Nejlepší kameny pro znamení Střelce

Sagittarius - střelec

Střelci jsou lidé zábavní a společenští. Na svůj jazyk by však někdy potřebovali zbrojní průkaz. Jsou totiž skutečně úpřímní a často nedomýšlí, že jejich slova mohou ublížit. Snadno si tak udělají řadu nepřátel, protože ne každý jejich slova snese. Také jejich jednání bez rozmyslu jim může komplikovat život. Naštěstí existují kameny, které jejich negativní vlastnosti zmírní. 

Jaký je Střelec

Pokud si na něčem Střelci zakládají, je to především spravedlnost. Jsou velmi upřímní a jsou přesvědčení, že je správné každému říkat to, co si skutečně myslí. Nedomýšlí však, že to mnohým nemusí být příjemné a často se stane, že svými slovy zraňují. Život svůj i své okolí si rádi idealizují a nemají rádi, když s nimi někdo nesouhlasí. Jsou také velice intuitivní, takže dokážou vycítit nálady ostatních. Je-li Střelec vykladač karet, často odhadne svého zákazníka dříve, než vůbec promluví. 

Dokážou být tolerantní, štědří a šlechetní, ovšem požadují totéž i od ostatních. Snadno se nadchnou pro určitou věc a tou pak někdy své okolí doslova “otravují”. Protože co je skvělé pro ně, musí být přece báječné i pro druhé. Často jsou svým chováním až netaktní, protože upřímnost je pro ně důležitější než společenské konvence. Nedokážou být umírnění, často jsou neklidní a lehkomyslní. U Střelců se můžete setkat si se snobstvím, což ovšem není vlastnost, kterou si rádi přiznávají. 

Střelci milují svobodu a nezávislost. Rádi si prosazují své názory a pokud byste se s nimi chtěli přít nebo je nějak omezovat, tvrdě narazíte. 

Střelce najdete mezi cestovateli, nakladateli, nebo tlumočníky. Prosazují se i na pozicích učitelů nebo právníků. Jejich zdravotní problémy často plynou z jejich stylu života a mohou upadat do úzkostí či depresí, které si však odmítají přiznat. 

Nejlepší kameny pro Střelce

Střelci málokdy dokážou přiznat své chyby a uvažovat dříve, než mluví nebo jednají. Kameny jim pomáhají zamyslet se nad sebou a zmírňují jejich lehkovážnost i ne vždy vhodnou upřímnost. 

Vybíráme pro vás produkty

Tyrkys

Tyrkys je pro Střelce především ochranný kámen, který brání negativním silám z jejich okolí, aby k nim pronikly blíže. Také je ochraňuje před škodlivými vlivy životního prostředí. Pomáhá jim využívat více svou intuici a dodává životní nadhled. Díky tomu snáze vycítí, kdy mohou něco říci a kdy je lepší nechat si své myšlenky pro sebe. Tyrkys rozvíjí u Střelců kreativitu a podporuje čistou mysl. Zároveň tlumí jejich vznětlivost. Pomáhá při bolestech hlavy, krku, při problémech s hlasivkami, i při nachlazení nebo zánětech a infekcích.

Hlavní účinky

Ochrana před škodlivými vlivy, utlumení vznětlivosti. 

Ametyst

Jemný fialový kámen, který známe pod názvem ametyst, je pro Střelce důležitý pro celkovou duševní očistu, meditaci a zklidnění mysli. Podporuje duševní rovnováhu, čímž tlumí jejich emoce, výbušnost a hněv. Pokud Střelci trpí nespavostí, měli by mít u sebe ametyst i v noci. Mohou si na noční stolek postavit drúzu ametystu, kabošon vložit pod polštář, nebo si jednoduše ponechat na krku přívěsek. 

Hlavní účinek

Duševní rovnováha a zklidnění emocí. 

Ametyst ucinky

Thulit

Thulit na první pohled okouzlí svou sytou růžovou barvou. Podněcuje kreativitu a fantazii, především u Střelců. Zároveň je chrání před škodlivými vnějšími vlivy a pomáhá překonat obavy z nejistoty. Dodává Střelcům energii převzít iniciativu, zvyšuje sebedůvěru a naopak tlumí nervozitu a stres. Kromě toho ve Střelcích vzbuzuje více lásky, hlavně lásky nesobecké, pomáhá jim se sebeuzdravením a celkovou regenerací. Thulit se doporučuje při poruchách řeči i při nachlazení. 

Hlavní účinek

Rozvíjí kreativitu, ochraňuje a snižuje strach a stres z neznámého. 

Sodalit

Střelci se sice mohou zdát na první pohled velmi sebevědomí, ale ne vždy tomu tak je. Často zakrývají, že si v určitých situacích zase tak moc nevěří. Sodalit jim pomůže posílit sebedůvěru ve vlastní schopnosti a pokud se do něčeho pustí, posílí jejich důslednost, aby projekt dotáhli do konce. K tomu jim pomůže i zvýšení koncentrace a logického myšlení, a také lepší představivost. Všeho dosáhnou díky sodalitu. I tento modro-bílý kámen navozuje duševní rovnováhu a vnitřní klid. Pomáhá Střelce stabilizovat, posiluje jejich imunitní systém a zlepšuje krevní oběh. 

Hlavní účinky

Zvyšuje sebedůvěru, logické myšlení a podporuje důslednost. 

Safír

Pro neklidné Střelce ovládané emocemi je vhodný modrý kámen známý spíše ve šperkařství – safír. Dokáže zklidnit jejich hněv a zachovat si klidnou hlavu. Se safírem se lépe koncentrují, uklidní a vše lépe promyslí. Snižuje se tak u nich poměrně běžný fakt, že něco řeknou nebo vybuchnou dříve, než si svá slova promyslí. Safír zároveň podporuje detoxikaci, tlumí bolesti a snižuje horečku. Klidní mysl před a během spánku. Dobrý je i na zrak, bolesti hlavy a cévy. 

Hlavní účinek

Pomáhá Střelcům zachovat si chladnou hlavu a dříve myslet než mluvit. 

Avanturín

Avanturín u Střelců zklidňuje. Mysl, emoce i spánek. Rozvíjí pozitivně jejich duševní zdraví a pomáhá jim být schopni reálněji zhodnotit sebe sama a své jednání. Pokud Střelcem cloumají emoce, hněv nebo jsou rozčilení, avanturín je uklidní a harmonizuje jejich pocity. Do života jim dodává radost a rovnováhu, zbavuje napětí a stresu, pomáhá s bolestmi hlavy a mírní deprese. 

Hlavní účinky

Tlumí stres, deprese, navozuje pocit harmonie, klidu a životní radosti. 

Aventurin vyznam

Tyrkenit

Pokud trpí Střelci nespavostí, mohou mít u své postele či pod polštářem hned několik kamenů. Nejvíce z nich jim ale pomůže ke zklidnění a navození hlubokého spánku tyrkenit. Tento kámen pomáhá napojit se na jejich “vnitřní já”, najít duševní rovnováhu a zklidnit se i v případě psychických problémů. Zároveň povzbudí jejich cílevědomost, sebedůvěru a potlačí stres. 

Hlavní účinek

Pro Střelce nejdůležitější kámen v boji proti nespavosti. 

Lapis lazuli

Lapis lazuli je označován jako kámen lásky, přátelství i moudrosti. Střelcům pomáhá hlavně odstranit nebo alespoň tlumit strach, mnohdy až neopodstatněný, především vztahující se k nejisté budoucnosti nebo k nejistým výsledkům určitých záležitostí. Podporuje v nich empatii, city a soucit s druhými, a hlavně nesobeckost, která mnohdy u Střelců schází. Pocit bezpečí a odstranění psychických bloků pomůže dostat se do harmonie a dosáhnout vnitřního klidu. Kromě toho je lapis lazuli skvělý pro detoxikaci organismu i mysli, zlepšuje imunitní systém a odstraňuje z těla jedy a nečistoty. 

Hlavní účinky

Podporuje empatii, odstraňuje nesobeckost a je skvělý pro zlepšení mezilidských vztahů. 

lapis-lazuli-lazurit-krystal

Kyanit – Disten

I kyanit má krásnou modrobílou barvu, která na první pohled uklidňuje. V tom je i síla tohto minerálu. Harmonizuje duši, uzemňuje, zlepšuje soustředění a intuitivní cítění a do života dodává klid a pokoru. Pomáhá Střelcům k celkovému zklidnění a tím i lepšímu radostnějšímu životu. Kyanit pomáhá. Dobrý je při horečkách, vysokém tlaku a problémech pohybového ústrojí. Zlepšuje mozkovou činnost, posiluje hlasivky a upravuje vysoký tlak. 

Hlavní účinky

Celková harmonizace mysli, lepší soustředěnost a duševní rovnováha. 

Chryzokol

Chryzokol je pro Střelce vnikající, když se ocitnou v neklidu. Pomáhá jim získat patřičný životní nadhled a zklidnit emoce. Díky němu si záležitosti trpělivě a lépe promyslí, pomůže jim se na ně více soustředit a celkově harmonizovat svou duši. Zároveň je propojuje s Matkou Zemí a tím je drží “při zemi”. Chryzokol je dobrý také při problémech se zažíváním, trávením a při žaludeční neuróze. Pomáhá i při bolestivé menstruaci. 

Hlavní účinky

Pomáhá uspořádat si myšlenky, zklidnit emoce a celkově harmonizovat mysl. 

Bronzit

Bronzit má mimořádnou sílu Střelce ochraňovat před stresem a depresemi. Dodává jim pocit bezpečí, uzemňuje a příznivě působí při různých neurózách. Podporuje v nich sebedůvěru, odvahu i flexibilitu. S bronzitem budou snáze vnímat láskyplné jednání druhých a oplácet jej. Budou také soucitnější a empatičtější. Bronzit je dobrý také při problémech s pletí, při ekzémech a vyrážkách a pomáhá při bolestech svalů. 

Hlavní účinky

Ochrana před depresemi, neurózami a strachem z neznáma. 

Chalcedon

Pokud mají Střelci problémy s mezilidskými vztahy, nedokáží se přizpůsobit a svým jednáním si často tvoří nepřátele, měli by u sebe nosit chalcedon. Ten harmonizuje jejich mysl, zmírní emoce a navede je k mírnějšímu jednání. Zároveň jim pomůže odstranit strach z budoucnosti, dodá naději a odstraní beznaděj. 

Hlavní účinky

Odstraňuje strach a beznaděj, povzbuzuje a harmonizuje. 

Kameny, které by měl mít Střelec neustále při sobě

Všechny výše zmíněné kameny jsou pro Střelce vhodné. Pomáhají jim zklidnit emoce, více přemýšlet, než něco řeknou nebo udělají a zlepšují jejich psychické zdraví, stejně jako mezilidské vztahy. Přesto existují kameny, které by měli u sebe nosit raději pořád. Které to jsou? 

Jedním z těchto kamenů je bronzit. Pomáhá jim stabilizovat se, uzemnit a odstranit ze své mysli strach a deprese. Tyrkenit má mimořádnou schopnost uklidňovat a navozovat hluboký spánek. Avanturín snadno uklidní rozjitřené emoce, takže bude jejich jednání “rozumnější”. Při stresu a strachu z neznáma pomůže thulit. Mezilidské vztahy se Střelcům zlepší, pokud u sebe budou mít lapis lazuli a také safír vykoná dobrou práci. Nebudou s ním jednat ukvapeně, více budou přemýšlet, než něco řeknou a tím méně ublíží druhým svou přímočarostí a upřímností. 

5/5 - (Počet hodnocení: 2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *