Nejlepší kameny pro znamení Štíra

Scorpio - štír

Štíři jsou báječní společníci, s nimiž si užijete plno legrace. Mají plno nápadů, jsou tvořiví, ale také si tvrdě jdou za svými cíli a názory. K posílení jejich pozitivních vlastností a potlačení těch negativních pomáhají minerální kameny. Ukážeme si, které jsou pro ně nejvhodnější, ale také co od Štíra můžete čekat. 

Jaký je Štír

Mít za přítele Štíra je mnohdy velká výhra. Je s nimi legrace, ale také jsou velmi obětaví a laskaví. Rádi vás vyslechnou, jsou trpěliví a budou vám stát po boku, když budete potřebovat podporu. Ovšem jen do doby, než uděláte něco, co jim bude proti srsti. Mohou se od vás snadno odvrátit a přátelství ukončit. Jdou si také dost tvrdě za svými cíli – jak se říká, přes mrtvoly. Na své cestě mohou využít dokonce i přetvářku, hlavně že dosáhnou svého. Za své výkony potřebují slyšet ocenění a když se jim ho nedostane, budou si to brát k srdci. Mohou se vůči vám i zatvrdit. 

Štíra jen tak neoblafnete. Je velmi bystrý, má vynikající paměť a je velmi kreativní a tvořivý. Pokud je potřeba vymyslet nějaký nápad, Štír to jistě bravurně zvládne. Štíři jsou empatičtí a soucitní. V lásce jsou věrní, ale požadují totéž i od vás. Pokud se jim něco nezdá, mohou být nedůvěřiví a pozor – jsou také velmi žárliví. 

Mají velkou odvahu pouštět se do nových projektů a nechybí jim houževnatost a vytrvalost dotahovat je do konce. Pokud se jim něco nedaří, dávají najevo nespokojenost. Pak přichází chvíle, kdy očekávají ujištění od druhých, že je vše v pořádku, a i když se zrovna nedaří, oni do cíle dojdou. Mohou být také předpojatí a pomstychtiví, takže dejte pozor, ať jim k tomu nedáte příležitost. 

Mezi Štíry najdete plno lékařů nebo obchodníků. To jsou profese, které jim dokonale sednou. Vhodné povolání je pro ně i vyšetřovatel nebo psycholog. Zkrátka něco, v čem se mohou šťourat a pomalu ale jistě se propracovávat k dobrému výsledku. 

Jelikož Štíři kvůli své vášni k zaměstnání a zálibám zapomínají na své zdraví, mohou z toho plynout různé komplikace. Nejčastěji trpí na problémy se srdcem a oběhovým systémem, ale také s reprodukčními orgány. 

Nejlepší kameny pro Štíry

Štíři mohou mít i přes svou přátelskost problémy ve vztazích a impulsivně řešit hádky. Při svých touhách po dokonalosti a dosažení cílů mohou jednat i nečestně. Lásku jim zase může kazit žárlivost. Kameny mohou všechny tyto negativní vlastnosti otupit, potlačit nebo zcela odbourat. Jiné jim pomohou dosáhnout duševního klidu. Pojďme se podívat, které kameny jsou pro ně vhodné a jak jim pomohou.

Vybíráme pro vás produkty

Křišťál

Křišťál je kámen vhodný pro detoxikaci a celkovou očistu těla a mysli. Štírům se však doporučuje křišťál s turmalínem, který v nich tlumí lítost a zášť a pomáhá jim lépe zpracovat a odpustit zradu. Zároveň jim pomáhá uvědomit si sebe sama a své nedostatky a podporuje je, když se na nich rozhodnou zapracovat a vytvořit své lepší “já”. Křišťál zároveň dodává odvahu, poskytuje ochranu a otupuje pesimismus, stres a špatné nálady. Vyrovnává energetické dráhy a očišťuje auru. Má velkou očistnou a životodárnou energii a pomáhá dosáhnout čisté a zdravé mysli. 

Hlavní účinky

Pomáhá najít své lepší já, pracovat s nedostatky a odpouštět.  

Křišťál význam

Granát

Rudě zbarvený granát povzbuzuje ve štírech touhu – jak sexuální, tak touhu po poznání nových věcí. Podněcuje jejich fantazii, sexuální energii a kreativitu. Zároveň jim dodává odvahu a sebedůvěru a naději na lepší zítřky ve chvílích, kdy se cítí beznadějně. Granát pomáhá Štírům dosáhnout stabilního života i vztahů a podporuje je v setrvání na jejich cestě. Pomáhá vyčistit mysl a odstranit blokády. S ním budou vnímavější k lásce, ať už ke druhým, nebo k sobě samým. Granát příznivě působí také na činnost jater, ledvin, na bolesti kloubů a na srdce. Celkově dodává životodárnou energii. 

Hlavní účinky

Probouzí touhu po poznání a podněcuje sexuální fantazii. 

cerveny granat

Býčí oko

Býčí oko si lidé často pletou s tygřím okem. Jsou velmi podobné vzhledově, ale mají trochu jiné vlastnosti. Zatímco to tygří především stabilizuje a zklidňuje, býčí oko Štírům dodává větší energii a sebedůvěru. Posiluje jejich paměť a pomáhá být trpělivější. Je výborné, když se potřebují soustředit a doporučuje se i při meditaci.

Hlavní účinky

Zvyšuje sebedůvěru, vytrvalost a zlepšuje paměť. 

Hematit – Krevel

Černý vyhlížející hematit – dříve se využívalo spíše slovo krevel, by měli Štíři mít u sebe při velké stresové zátěži. Když je čeká těžká zkouška, stání u soudu nebo třeba nějaká smutná událost, se kterou se těžko vyrovnávají – např. pohřeb. Hematit jim pomůže těžké chvíle překonat a dodá naději v lepší zítřky. Zároveň je posílí, dodá potřebný životní nadhled a snáze se tak se situací vyrovnají. Propojuje tělo i mysl s Matkou Zemí a učí využívat její sílu ve vlastní prospěch. S hematitem pocítí vnitřní klid a pocit bezpečí. 

Hlavní účinky

Energie a síla při překonávání těžkých zkoušek nebo zdánlivě beznadějných situací. 

Bytroidal-hematit

Achát

Achát je kámen vypadající velmi krásně. Patří mezi nejznámější kameny vůbec a může mít hned několik barev. Pro Štíry je velmi důležitý, prootože tlumí jejich výkyvy nálad, mírní vznětlivost a urážlivost a celkově jejich jednání zharmonizuje. Zároveň posiluje paměť a soustředění. Achát je výborný pro dodání odvahy, posílení sebedůvěry, tolerance a vytrvalosti. Dodává pocit bezpečí, vede k pochopení vlastní identity a uzemňuje. Podněcuje vyšší propojení s Matkou Zemí. Je vhodný při detoxikaci a příznivě, kromě jiného, působí i na otoky. 

Hlavní účinky

Harmonizuje výkyvy nálad, dodává odvahu a posiluje toleranci. 

hnědý achát

Diopsid

Další kámen, s nímž se s největší pravděpodobností u jiných znamení nesetkáte, je krásný zelený diopsid. Štírům pomáhá především tak, že dokáže zklidnit jejich roztěkané myšlenky a citový neklid. Dokáže také zmírnit jejich výkyvy nálad a celkově harmonizuje tělo i mysl. Vzbuzuje v nich toleranci i soucit vůči druhým a vylepšuje tak mezilidské vztahy. Pomáhá odstranit citové blokády, očišťuje mysl od negativních pocitů a skvěle podpoří imunitní systém. Příznivě působí na tělo i při různých zánětech nebo infekčním onemocnění. 

Hlavní účinky

Zmírnění vnitřního neklidu, roztěkanosti a impulsivnosti. Harmonizuje tělo a duši.  

Karneol

Pokud Štírům schází energie, naděje, motivace a sebedůvěra, pomůže jim karneol. Nádherný pozitivně zářící kámen podporuje cílevědomost, zvyšuje sebevědomí a sebedůvěru, empatii a citlivost a potlačuje sobectví. Pokud se Štíři ocitli na “mrtvém bodu”, z něhož se nemohou posunout dál, karneol jim dodá potřebnou energii překonávat překážky i nečinnost. Zároveň působí příznivě při bolestivé menstruaci, revmatismu nebo na trávení a zažívání. 

Hlavní účinky

Dodává sebedůvěru a motivuje překonávat složitá životní období. 

Jadeit

Tak, jako jsou Štíři znamením s vyjímečnými vlastnosti, patří k nim kameny, které nejsou vhodné pro velký počet jiných hvězdných znamení. Jedním z takových kamenů je i jadeit. Ten především dodává Štírům klid a rovnováhu a celkově harmonizuje jejich život i mezilidské vztahy. Pomáhá jim druhé lépe pochopit, soucítit s nimi a být k nim ohleduplnější. Zároveň v nich vzbuzuje pozitivní myšlení. V životě jim dodává nadhled a také toleranci, která jim často chybí. Pomáhá odstranit vnitřní blokády, posiluje imunitní systém a příznivě působí i na ledviny, močové cesty, trávení a zažívání nebo na srdce a oběhový systém. Pomáhá i s nespavostí. 

Hlavní účinky

Harmonizuje mezilidské vztahy, zvyšuje empatii a tolerantnost, pomáhá dosáhnout vnitřního klidu a vyrovnání. 

Obsidián

Ač může černý obsidián budit pocit, že je jeho síla negativní, většinou je tomu naopak. U Štírů působí příznivě během životních kotrmelců a celkové psychické nepohody. Dodává jim stabilitu a pocit bezpečí, zvyšuje jejich sebedůvěru a dodává pocit, že postupně překonají své problémy. Odstraňuje blokády i strach, navozuje pocit bezpečí a podporuje ve Štírech nesobeckost. Pomáhá vyčistit mysl od negativních emocí i pocitů, takže snáze dosáhnou životní harmonie. Obsidián je skvělý, když Štíři hledají sebe sama. Pomáhá poznat svou identitu a uvědomit si, kdo jsou, co ovlivňuje jejich chování a jací by chtěli být. Je vhodný nejen pro očistu mysli, ale i pro celkovou detoxikaci. 

Hlavní účinky

Dodává sílu a sebedůvěru překonat obtížné životní situace. Dodává pocit bezpečí a naděje.

Obsidián neopracovaný

Kameny, které by měl mít Štír neustále při sobě

Všechny kameny, které jsme výše zmínili a popsali, dokážou Štírům pomoci s různými problémy. Tlumí negativní emoce, dodávají odvahu, povzbuzují lásku, tolerantnost a soucit k druhým, pomáhají jim očistit mysl, najít sebe sama a celkově harmonizovat tělo i duši. Které z nich jsou ale natolik silné a natolik korespondují s vlastnostmi Štíra, že by je raději neměl nikdy odkládat? 

Rozhodně by měl mít stále poblíž sebe achát, ať už řez, plátek nebo třeba náramek z korálků achátu. Pomůže Štírům tlumit výbuchy vzteku, mírní vznětlivost a harmonizuje výkyvy nálad. Karneol jim pak pomůže dívat se na svět s větším optimismem, užívat si jej v radosti a dodává motivaci. Hematit a obsidián jsou výborné při stresu a velké psychické zátěži. Pomáhají získat potřebný nadhled a komplikace či zkoušky překonat. Granát jim pomůže ve vztahu s životním partnerem či ve vztahu mileneckém, probudí jejich touhy, fantazii a sexualitu. A jadeit je zase podpoří v empatii a pochopení druhých. 

5/5 - (Počet hodnocení: 3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *