustále u sebe

Všechny výše zmíněné kameny Vahám pomáhají se zdravotními neduhy i s rozjitřenou myslí. Pomohou jim dosáhnout duchovního klidu, harmonizovat vztahy i získat nadhled a odvahu zvládat složité situace. Přesto existují kameny, které by u sebe měli mít Váhy ideálně pořád, aby se cítily v pohodě a vůbec se nedostávaly do situací, z nich nebudou vědět, jak ven. 

Jedním z nich je jednoznačně jaspis dalmatin, s ním budou v psychické pohodě a nebudou tak podléhat beznaději. Pokud jsou Váhy příliš výbušné, prchlivé nebo snadno podlehnou hněvu, pomůže jim safír. Větší sebedůvěru a sílu překonávat složité situace jim dodá obsidián. Rubín v nich prohloubí lásku nejen k sobě sama, ale celkově ke všemu a všem kolem nich. Budou více ohleduplní a empatičtí. Kunzit jim zase pomůže odstranit negativní emoce a případné bloky. A s růženínem budou lépe komunikovat s lidmi, budou více trpěliví a chápaví. 

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *